Mužská versus ženská pleť: Rozdílné už od přírody!

Pečující tipy pro ni i pro něj. Věděli jste, že mužská a ženská pleť nejsou stejné? Právě proto by muži neměli používat ty samé kosmetické a pečující produkty jako ženy. Aby mužská pleť vypadala zdravě a dobře, je nejlepší sáhnout po péči vyrobené mužům přímo na míru. 

Rozdíly v pokožce: Znáte je?

Stejně jako ženy i muži chtějí hezkou pleť, za kterou se nemusí stydět. Překážek je ale spousta. Také pánové tvorstva totiž mívají problémy s citlivou pletí, problematickou pletí, akné a potrápit je dokáže i stárnutí. Cesta k vyřešení takových potíží ale vede trochu jinudy než u něžného pohlaví. Co tedy platí právě na mužskou pleť?

Protiklady se přitahují!

Nejpodstatnější rozdíl mezi ženskou a mužskou pletí? Rozhodně není pouze jeden. Naopak – jde hned o několik faktorů, jako je například intenzita produkce mazových a potních žláz a hodnota pH.

Proč je mužská pleť tak jedinečná?

Testosteron – právě tento hormon primárně zodpovídá za vzhled a zdravotní stav mužské pleti. Nejvýraznější rozdíl oproti ženské pleti spočívá ve struktuře. Další odlišnost vás jistě překvapí! Věděli jste, že muži mají v průměru o 15 až 20 % silnější pleť než ženy? Jejich kůže zároveň obsahuje více kolagenových vláken, a proto má pevnější strukturu. Pro pleť je kolagen největší zásobárnou vody a je také zodpovědný za její pružnost a elasticitu. A právě rozdíl v počtu kolagenových vláken přináší mužské pleti méně starostí s vráskami – to platí alespoň do 35. narozenin. A právě tyto odlišnosti jsou odpovědí na otázku, proč by měli muži používat jiné produkty než jejich drahé polovičky.


I mužská pleť má své slabiny

Kůže našich ochránců sice později pozná vrásky, to ale neznamená, že by neměla žádné nevýhody. A jejich příčinou je rovněž testosteron. Kvůli němu totiž mazové žlázy produkují více mazu, než je tomu u žen. Mladí muži proto často bojují s problematickou pletí a akné častěji než dívky. Přesně proto není dobré sdílet krémy s partnerkou. Ten samý krém, který dělá partnerce dobře na pleť, totiž může ucpávat póry a mazové žlázy – a přesně to pleť ještě zhorší. Ideální krém pro muže by měl optimálně hydratovat a být co nejméně mastný, přesně jako NIVEA Men Creme.VRÁSKY DĚLAJÍ STAROSTI NEJEN ŽENÁM

Zatímco ženy řeší první vrásky kolem očí už po 20. narozeninách, muži jsou v tomto ohledu šťastnější. Vrásky kolem očí mají až o 10 let později. Stárnutí je na druhou stranu ale dožene rychleji. Chcete důkaz? Všimněte si těch hlubokých vrásek na jeho čele.

I mužskou pleť je třeba chránit

Ať už jsme u moře, nebo naopak na horách, silné paprsky slunce nás dokážou potrápit. Mnoho mužů věří, že slunce jejich tvář nemůže poranit. To je ale omyl. Silné sluneční paprsky způsobují předčasné stárnutí a vznik vrásek dokonce i na robustní mužské pleti. A to není všechno, kromě toho jsou sluneční paprsky také příčinou pigmentových a stařeckých skvrn. Proto je důležité pleť před sluncem chránit. I pro muže!
Pravidelné nanášení opalovacího krému je tedy pro muže nezbytností stejně jako pro ženy. Ale pozor, při aplikaci krému nezapomínejte ani na uši, krk a hlavu – v případě, že vlasy už nepatří mezi jejich silnou stránku.

Pečující produkty pro ni i pro něj

Většina produktů určených ženám nenabízí mužské pleti vhodné složení. Některé z nich ale přeci jen mohou upotřebit obě pohlaví. Víte, jaké to jsou? Podívejte se na přehled pečující kosmetiky, kterou můžete používat společně.

Riskovat se nevyplácí. Spolehněte se na jistotu

Pleť mužské tváře je – na rozdíl od kůže na zbytku těla – silnější než u žen. A platí také, že produkuje více mazu. Antibakteriální mycí gely a šetrný peeling, jako je například Mycí gel na obličej a vousy DEEP, jsou ideální pro boj s nedokonalostmi a akné. Problematičtější je ovšem růst vousů. Každé holení totiž pleť poškozuje! Na řadu by tak měly přijít holicí pěna, holicí gel nebo voda po holení, které budou úplně vyhovovat typu mužské pleti. Péči po holení je potom vhodné zakončit hydratačním krémem, který se lehce vstřebá a nezanechá tvář mastnou.

Ženská pleť je oproti tomu jemnější, citlivější a má sklony k vysušování. Přesně proto potřebuje krém s bohatým složením, který zajistí jak hydrataci, tak zmatnění pleti. I ženská pleť má ale své problémy. Citlivá místa, typicky okolí úst a očí, mají sklony k předčasné tvorbě mimických vrásek. Pleťový krém s bohatým složením a ingrediencemi, jako je vitamin C, kyselina hyaluronová nebo koenzym Q 10, pomáhají vráskám včas předcházet.

Holení – stres pro pleť

Pravidelné holení není pleti vůbec příjemné. Při každém doteku žiletky totiž přichází o svou svrchní vrstvu. O to víc potom vadí agresivní produkty určené po holení. 

Od hlavy až k patě! Pečujte o mužskou pleť správně

Pro jemnou kůži na celém těle 

I drsní muži by měli dodržovat základní pravidla v péči o pokožku. Krém po sprše je jedním z nich. Vhodná jsou hydratační mléka, která se vstřebají ihned po nanesení. Naopak ženy potřebují krém s bohatým složením – typ krému samozřejmě závisí na daném typu pokožky.

Od hlavy až k patě! Pečujte o mužskou pleť správně

Silná vyživující péče pro vaše vlasy

Zapomínat byste neměli ani na vlasy. NIVEA MEN Šampon pro muže Strong Power je ideální, pokud chcete silnější vlasy plné života. Díky kombinaci mořských minerálů šampon posílí vlasy v celé délce, dodá jim objem a zdravý vzhled.

Od hlavy až k patě! Pečujte o mužskou pleť správně

Nestyďte se za svá chodidla!

Muži mívají na chodidlech tvrdou kůži častěji než ženy. Tady platí pro obě pohlaví to samé: pravidelná péče přináší výsledky! A dobrá zpráva na závěr? Všechny výrobky určené k péči o chodidla můžete s partnerem sdílet. Hodí se totiž jak pro mužskou, tak pro ženskou kůži.