Péče o pleť během dospívání

Péče o pleť během dospívání


PUPÍNKY A ČERNÉ TEČKY NEMAJÍ ŠANCI

Během puberty se naše tělo mění a v důsledku těchto změn kolísá nejen nálada, ale také stav pokožky. Než se pleť se všemi přicházejícími procesy vyrovná, potřebuje speciální péči. Zatoč s pupínky a černými tečkami – díky našim tipům!

Péče pro jednotlivé typy pleti

Bojuješ s lesklou pletí? Trápí tě černé tečky a pupínky v oblasti čela a nosu? Nebo je tvá pleť vysušená a snadno se podráždí? Abychom mohli o svou pokožku správně pečovat, potřebujeme vědět, jaký typ pleti vlastně máme. Teprve potom můžeme zvolit přípravky, které nám pomůžou vypořádat se s nedokonalostmi. Jaký typ pleti máš ty?
Náplasti

Smíšená pokožka

Jsou některé části tvého obličeje mastnější a náchylnější k nedokonalostem? Problematická T-zóna a hladké suché tváře jsou typické znaky smíšené pleti. Oblast čela, nosu a brady se více mastí, zatímco kůže kolem těchto partií zůstává hladká a neporušená. Vyřešit kompromis pro smíšenou pokožku ti pomůže lehký BB krém, který zakryje nedokonalosti a ochrání citlivé části pleti před vysušením a slunečním zářením. 

Tip: Smíšená pleť má sklon k vysoušení, ale i k maštění. Denní krém s lehčím složením, jako je NIVEA Osvěžující denní krém, pokožku zvláční a zároveň bojuje proti nedokonalostem. Vyčistit problematickou T-zónu ti zase pomohou NIVEA Osvěžující čisticí pleťové náplasti.

Mastná pleť

Trápíš se kvůli pleti, která se neustále leskne? Mastná pleť jde většinou ruku v ruce s rozšířenými póry a pupínky. Důvodem je zvýšená tvorba kožního mazu, který vzniká vlivem hormonálních změn v pubertě. Přebytek kožního mazu ucpává póry a způsobuje vznik nedokonalostí po celém obličeji a někdy i na hrudníku nebo na zádech.

Tip: Ačkoli se tomu jen těžko bráníš, zanícené pupínky nevymačkávej, stav tvojí pokožky by se tím jenom zhoršil. Mačkáním pupínků způsobíš jejich zarudnutí a zvětšíš ranku na pokožce, která se bude mnohem déle hojit. Raději použij speciální přípravky, které ti pomohou zanícenou pleť vyčistit a dezinfikovat. 
NIVEA Osvěžující čisticí pleťová voda pokožku čistí důkladně, ale přesto citlivě. Jednou týdně ošetři problematická místa pomocí NIVEA Osvěžující čisticí pleťové náplasti.

Citlivá pleť

Citlivá pokožka je většinou hladká a jemná, velmi senzitivně však reaguje na vnější zátěž nebo stres. 
Náchylnost se může projevit zarudnutím, vysycháním nebo napínám pleti, někdy dokonce dochází k alergické reakci a vyrážce. Vytváří se šupinky a pleť se loupe. 

Péče o citlivou pokožku: Citlivá pokožka potřebuje neustálou hydrataci. Tento typ pleti se vyznačuje sníženou produkcí ochranného kožního mazu, a pokožka je proto náchylná k vysychání. Udržet pleť hydratovanou ti pomůže denní krém pro citlivou pokožku, který neobsahuje agresivní aromata a další dráždivé složky.

Normální pleť

Máš pocit, že tvá pokožka není ani příliš mastná, ani suchá, ale pupínek se ti sem tam objeví? I na normálním typu pleti se občas objevují nedokonalosti, zejména pak během puberty, kdy kolísá hladina hormonů v těle. Normální pokožka netrpí nedostatkem ani přebytkem kožního mazu a póry zůstávají stažené. 

Péče o normální pleť: BB krém ti pomůže zakrýt drobné nedokonalosti a zároveň pleť udrží během dne hydratovanou a chráněnou.
 
Normaní pleť

Jak si udržet pokožku zdravou i během puberty?

Když se kožní maz a nečistoty usadí v pórech pleti, může dojít k zanícení a vzniku pupínků. Pokud však během dne podnikneš několik pečujících kroků, zůstane tvoje pleť čistá a bude chráněná před vznikem nedokonalostí.
čištění pleti

Čištění pleti opravdu důkladně

Chceš předcházet zanášení pleti a vzniku pupínků? V péči o pleť není nic důležitějšího než důkladné čistění. S opravdu hloubkovou očistou pleti ti pomohou antibakteriální přípravky speciálně navržené pro mladou pleť. Vyzkoušej NIVEA Hloubkově čisticí gel Clean Deeper – obsahuje drobné částice, které odstraňují nečistoty i odumřelou kůži a zabraňují tak tvorbě bakterií v pórech pokožky.

Pro dívky, které k zakrytí nedokonalostí používají líčidla, představuje základní výbavu také odstraňovač make-upu. NIVEA Expertní micelární voda účinně očistí tvoji pleť od všech druhů líčidel.

Používáš make-up? Zjisti, proč je odličování tak důležité.

Pleťová voda

Svěží vzhled díky pleťové vodě

I po důkladném čištění mohou na pleti ulpívat bakterie nebo zbytky odumřelé tkáně. Použití pleťové vody ti pomůže dotáhnout očistu pokožky k dokonalosti. Pleťová voda navíc pokožku zklidní a příjemně zvláční.
Připadá ti, že tvé tváře září čistotou, zatímco na čele a nose stále pozoruješ černé tečky? Pleťovou vodu můžeš používat na celý obličej anebo jako posilující péči na problematická místa – jak ti to vyhovuje. S mastnou pletí si výborně poradí NIVEA Osvěžující čisticí pleťová voda.
Péče

Každodenní péče pro mladou pleť

Když už víš, jaký je tvůj typ pleti, bude pro tebe snadné vybrat si vhodnou péči. Citlivá pokožka si zaslouží hutnější výživný krém, mastnější pleť zase potřebuje krém svěží a lehký. Všechny typy mladé pleti však potřebují chránit a hydratovat. Denní krémy mladou pleť rozjasní a zanechají ji odolnou vůči nepříznivým vlivům zvenčí.
Peeling

Jednou týdně něco navíc

Mladou pokožku musíš opatrovat každý den, pokud jí však jednou týdně dopřeješ ještě důkladnější péči, bude ti odměnou zdravý vzhled. 
K důkladnému čistění pórů a odstranění odumřelé tkáně použij pleťový peeling, pro výživu pokožky aplikuj pleťovou masku.  Výživná maska s obsahem přírodních složek jako je NIVEA Bye bye dry skin výživná maska zanechá vaši pleť krásně jemnou a hebkou.

Chceš svojí pleti dopřát tu nejlepší péči? Vyzkoušej kouzlo pleťových masek.

Zapomeň na zběsilé vymačkávání

I když tě to svádí, pupínky nikdy nevymačkávej. Tlakem, který na pokožku vyvineš, zatlačíš nečistoty a bakterie hlouběji dovnitř póru, a zanícení tak ještě posílíš. Mačkání navíc způsobuje zarudnutí pupínku, takže bude mnohem složitější ho zamaskovat.

Obcházíš kolem zrcadla a nedokážeš se tomu ubránit? Pokud mačkání neodoláš, alespoň se prsty přímo nedotýkej pokožky. Vlož mezi ruce a pleť čistý kapesníček a netlač příliš silně. Jakmile skončíš, problematické místo pořádně očisti a vydezinfikuj, aby se infekce nemohla šířit.

Pokud tě pupínky a černé tečky stále trápí, objednej se na návštěvu kosmetiky, kde tvoji pleť vyčistí profesionálně a šetrně.  

 
zapomen na vymackavani

Svěží start do nového dne

Není nic lepšího než den strávený s přáteli na čerstvém vzduchu. Chceš ve společnosti stále vypadat dobře? Jednoduché ranní rituály ti zaručí, že zůstaneš celý den svěží a tvoje pleť bude zářit.

Příjemná vůně po celý den

Během puberty se mění nejen naše pokožka, ale i další části těla včetně potních žláz. Zvýšená hladina hormonů způsobuje, že se potíš i ve chvílích, kdy je venkovní teplota příjemná. Pokud se pot dostane do styku s bakteriemi, může vydávat nepříjemný pach.

Jelikož změny v organismu probíhají i během noci, může se stát, že se zapotíš ve spánku. Rychlá sprcha tě po ránu probere a příjemně osvěží. Než vyrazíš ven za zábavou nebo do školy, aplikuj do podpaží deodorant, který ti zajistí svěžest během celého dne.

Také deodorant by měl odpovídat tvým potřebám a typu pokožky. Je pokožka tvého podpaží citlivá a snadno se podráždí? NIVEA Kuličkový deodorant Fresh & Pure je k pokožce šetrný a příjemně voní. Pokud tě čeká opravdu náročný den, zajistí ti ochranu proti pocení NIVEA Sprej antiperspirant Derma Dry Control.

Potíš se a trápí tě nepříjemný pach? Zjisti, jak zabránit nadměrnému pocení.

Deodorant

Úprava vlasů a pleti během pár minut

I když máš hned po ránu plnou hlavu povinností a času není na zbyt, tvoje pokožka i vlasy potřebují pravidelnou péči. Aby pokožka celého těla zůstala přes den hydratovaná a svěží, dopřej jí každodenní výživu v podobě pleťového mléka. Představuje pro tebe ranní natírání přílišnou námahu? NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy ti ráno ušetří drahocenné vteřiny.

Čas můžeš ušetřit i při mytí vlasů. Šampon a kondicionér už naštěstí nemusíš nanášet zvlášť – NIVEA Pečující šampon a kondicionér 2 v 1 Care Express tvoje vlasy příjemně zjemní, takže upravit účes ti potrvá jenom chviličku.

product-stage-bg