Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

MÁTE POUZE JEDNU POKOŽKU.

Je to vaše přímé spojení s přírodou. Déšť, vítr i slunce se každý den pokožky dotýkají a ona samotná dýchá vzduch, který nás obklopuje. 

Jsme jednou z největších kosmetických značek na světě, která pečuje o pokožku těla a víme, že zdravou pokožku můžeme mít, pokud se staráme také o naši planetu. Proto přebíráme zodpovědnost.

Staráme se nejen o naši pokožku, ale také o planetu tím, že pracujeme na snižování uhlíkové stopy při výrobě našich výrobků.

Naše výrobky tedy nezatěžují naši planetu a jsou šetrné k vaší pokožce.

Našim cílem je, aby každý, kdo si zakoupí NIVEA produkt, měl nejen krásnou a zdravou pokožku, ale také společně s námi zlepšoval klimatickou rovnováhu. 

 

Je to i ve vašich rukách. 

nivea logo

NAŠE ZÁVAZKY V PÉČI O POKOŽKU

Jako značka pečující kosmetiky, které je na trhu více než 100 let, si velmi dobře uvědomujeme environmentální výzvy, které před námi stojí. Našim hlavním cílem vždy bylo, aby vaše pokožka byla krásná, zdravá a abyste se cítili dobře. Ale zdravé pokožce se může dařit jen ve zdravém prostředí.

Úpravou složení našich produktů snižujeme množství oxidu uhličitého. A měníme i způsob našeho podnikání tak, abychom se starali nejen o vaši pleť a pokožku, ale i o naši planetu.

Povíme vám, jak vypadá naše současná snaha o udržitelnost a prozradíme, co chystáme do budoucna. 


ZJISTĚTE VÍCE O NAŠICH ZÁVAZCÍCH

filozofie a cíle

NAŠE FILOZOFIE & CÍLE

NIVEA je už desítky let součástí domácností po celém světě. Tato důvěra nás naplňuje a chceme ji zákazníkům oplatit tím, že naše produkty budou co nejvíce respektovat potřeby nejen pokožky a pleti, ale i naší planety.  

být klimaticky neutrální

NAŠE VIZE: BÝT KLIMATICKY NEUTRÁLNÍ

Snažíme se, aby uhlíková stopa, kterou zanecháváme, bylo co nejmenší. Abychom toho dosáhli, měníme receptury našich produktů, obaly, ale i výrobní metody. Zároveň jsme si stanovili klimatické cíle, které jsou v souladu s nejnovějšími klimatickými výzkumy.

odpovědné získávání zdrojů

NAŠE ODPOVĚDNÉ ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ

Je pro nás důležité, aby všechny používané ingredience byly bezpečné. Zároveň ale – kdykoliv je to možné, volíme ingredience získávané z obnovitelných zdrojů, a tím jsme zase o kousek blíž k udržitelnosti.

udržitelná výroba

NAŠE UDRŽITELNÁ VÝROBY A PRODUKTY

Náš závazek chránit planetu se samozřejmě vztahuje i na způsob, jakým naše produkty vyrábíme. Množství oxidu uhličitého vzniklého při výrobě se snažíme snižovat šetřením energie, redukcí odpadu i neplýtváním vody

respekt ke zvířatům

RESPEKT KE ZVÍŘATŮM

Milujeme přírodu a respektujeme ji. Proto není překvapivé, že naše péče o planetu zahrnuje i ochranu zvířat. Ta jsou závislá na našem ekosystému. Zároveň ale i ekosystém na nich. Jsme přesvědčeni, že testování na zvířatech není k prokázání účinnosti a bezpečnosti našich produktů nutné.


nivea logo
ingredients

NAŠE INGREDIENCE & SLOŽENÍ:

JAK VYTVÁŘÍME UDRŽITELNOU PEČUJÍCÍ KOSMETIKU

Naše pokožka je středobodem všeho. Neustále přichází do kontaktu s vnějším prostředím, proto jsme se rozhodli, že budeme pečovat nejen o ni, ale právě i životní prostředí.  

Ukážeme vám, jak probíhá vývoj a výroba našich udržitelných produktů. Jedním z důležitých kroků je vyloučení ingrediencí, které jsou pro životní prostředí potenciálně škodlivé. Ty nahrazujeme složkami, které jsou biologicky odbouratelné a ekologicky nezávadné.


ZJISTĚTE VÍCE O INGREDIENCÍCH

přírodní ingredience

PŘÍRODNÍ INGREDIENCE V PÉČI O PLEŤ

Důvodů, proč lidé vyhledávají kosmetiku s co největším obsahem přírodních a organických látek, může být hned několik. Někdo se chce vyhnout syntetickým látkám, jiný se pro ni rozhodne z čistě etických důvodů. Ať už se rozhodnete vyzkoušet sílu přírody z jakéhokoliv důvodu, u nás najdete, co hledáte.

udržitelně získaný palmový olej

UDRŽITELNĚ ZÍSKANÝ PALMOVÝ OLEJ

Spousta přírodních ingrediencí, které se do kosmetických produktů přidávají, pochází z palmového oleje. Chceme pro přírodu jen to nejlepší. Proto používáme palmový olej, který se vyrábí udržitelným způsobem, a tím chráníme deštné pralesy před odlesňováním.

ochrana pokožky a transparentnost

OCHRANA POKOŽKY & NAŠE TRANSPARENTNOST

Udržitelný způsob života řeší čím dál více lidí, a to nejen co se týče módy a potravin. Stále častěji se skloňuje i oblast pečující kosmetiky. My těmto aktivitám nejen fandíme, ale neustále pracujeme na tom, aby i naše produkty patřily do kategorie „udržitelných“. A to jak z pohledu jejich složení, tak i balení

biologická rozložitelnost

BIOLOGICKÁ ROZLOŽITELNOST PRODUKTŮ

 Biologická rozložitelnost se stala jednou z našich priorit při vývoji receptur pečující kosmetiky NIVEA.

veganská kosmetika

VEGANSKÁ KOSMETIKA

Veganské řady pečující kosmetiky. Výrobky z těchto řad mají složení 100 % bez složek živočišného původu a jsou šetrné nejen pro vaši pleť a pokožku, ale i pro přírodu.

mikroplasty

MIKROPLASTY

Mikroplasty jsou zdrojem znečištění nejen půdy, ale i moří a oceánů po celém světě. NIVEA se zavázala ke kosmetice bez mikroplastů.


nivea logo
sky

MÁME UDRŽITELNÉ OBALY, A JSME NA TO PYŠNÍ! 

Snižujeme množství plastů a náš přístup je v tomto velmi jednoduchý: Plasty omezujeme, recyklujeme a měníme za k přírodě šetrnější materiály, kdykoli je to možné. A ke stejnému chování vybízíme i naše zákazníky. 

Chcete vědět o našich zásadách a principech více? Přečtete si, jak díky našim udržitelným obalům předcházíme znečišťování životního prostředí a snižujeme emise oxidu uhličitého.  


ZJISTĚTE VÍCE O UDRŽITELNÝCH OBALECH

zavázali jsme se omezit plasty

ZAVÁZALI JSME SE OMEZIT PLASTY

Nechceme, aby svět zaplavily plasty. Proto jsme si dali závazek a jejich využití omezujeme.

udržitelná papírová balení

UDRŽITELNÁ PAPÍROVÁ BALENÍ

 Naší zásadou je, aby papír i lepenka, které NIVEA používá jako přírodní balící materiál, vznikaly udržitelným způsobem, který chrání lesy před odlesňováním.