žena se zavřenýma očima

Jak díky NIVEA zredukovat vrásky na čele a vyhladit pleť

Zjistěte díky NIVEA více o tvorbě vrásek i o tom, jak jim předcházet a mít hladší pleť.

CO JSOU VRÁSKY NA ČELE?

Elastin a kolagen udržují naši kůži pružnou, ale s přibývajícím věkem ubývají. Naše pleť přestává být pružná jako dřív, což má za následek první jemné vrásky a rýhy. Postupem času se tyto vrásky mohou prohlubovat, a to až do té míry, že jsou viditelné neustále. Právě na čele se to stává často. Co se tedy týče definice, vráskami na čele myslíme horizontální vrásky, které vedou přes vaše čelo.

DRUHY VRÁSEK NA ČELE

Existují dva druhy vrásek: mimické a statické. Mimické vrásky, jinak řečeno dynamické, se objevují když se smějete, mračíte nebo mhouříte oči. Ale se změnou výrazu tvář opustí. Naproti tomu statické vrásky zůstávají viditelné, i když je váš obličej v klidu. Právě vzniku těchto „statických vrásek“ se většina lidí snaží vyhnout. 
  
Pamatujte, že jemné vrásky na čele jsou součástí stárnutí a jsou známkou skvělého života; čím expresivnější jste, tím více se jich pravděpodobně objeví. Nemračte se ze strachu z nich – nejsou něčím, co by vás mělo rozčilovat. Pokud vás přesto trápí, existuje mnoho způsobů, jak jejich výskyt omezit.

žena použití Nivea krém na obličej na čelo

CO ZPŮSOBUJE VRÁSKY NA ČELE?

Vrásky může způsobovat několik různých faktorů, z nichž některé můžete ovlivnit.

1) STÁRNUTÍ A GENETIKA

S přibývajícím věkem je pokožka sušší a méně pružná. Příčinou je snížení přirozené tvorby olejů. Zároveň se začíná snižovat množství tuku v hlubších vrstvách kůže, což může způsobovat, že pokožka vypadá ochable a vytváří se na ní výraznější linky a hlubší vrásky. Na tom, kdy se u vás mohou začít objevovat statické vrásky, se však podílejí i vaše geny.

2) VYSTAVENÍ SLUNEČNÍMU ZÁŘENÍ

UV záření urychluje přirozený proces stárnutí a je často hlavní příčinou předčasných vrásek. Rozkládá totiž kolagen a elastická vlákna, která tvoří pojivovou tkáň kůže. Když se tato vlákna naruší, pokožka ztratí svou pružnost, a místo aby působila pevně a elasticky, může začít povolovat a mohou se na ní tvořit vrásky. Proto většina odborníků na péči o pleť doporučuje přidat do každodenní péče o tvář krém s ochranným faktorem.

3) KOUŘENÍ

Kouření škodí nejen vašemu zdraví, ale může dokonce urychlit projevy stárnutí a přispět ke vzniku vrásek. Někteří odborníci poukazují na souvislost vlivu cigaret na produkci kolagenu v těle.

4) VÝRAZ V OBLIČEJI

Opakované výrazy obličeje jako jsou mhouření očí, úsměv nebo mračení – mohou způsobovat jemné linky a vrásky. Tyto opakované pohyby se ukládají do svalů a vytvářejí pod povrchem kůže rýhy. S ubývající pevností pokožky jsou tyto rýhy pod kůží stále zřetelnější.

5) POLOHA BĚHEM SPÁNKU

Je důležité být dobře odpočatý, ale věděli jste, že způsob, jakým spíte, může ovlivnit vrásky na čele a v obličeji celkově? Pokud ležíte na břiše nebo na boku, pravděpodobně se váš obličej přimáčkne k polštáři a utvoří se „spánkové vrásky“, které časem mohou být trvalé. Může to pro vás být obtížné, ale pokud je to možné, snažte se spát na zádech.


Sníh pozdě

KTERÉ DALŠÍ ČÁSTI OBLIČEJE JSOU NÁCHYLNÉ NA VZNIK VRÁSEK?

 

Pleť obličeje je poměrně jemná a vliv času se na ní podepisuje formou vrásek.
 
 Mezi nejčastější oblasti patří:
 – Vrásky kolem očí
 Jedná se o drobné linky v koutcích očí, často způsobené mhouřením očí. Říkáme jim také ""vějířky""
 
 – Vrásky od smíchu
 Vrásky kolem úst vznikající úsměvem a smíchem. 
 
 – Vrásky od mračení 
 Jsou dost podobné vráskám na čele, ale jedná se o dvě svislé linky, které se mohou tvořit mezi obočím a jsou důsledkem toho, že se mračíte nebo soustředíte. 


VRÁSKY NA ČELE: JAK JE REDUKOVAT

Zbavit se výrazných a již hlubokých vrásek může být obtížné, ale pokud vás trápí, můžete vyzkoušet řadu různých ošetření. Nejjednodušší způsob jak je eliminovat je zaměřit se na péči o pleť.

VYHLAZENÍ VRÁSEK NA ČELE POMOCÍ INOVATIVNÍ PÉČE O PLEŤ

Díky vědeckým inovacím určitě v místní lékárně nebo v jiném obchodě s kosmetikou, snadno najdete celou řadu různých přípravků proti stárnutí, které obsahují působivé a vysoce účinné složky.

blondýnka s úsměvem

3 ÚČINNÉ SLOŽKY, KTERÉ SE HODÍ K OŠETŘENÍ VRÁSEK NA ČELE

1) KYSELINA HYALURONOVÁ

Kolem této složky je mezi odborníky na péči o pleť pořádný povyk. Kyselina hyaluronová je ceněna pro svou schopnost zvyšovat hydrataci a vytvářet pružnou, zdravě vypadající pleť. Označení „kyselina“ vás sice může odrazovat, ale nelekejte se – je bezpečná. Je to skvělá složka, kterou byste při formování své pravidelné péče o pleť měli hledat.
 
Kyselina hyaluronová je hlavní složkou řady produktů NIVEA proti projevům stárnutí, včetně řady NIVEA Cellular Expert Filler, která zahrnuje denní a noční krém i sérum.

2) KOENZYM Q10

Koenzym Q10 skvěle redukuje výskyt jemných linek a vrásek. Ptáte se čím to je? Jde o silný antioxidant, který pomáhá bránit pokožku před poškozením způsobeným sluncem, vlivy okolního prostředí a stárnutím. Podporuje také tvorbu kolagenu, který zvyšuje buněčnou obnovu a udržuje pružnost pokožky, čímž snižuje výskyt jemných linek a vrásek. Kolekce produktů Q10 těží ze síly vědeckého poznání a má na pleť obrovský vliv.
 
Zpevňující denní krém proti vráskám Q10 Power poskytuje při každém použití vysokou dávku Q10. Jedná se o fantastickou ingredient v boji proti vráskám. Vysoká koncentrace Q10 pomáhá chránit pleť před volnými radikály a dodává pleti energii, která ji pomáhá regenerovat. Mnoho žen zaznamenalo úžasné účinky již po dvou týdnech.
 
NIVEA Sérum pro vyplnění vrásek Q10 cíleně působí na oblasti, na které se chcete zaměřit. Od vrásek na čele až po vrásky od úsměvu či u kontury rtů. Zařaďte ho do své rutiny, abyste dosáhli dlouhodobé redukce hlubokých vrásek.

žena drží Nivea krém na obličej
žena s úsměvem

3) BAKUCHIOL

 Pravděpodobně jste už slyšeli o retinolu. Bakuchiol je jeho příbuzný, který se snáz používá. U mnoha lidí může retinol způsobit podráždění pleti, zejména pokud mají citlivou pleť. Bakuchiol je však stoprocentně rostlinná alternativa, která funguje stejně dobře, ale bez podráždění. 
 
Také pomáhá v boji proti jemným linkám a vráskám, účinně redukuje akné, dokáže bojovat proti nerovnoměrnému tónu pleti, a dokonce stimuluje tvorbu kolagenu. Je to opravdu mocná složka, kterou budete milovat.
 
Řada NIVEA Cellular Expert Lift, která obsahuje bakuchiol, nabízí jednu z nejúčinnějších péčí proti projevům stárnutí. Zkuste kombinovat NIVEA Denní krém Cellular Expert Lift OF 30 s nočním krémem NIVEA Cellular Expert Lift. Výsledkem je 24hodinová péče, která cílí na hluboké vrásky na čele a zpevňuje pleť.


PŘÍRODNÍ ZPŮSOBY BOJE PROTI VRÁSKÁM

1) Ošetření kokosovým olejem
Dejte si do dlaně lžičku panenského kokosového oleje a krouživým pohybem rukou jej zahřejte. Vmasírujte ho do pokožky a zaměřte se na místa, která vás trápí. Nyní můžete olej nechat několik minut působit a opláchnout ho, nebo ho nechat působit přes noc, aby bylo zvlhčení intenzivnější. Je však na místě upozornit, že této metodě byste se měli vyhnout, pokud máte pleť se sklonem k akné.
 
2) Masáž obličeje
Jemná masáž může zvýšit proudění krve a pomoci uvolnit svaly v obličeji. To může přispět k redukci nebo odstranění vrásek a jemných linek. Až se do masáže obličeje pustíte, nezapomeňte použít olej, aby nedošlo k zbytečnému napínání pleti bez potřebné hydratace.
  
Zkuste smíchat lžičku olivového oleje se lžičkou kokosového oleje. Pomocí rukou nebo gua sha kamene si jednoduše masírujte čelo pohybem směřujícím nahoru, a to po dobu asi deseti minut. Po skončení obličej důkladně opláchněte teplou vodou a osušte. Opakujte každý večer.

žena s dlouhými, tmavými vlasy

PROFESIONÁLNÍ OŠETŘENÍ KE ZMÍRNĚNÍ VRÁSEK NA ČELE

I když NIVEA vždy doporučuje nejprve neinvazivní postupy, další možností je profesionální ošetření. Mnoho lidí volí aplikaci botulotoxinu jako způsob, jak si poradit s vráskami na čele. 

Tzv. botox je svalový relaxant, který se vstřikuje do problematických míst, kde snižuje pohyb svalů. Může také zabránit prohlubování vrásek. Pamatujte, že pokud uvažujete o metodách, jako je injekce botulotoxinu, je důležité, aby proceduru vykonal odborník s náležitým vzděláním a oprávněním. Anatomie obličeje je totiž velmi komplexní.

JAK PŘEDCHÁZET VZNIKU VRÁSEK NA ČELE

Mnoho odborníků na péči o pleť se shoduje, že nejlepším způsobem, jak bojovat s vráskami na čele, je předcházet jejich vzniku. 
 
Různé způsoby, které lidé používají k ošetření již utvořených vrásek, byste měli používat i k jejich prevenci – je mnohem snazší vráskám předcházet, než je zvrátit! 
 
Když do své každodenní rutiny zařadíte některé z výše uvedených způsobů ošetření a přípravků, můžete reálně posílit pružnost své pokožky a produkci kolagenu a zabránit tvorbě vrásek. Nezapomeňte, že klíčová je důslednost.

HLAVNĚ SE NEMRAČTE…

Pamatujte, že vrásky není třeba „napravovat“ ani se jich zbavovat. Nebolí a jsou přirozené. Na pleti každého člověka se časem projeví známky plynoucího času, v konečném důsledku jsou známkou dobře prožitého života. 
 
Pokud se vám nelíbí, jak jemné linky a vrásky na čele vypadají, existují způsoby, jak je redukovat. Důležité je, abyste se ve své pleti cítili dobře.