Popraskané koutky

Co způsobuje popraskané koutky a jak na ně vyzrát jednou provždy?

Au! Jen představa popraskaných koutků nám dokáže zkřivit úsměv na tváři. Věděli jste, že popraskané koutky mohou značit začínající nemoc? Naučte se jim předcházet a co nejrychleji se jich zbavit, když už se objeví. Prozradíme vám, co na ně zaručeně funguje.

Co způsobuje popraskané koutky?

Zatímco popraskané rty jsou většinou způsobeny nedostatečnou hydratací, mrazem nebo suchem, u popraskaných koutků jsou příčiny trochu jiné. Jestliže vám koutky praskají opakovaně a balzám na rty vám nepomáhá, je na čase odhalit příčinu:
 • Nedostatek vitamínu B: Stejně jako když při nedostatku vitamínu D pociťujeme únavu, má na nás vliv i nedostatek vitamínu B. Ten se může projevovat právě praskáním rtů
  a koutků. 
 • Kvasinky: Za popraskanými koutky může stát i kvasinková infekce. Pokud se vám tento problém stále vrací, zajděte si
  raději ke svému lékaři.
 • Rovnátka: Nosíte rovnátka a trápí vás popraskané koutky? Zajděte ke svému zubaři a nechte zkontrolovat, jestli vám rovnátka dobře sedí.
 
 • Nedostatečná hydratace: 2 litry denně, to je optimální pitný režim, který byste měli dodržovat pro správné fungování těla.
  V ideálním případě by mělo jít o vodu a bylinkové čaje, slazené limonády se snažte omezovat.
 • UV záření: I dlouhý pobyt na sluníčku může v kombinaci se špatným pitným režimem vést k popraskaným koutkům.
  Ideální doba strávená na sluníčku je 20 až 40 minut denně.
  Víte, že budete na sluníčku celý den? Chraňte své rty Labello balzámem na rty Sun Protection, který má ochranný faktor 30.
 

SOS: První pomoc pro popraskané koutky

Prevencí je samozřejmě zdravý životní styl, dostatek vitamínů a pitný režim, ale ne vždy se nám daří všechny tyto faktory pohlídat. Stačí pár dní ve stresu, fast foody a prasklinky jsou na světě.

Pokud popraskané rty a koutky podchytíte na začátku, vystačíte si s Labello balzámem na rty Med Repair. Ten obsahuje vitamín E, který rtům poskytne okamžitou úlevu. Také je ochrání před škodlivým UVA a UVB zářením. Balzám mějte stále při sobě a nanášejte ho na rty během celého dne. 

 

Pokud ale prasklinky nemizí a vy už se bolestí nemůžete ani zasmát, zajděte do lékárny, kde vám lékárníci poradí. 

 
Labello balzám Med Repair
životospráva

Zaměřte se na životosprávu

Když našemu tělu něco chybí, dá nám to jasně najevo. Podle toho, co vás trápí, můžete vypozorovat, jaké živiny vaše tělo potřebuje. Popraskané koutky jsou jasným symbolem nedostatku vitamínu B, železa a kyseliny listové. 

Zařaďte do svého jídelníčku oříšky, semínka, špenát, brokolici, ryby
a ovesné vločky. Změnu nebudete pociťovat hned, ale když si budete jídelníček hlídat, může vás to problému s popraskanými koutky zbavit. 

 

Nic nezabírá? Vyzkoušejte babské rady!

Kokosový olej: Je extrémně hydratační, a navíc chrání rty před UV zářením. Naneste tuhý kokosový olej na rty včetně koutků a nechte ho vsáknout. 

Med: Vyživuje, vyhlazuje a zklidňuje. Naneste slabou vrstvu medu na rty a pokuste se ho neslízat. 

 

Hydratujte své tělo: Zvenčí i zevnitř

Únava, bolest hlavy, oschlé rty a jazyk. To jsou jen některé z příznaků dehydratace. Už se vám někdy stalo, že jste si večer uvědomili, že jste za celý den vypili jen hrnek čaje? Pokud se toto stane tradicí, vaše tělo začne stávkovat
a dá vám to velmi rychle najevo
. O pitném režimu už řeč byla, ale tělo je důležité hydratovat nejen zevnitř, ale i zvenčí. Protože dostatečná hydratace pokožky a pleti pomáhá bojovat proti předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek. A co můžete pro hydrataci těla udělat? 
 • Dodržujte pitný režim: Jak už jsme zmiňovali, ideální příjem tekutiny se pohybuje okolo 2 litrů. Tím zajistíte svému tělu správné fungování orgánů, předejdete bolestem hlavy a budete mít více energie. 
 • Používejte hydratační krémy: Suchá a unavená pleť? Vrásky? Denní krém pleť nejen hydratuje, ale také vyživuje. Pleť se však s přibývajícím věkem mění a má jiné potřeby, proto se při výběru zaměřte na to, co vaše pleť potřebuje.  
 • Vyberte správný sprchový gel: Myslíte si, že výběr sprchového gelu není důležitý? Omyl, každá pokožka má jiné potřeby. Vyberte sprchový gel na míru své pokožce a dodejte jí přesně to, co potřebuje: Výživu, hydrataci a svěžest. Který sprchový gel je pro vás ten pravý
 
 • Pečujte o pokožku tělovým mlékem: Chcete, aby vaše pokožka byla stále pevná, hebká a svěží bez ohledu na věk? Tělové mléko vám k tomu pomůže. Vyberte si z naší široké nabídky tělových mlék a začněte s výživou hned teď.
 • Balzám na rty mějte vždy při ruce: Balzám na rty se postará o odstranění staré kůže, hydrataci i zvláčnění. Mějte rty k zulíbání každý den bez ohledu na počasí.


  Vyzkoušeli jste už všechno a bolest stále přetrvává? Zajděte si ke svému praktickému lékaři, který vám poradí, jak v léčbě pokračovat.

 

 

produkty