Olivový olej na pleť: Hydratuje
a zabraňuje předčasnému stárnutí

Olivový olej si svou slávu užil zejména v Řecku, kde se používal (a stále používá) nejen v gastronomii, ale také ve farmacii a kosmetickém průmyslu. Už řečtí bohové se jím potírali a považovali ho za posvátný. Olivy se díky tomu staly jedním z hlavních symbolů Řecka. Vyzkoušejte si na vlastní kůži, jaké zázraky olivový olej dokáže.

Účinky olivového oleje na pleť

Olivový olej je většinou spojován s gastronomií, ale jeho přesah je mnohem větší. Olivový olej totiž obsahuje antioxidanty, které neutralizují volné radikály a tím chrání pleť před předčasným stárnutím. To ale není jediný benefit, který olivový olej naší pleti přináší:

 • Hydratuje: Kromě antioxidantů obsahuje olivový olej i skvalen, což je vysoce hydratační látka. Vaše pleť tak bude po použití olivového oleje příjemně vláčná a svěží.
 • Odličuje: Olivový olej můžete využít i k šetrnému odlíčení pleti.
 • Vyživuje: Vitamín A, D, K a E. Všechny tyto vitamíny olivový olej obsahuje a vaši pleť díky nim vyživuje. 

olivový olej hydratuje

NIVEA tip

Vyzkoušejte domácí hydratační pleťovou masku z olivového oleje. Stačí smíchat 2 lžíce medu, 2 lžíce citronové šťávy
a 2 lžíce olivového oleje. Směs opatrně naneste na pleť, nechte 15 minut působit a důkladně smyjte vlažnou vodou.

3+1 zajímavost, které jste o olivovém oleji nevěděli

 1. Účinky olivového oleje jsou zmíněny ve Starém Zákonu.
  Píše se v něm, že se používal k léčení malomocných.
 2. Polovina světové produkce olivového oleje pochází ze Španělska.
 3. Nejkvalitnější olivové oleje jsou lisovány za studena zhruba do
  4 dnů od sklizně oliv.
 4. Staří Řekové považovali olivovník za symbol moudrosti a míru.

olivový olej zajímavosti

Jaký olivový olej na pleť použít?

Co se týče kvality oleje, nešetřete na sobě. Ideální je extra panenský olivový olej, který je lisovaný za studena. Díky tomu si v sobě totiž uchová všechny potřebné látky, které poté vyživují vaši pleť a pokožku celého těla. 

I používání olivového oleje má svá pravidla. Obecně platí, že byste ho měli nanášet po osprchování, kdy je pokožka navlhčená a póry jsou otevřené, takže olivový olej lépe absorbují. S množstvím oleje to zbytečně nepřehánějte. Stačí pár kapek, které si vmasírujete do dlaní a následně nanesete na pleť nebo na pokožku. 

extra panenský olivový olej


Vyzkoušejte olivový olej i na vlasy a pokožku

Masáž těla: Stejně blahodárné účinky, jako má olivový olej na pleť, má i na pokožku a vlasy. Pokud vás trápí celulitida, můžete vyzkoušet masáž těla právě pomocí olivového oleje. Vaše pokožka se díky tomu prokrví a pokud budete masáž provádět pravidelně, bude pokožka pevnější na dotek. 

Vlasový zábal: Olivový olej poskytne vlasům rychlou vzpruhu, pokud jsou bez lesku a unavené. Stačí do dlaně nalít přiměřené množství olivového oleje a vmasírovat ho do celé délky vlasů včetně vlasové pokožky. Poté vlasy zabalte do bavlněného ručníku a nechte ideálně přes noc působit. Ráno vlasy důkladně omyjte a je to!   

Lázeň pro vaše dlaně: Jsou vaše dlaně suché a drsné? Stačí 20 minut a budou k nepoznání! Olivový olej dejte do misky, do které se vám vejde i dlaň a zahřejte ho na teplotu, které vám bude příjemná na pokožce. Jakmile bude olivový olej teplý, ponořte do něj dlaně a nechte je v něm 15-20 minut. Poté si dlaně důkladně utřete do čistého bavlněného ručníku a užívejte si hebkost a hydrataci! 

 

Náš tip: Aby vaše ruce zůstaly hebké na dotek už napořád, mějte vždy při sobě NIVEA Hydratační krém na ruce s olivovým olejem, který pokožku na rukou zjemní a vyživí.  

vlasový zábal