Knírek u ženy

Knírek u ženy:


TABU, O KTERÉM SE NEMLUVÍ, ALE MNOHÉ DÁMY TRÁPÍ

Trápí vás jemné chmýří nad horním rtem? Mějte dokonale hladkou tvář bez jediného chloupku. Knírek se nenosí! A my víme, jak se nechtěných chloupků zbavit, ale přidáme varování, kterým „zaručeným“ radám se raději obloukem vyhnout.

Tabu, o kterém se nemluví, ale mnohé dámy trápí

Nelichotivé chloupky pod nosem trápí v průměru každou druhou ženu. Mnohem více však trápí ženy po čtyřicítce a tmavovlásky. Jejich chloupky jsou tmavší, a tudíž i viditelnější. Příliš nápadný knírek není ale jen estetický problém: Může být i signálem toho, že je v těle něco v nepořádku.

Příliš nápadné chmýří pod nosem mívá několik příčin. Na vině často bývá genetika, růst výrazných chloupků způsobují některé druhy léků, menopauza, často i hormonální bouře v těhotenství. Viníkem může být i nerovnováha mužských a ženských pohlavních hormonů.

Žiletka na ženský knírek? Raději ne

Ženský knírek

 

První věcí, po které mnoho žen sáhne, je žiletka. Ta knírek oholí rychle a bezbolestně, jenže… v dlouhodobém horizontu může žiletka napáchat mnohem větší problémy. Chloupky mohou po oholení zarůstat a z celkem nenápadného knírku se může stát pichlavé strniště, za které by se nemusel stydět žádný muž.

Podstatně účinnější metodou je vytrhávání chloupků kvalitní pinzetou, díky které vytrhnete chloupky i s kořínky. Metoda však zabere mnoho času a je bolestivá. Dvakrát podtrháváme i pořízení kvalitní pinzety. Nekvalitní kousek z měkkého kovu pleť jen podráždí a chloupky nevytrhne, protože je neudrží. Mimochodem, kvalitní pinzetu využijete i při úpravě obočí.

 

Tip: Chloupky vytrhávejte těsně po koupeli, kdy je pokožka napařená, a nezapomeňte ji ošetřit třeba pomocí legendárního NIVEA Creme, který pokožku zklidní a příjemně osvěží. 


Používání voskových pásků může být velmi bolestivé!

Kromě pinzet naštěstí na trhu existují i účinné kosmetické produkty, které váš problém pomohou vyřešit. 

Voskové pásky na obličej jsou jednou z nejjednodušších metod odstraňování chloupků, kterou zvládnete i sama doma. Pásek stačí přilepit na chloupky a rychlým trhnutím proti směru chloupků je odstranit. Výhodou je vytrhnutí většího množství chloupků naráz a finanční nenáročnost tohoto řešení. Jenže samotná epilace je bolestivá,krátkodobý efekt a je nešetrná k citlivé pleti vašeho obličeje. Pleť je po odstranění chloupků zarudlá, podrážděná a nepříjemně pálí.

Pokud vám tento způsob odstranění knírku vyhovuje, dopřejte pleti „po zákroku“ patřičnou péči. NIVEA Výživný denní krém s bambuckým máslem pleť po prudkém strhnutí chloupků pod nosem zklidní a chrání.

Ženský knírek

Na běžné depilační krémy raději zapomeňte!

Ženský knírek

Poměrně jednoduchá a bezbolestná je depilace za pomoci depilačního krému či gelu, který stačí nanést na místo, které chcete zbavit chloupků, a nechat chvíli působit. Jenže i tato metoda má svá rizika! Agresivní chemické složení, které má za úkol narušit strukturu chloupku, může způsobit alergickou reakci.

Krém proto vždycky otestujte na jiné části těla, nikoli na obličeji. A vždy volte krémy nebo gely speciálně určené pro pleť obličeje.

Nepříjemnou alergickou reakci mohou vyvolat i speciální krémy, které mají za úkol knírek vybělit. I ty před prvním použitím na obličeji ozkoušejte třeba na pokožce předloktí. Díky tomuto zákroku jsou chloupky světlejší, a tak méně viditelné. Na tuhle metodu ale raději zapomeňte v létě! Na opálené pleti totiž vybělené chloupky ještě více vyniknou.


Epilace: S knírkem zatočí navždy

Epilace pomocí laseru patří mezi nejefektivnější metody. Správně provedená kvalitním laserem odstraní nežádoucí chloupky jednou provždy. Nevýhodou je však finanční náročnost oproti jiným metodám a nepříjemná bolest, kterou lze přirovnat ke štípnutí hmyzem. 

Laserová epilace se navíc doporučuje jen v zimních měsících, kdy slunce (alespoň tedy v naší zeměpisné šířce) nemá takovou sílu. Sluneční záření totiž může na pokožce ošetřené laserem způsobit vznik pigmentových skvrn.

 

Tip: Věděli jste, že laserová epilace je více bolestivá v létě, kdy je pokožka opálená, a v období menstruace?

Ženský knírek

Naučte se knírek zamaskovat

Ženský knírek

Zakrýt nelichotivé chloupky pod nosem není jednoduché a chce to trochu cviku. Pokud špatně zvolíte odstín make-upu, ten se usadí na chloupcích a rázem je vaše „ozdoba“ ještě viditelnější. Jako poslední záchrana však může zafungovat skoro neviditelný a lehký tónovací (nikoliv hutný krycí) make-up. Ten chloupky zakryje, ale nezvýrazní.

A pamatujte také na to, že odstraňování chloupků v obličeji může na citlivé pokožce zanechat stopy podráždění. Chcete-li drobné červené pupínky a skvrnky zamaskovat, vyzkoušejte NIVEA Denní BB krém, který redukuje začervenání a pleti dodá její přirozený tón. 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY:

KOUZLO PLEŤOVÝCH MASEK

 

 

MÁTE TEN SPRÁVNÝ PLEŤOVÝ PEELING?