dívky s úsměvem

Přečtěte si, jak používat niacinamide na pleť

Vše, co potřebujete vědět o niacinamidu

CO JE NIACINAMIDE A JAK HO POUŽÍVAT

Mezi výhody niacinamidu na pleť patří prevence známek stárnutí, zklidnění podráždění a zajišťování hydratace.
Objevte rady značky NIVEA ohledně nejúčinnějších způsobů jeho použití v rámci pravidelné péče o pleť.

CO JE NIACINAMIDE?

Niacinamide, známý také jako nikotinamid nebo vitamin B3, je ve vodě rozpustný vitamin B, který hraje důležitou roli v mnoha aspektech životně důležitých tělesných funkcí, jako jsou trávení a funkce mozku.
Užívání niacinamidu prospívá také pokožce. Podívejte se, jak:

ÚČINKY NIACINAMIDU NA POKOŽKU:

1.Obnovuje ochrannou bariéru pokožky
 
Niacinamide je známý tím, že posiluje obrannou bariéru pokožky, vytváří bílkoviny v pokožce a zadržuje v ní vlhkost, aby se do ní nedostaly škodlivé vlivy okolního prostředí, jako je znečištění a UV záření (vždy jej používejte s opalovacím krémem, abyste dosáhli co nejlepší ochrany).
 
2. Proti stárnutí
 
Díky tomu, že niacinamide pomáhá tělu vytvářet keratin (bílkovinu, jež pomáhá udržovat pevný a mladistvý vzhled pokožky), je užitečný při zmírňování některých známek stárnutí. Mezi ně patří: jemné linky, vrásky a změny zabarvení pleti.
 
3. Snižuje hyperpigmentaci
 
Niacinamide projasňuje pleť tím, že snižuje produkci melaninu, který způsobuje tmavé skvrny.
Má také protizánětlivý účinek, díky čemuž může pomoci zmírnit zarudnutí způsobené zánětlivými stavy pleti, jako je akné.
 
4. Pomáhá při akné
 
Niacinamide může pomoci regulovat množství mazu, které produkují mazové žlázy, a zabránit tomu, aby ho vytvářely moc. Přebytečný maz a odumřelé kožní buňky mohou ucpat póry. Toto nahromadění podporuje růst bakterií, což následně vede ke vzniku pupínků.

JE NIACINAMIDE DOBRÝ PROTI AKNÉ?

 dívka s černými, kudrnatými vlasy

Rozhodně – schopnost niacinamidu regulovat produkci kožního mazu pomáhá předcházet tvorbě pupínků nebo ji minimalizovat, což je obzvláště užitečné u mastné pleti a pleti se sklonem k tvorbě akné.


Díky jeho zklidňujícím a protizánětlivým vlastnostem můžete niacinamide používat společně s mnoha přípravky na akné, což přináší další viditelné výhody pro pleť, jako je zlepšení jejího povrchu a zmírnění zarudnutí.

 

Při ošetřování akné se běžně používají drsné přípravky, které odstraňují ochrannou bariéru pokožky. Používání niacinamidu může pomoci obnovit tuto ochrannou bariéru pleti, aby byla zdravá a také zdravě vypadala.
 
 Niacinamide však sám o sobě není přípravkem proti na akné. V případě přetrvávajících potíží souvisejících s akné se poraďte se svým lékařem o možnostech léčby.

 

MŮŽE NIACINAMID ZPŮSOBIT PURGING?

Purging je důsledkem zvýšené rychlosti obměny kožních buněk a způsobuje ho nějaká složka nebo produkt, například exfoliační kyselina. Je to součást procesu, kdy se na povrch pleti dostává veškerý přebytečný kožní maz a nečistoty, jež způsobují akné nebo suchá místa.
Niacinamide je šetrná složka péče o pleť, která nezpůsobuje purging ani nevyvolává akné. Je vhodný i na citlivou pleť.

JAKÝ JE NEJLEPŠÍ ZPŮSOB POUŽÍVÁNÍ NIACINAMIDU

Niacinamide je velmi všestranná složka, protože je vhodný pro všechny typy pleti.
 
 Abyste z niacinamidu získali maximální užitek, doporučuje se, abyste jej aplikovali lokálně na čistou pleť, a to ve formě pleťového krému, tonika, mycího přípravku na obličej, peelingového přípravku nebo séra.
 
 Vyzkoušejte inovativní exfoliační přípravek NIVEA Derma Clear Skin, který přichází s vysoce koncentrovaným složením s kyselinou salicylovou a glykolovou a s niacinamidem. Stimuluje odstraňování a obnovu starých, poškozených kožních buněk a čistí póry. Je prokázáno, že viditelně redukuje nedokonalosti pleti a zabraňuje jejich opětovnému vzniku. 
 
 Pokud máte citlivou pleť, nezapomeňte se před vyzkoušením nového produktu poradit se svým lékařem.

 dívka s kudrnatými vlasy, s úsměvem

KDY POUŽÍVAT NIACINAMIDE?

Niacinamide je vhodné aplikovat kdykoli během dne. 
 Pořadí, v jakém niacinamide nanášíte ve spojení s dalšími přípravky péče o pleť, závisí na konkrétních produktech, které používáte.
 Aby se produkty optimálně vstřebávaly, doporučuje se nanášet je od nejřidší konzistence po nejhustší.
 Mycí přípravek na obličej – sérum – oleje – hydratační krém (s OF, pokud je den).

V JAKÉM VĚKU BYSTE MĚLI ZAČÍT UŽÍVAT NIACINAMIDE?

Díky jeho vlastnostem je možné niacinamide používat k řešení běžných problémů s pletí v kterékoli fázi života.


JE NIACINAMIDE VHODNÝ NA SUCHOU PLEŤ?

Bylo prokázáno, že pravidelné používání niacinamidu posiluje hydratační vlastnosti hydratačních přípravků. Zároveň zvyšuje odolnost pleti proti ztrátě vlhkosti tím, že ji v ní zadržuje.
Kromě hydratačních vlastností má na pleť také zklidňující účinek, takže je vhodnou volbou pro osoby se suchou pletí.
žena s krátkými vlasy, s úsměvem

ZA JAK DLOUHO UVIDÍM VÝSLEDKY?

Studie ukazují, že ačkoli se zlepšení může projevit ihned po zařazení niacinamidu mezi užívané složky, viditelné změny se obvykle projeví až za 8–12 týdnů.

NIACINAMIDE A DALŠÍ SLOŽKY

Niacinamide je možné používat v kombinaci s různými složkami a produkty, aniž by způsoboval podráždění (v závislosti na úrovni koncentrace).

NIACINAMIDE A KYSELINA SALICYLOVÁ:

Kyselina salicylová je chemický exfoliant a nejznámější BHA, tedy beta-hydroxykyselina.
 
Ačkoli jsou kyselina salicylová a niacinamide účinné samy o sobě, má jejich současné používání další výhody, které můžete získat, když oba najednou zařadíte do své pravidelné péče o pleť.
 
Protože je kyselina salicylová chemickým exfoliantem, může způsobit pocit suchosti. Právě zde může niacinamide pomoci vyvážit případné vedlejší účinky kyseliny tím, že zvýší schopnost pokožky zadržovat vlhkost, obnoví kožní bariéru a sníží zarudnutí.
 
Čisticí pleťovou vodu NIVEA Derma Skin Clear s obsahem niacinamidu a kyseliny salicylové jsme pečlivě vytvořili tak, aby vyhovovala potřebám pleti se sklonem k tvorbě pupínků. Obnovuje rovnováhu pleti a hydratuje ji, aniž by ucpávalo póry. Viditelné zlepšení pleti můžete pozorovat již za 7 dní.

NIACINAMIDE A VITAMIN C:

Vitamin C neboli kyselina askorbová je antioxidant, který je známý především pro svou schopnost snižovat výskyt tmavých skvrn a hyperpigmentace a zároveň rozjasňovat pleť.
 Pokud v péči o pleť kombinujete vitamin C s niacinamidem, získáte účinnou dvojici, která sjednocuje tón pleti, rozjasňuje ji a dodává jí zářivost.

NIACINAMIDE A KYSELINA HYALURONOVÁ:

Kyselina hyaluronová, známá také jako hyaluronan, je čirá, vazká látka, kterou vaše tělo přirozeně vytváří – především v kůži, očích a kloubech. Její hlavní funkcí je zadržovat vodu a udržovat tak tkáně dobře promaštěné. Kyselina hyaluronová a niacinamid jsou složky na bázi vody, které vzájemně doplňují své hydratační účinky a můžete je používat společně. Vaše pleť tak získá obnovený a mladistvý vzhled, což představuje ideální kombinaci pro suchou pleť.

NIACINAMIDE A RETINOL:

Retinol je volně prodejná forma retinoidu neboli vitaminu A. Vitamin A je základní živina, kterou vaše tělo potřebuje pro zajištění imunity, zraku a buněčné komunikace.
Retinol je silná složka, která může způsobit podráždění, zejména při prvním použití, Používání retinolu společně s niacinamidem pomáhá těžit z výhod retinolu s menšími vedlejšími účinky, protože niacinamide zklidňuje a chrání pokožku.


ZAŘAĎTE NIACINAMID DO SVÉ PEČUJÍCÍ RUTINY

Když teď znáte účinky niacinamidu na pleť, začněte ho využívat v podobě inovativní řady NIVEA určené pro problematičtější pleť.
 Tato řada produktů na čištění obličeje pracuje s pokožkou tak, že aktivuje proces obnovy pleti, odstraňuje odumřelé kožní buňky a zabraňuje vzniku pupínků.
 Kombinace 8% kyseliny salicylové a glykolové s niacinamidem byla vytvořena tak, aby podporovala problematickou pokožku a zároveň zlepšovala ochrannou bariéru pleti.
 
 Užijte si viditelně čistší pleť za pouhých 7 dní.

žena použití krému Nivea na obličeji