Když je pleť unavená… dopřejte sobě i jí dávku energie


MÁME PRO VÁS TIPY, JAK PLETI DOBÍT BATERKY, ABY ZASE ZÁŘILA!

Cítíte se unavená a jako bez života? Pak vězte, že se vaše únava propíše i do vzhledu vaší pleti. Pokud je povadlá, zašedlá a suchá, je nejvyšší čas dopřát sobě i své pleti pořádnou dávku energie. Pomůžou peeling, výživné masky, ale i prospání se „do růžova“ a poctivé dodržování pitného režimu.

Pokud vám chybí energie, chybí i vaší pleti

To, že „odměnou“ za probdělou noc bude popelavá pleť a pořádné kruhy pod očima, je logické. Nevyspání ale nemusí být jediný důvod, proč je vaše pleť unavená. Neustálý stres, časový tlak, kvůli kterému odbudeme vydatnou snídani i oběd, neschopnost vypnout a dopřát si třeba večerní relax ve vaně… Poznáváte se? Za nedostatek energie, který se podepisuje i na vzhledu pleti, si do značné míry můžeme sami. 
Nicméně dobrou zprávou je, že tak, jak existují činnosti, které z vás a vaší pleti poslední zbytky energie vytáhnou, existují i energetické dobíječe.
 
nedostatek tekutin
3 příčiny unavené pleti

1. Nedostatek tekutin

Dehydratace má za následek nejen malátnost, ospalost a bolesti hlavy, ale velmi často může i za špatnou kondici vaší pleti. Ta by měla být hydratovaná nejen zvenku, prostřednictvím kvalitních hydratačních krémů, například NIVEA Výživný denní krém, ale i zevnitř. 
spánek
3 příčiny unavené pleti

2. Nekvalitní spánek

Spíte 8 hodin, a přesto se probouzíte rozlámaní? Důvodem nemusí být kvantita, ale kvalita spánku. Odstraňte z ložnice zdroje elektromagnetického záření (také mobilní telefony), které mohou váš spánek rušit. Nepodceňte zatemnění – taková pouliční lampa je pořádným žroutem vaší energie.  
 
ořechy
3 příčiny unavené pleti

3. Nedostatek vitamínů

Pokud je vaše pleť popelavá, přestože ji hydratujete a nepřeháníte to s ponocováním, možná vám chybí železo a vitamín D. Zařaďte do jídelníčku více ořechů, semínek, listové zeleniny nebo sušených meruněk. „Déčko“ doplníte konzumací mořských ryb, tvrdých sýrů nebo máku.


Probuďte pleť k životu!

Dopřejte své pleti péči, díky které bude plná energie a bude zářit. Často stačí pár minut denně a prvním jemným vráskám, kruhům pod očima a zašedlému odstínu můžete dát vale.
hydratujte

Hydratujte, hydratujte, hydratujte…

Dostatečně hydratovaná pleť je prokrvená, vyživená, krásná… Ve vaší koupelně by proto neměl chybět minimálně kvalitní hydratační krém. Jeho účinek se dá zesílit jednak již zmíněným peelingem, ale třeba i masáží obličeje předtím, než ho nanesete. Pozor také na přípravky, které obsahují alkohol. Ten pleť vysušuje.

Nezapomínejte ovšem hydratovat vaši pleť také zevnitř. Bez ohledu na to, zda je léto, nebo zima, měli byste každý den vypít alespoň 2 až 3 litry tekutin každý den. Ideální je kombinace neperlivé vody, bylinkových čajů a ředěných džusů. 


Dopřejte pleti vitamíny

Výtažky z mořských řas, koenzym Q10, vitamín C… to jsou některé z látek, které pleti navracejí přirozenou svěžest, rozjasňují ji a pomáhají s regenerací, která je pro pleť s přibývajícím věkem náročnější a náročnější. 
Zvláště účinná je kombinace koenzymu Q10 a vitamínu C, dvou silných antioxidantů, které pleť chrání, zvyšují schopnost pleti přijmout kyslík a tím zároveň podporují přirozený proces její regenerace. Vyzkoušejte NIVEA Energizující denní krém proti vráskám Q10.
 

Podpořte noční regeneraci

Zatímco vy spíte, vaše pleť regeneruje a dobíjí baterky. A ač se s trochou nadsázky říká, že nejlepším nočním krémem je kvalitní spánek, není od věci pleti dopřát i péči kvalitní kosmetiky.

Nezapomeňte pleť důkladně očistit, pak naneste noční krém. Slůvko „noční“ zdůrazňujeme: Noční krémy totiž mají odlišné složení než krémy denní. Jsou hutnější, neobsahují UV filtry, starají se o regeneraci pleti. Pro maximální efekt sáhněte po nočních krémech s pleti vlastním koenzymem Q10, vitamínem C, případně jejich kombinací. Doporučujeme Zpevňující noční krém proti vráskám Q10 POWER.


Ranní rituál pro rozjasněnou pleť

Tak jako si po ránu dopřáváte sprchu, která vám do žil vlije energii na celý den, měli byste i pleti dopřát důkladnou očistu. I přesto, že jste ji večer důkladně vyčistili. Přes noc totiž póry ucpaly nečistoty z ložního povlečení i vyplavené škodliviny, a pokud tedy pleť po ránu nevyčistíme, zůstanou ucpané a pleť bude zašedlá.
K ranní očistě odborníci doporučují použít micelární vodu, která pleť nejen vyčistí, ale i hydratuje. Takže bude rozzářená, plná života a připravená na další náročný den. 
 noční regenerace
Pozor na to, že složení denních a nočních krémů se liší. Na noc používejte výhradně noční.
 

Peeling vaši pleť rozzáří

Jemné čistění za pomoci abrazivních částeček odstraní odumřelé kožní buňky, a díky tomu unavenou a šedivou pleť okamžitě rozzáří. A protože je pleť po aplikaci peelingu perfektně prokrvená, můžete na ni následně nanést hydratační masku nebo krém, živiny z něj se snáz vstřebají. 

U peelingu nicméně myslete na to, že méně je více: Normální a mastné pleti dopřejte peeling maximálně jedenkrát do týdne, u suché pleti postačí peeling dokonce jen jedenkrát do měsíce. Kromě klasických peelingů jsou na trhu i praktické peelingové čisticí ubrousky, které šetří váš čas.
Doporučujeme NIVEA Čisticí pleťový peeling DERMA SKIN CLEAR.

výrobky pro rozjasněnou pleť