Obličejová masáž

Obličejová masáž: Uklidní a pomůže od vrásek

Obličejová masáž: Uklidní, zrelaxuje
a pomůže od vrásek

Trápí vás vrásky nebo se jen chcete uvolnit a uniknout na chvilku od veškerého stresu?
Vyzkoušejte obličejovou masáž. Redukuje kruhy pod očima, vrásky a navrací pleti její zdravý vzhled.
Stačí 10 minut denně a budou se dít zázraky.
Relaxační masaž

Proč je obličejová masáž tak účinná?

Častou příčinou vrásek a pobledlé pleti je nedostatek prokrvení, únava a stres. Obličejovou masáží rozhýbete ztuhlé obličejové svaly, prokrvíte obličej, a tomu se tak navrací jeho přirozená barva a zdravý vzhled. Navíc při masáži relaxujete, a tak se zbavujete napětí v těle a stresu, který má negativní dopady na naši fyzickou, ale i psychickou stránku. Stačí 10 minut denně a budete se cítit o dost lépe!

Eliminuje stres, redukuje vrásky, zjemňuje pleť

Že je obličejová masáž příjemná a relaxační asi zmiňovat nemusíme. Pojďme se ale podívat, jaké další benefity masáž obličeje přináší:

Zdravý vzhled

1. Zdravý vzhled:

„Tedy ty vypadáš, není ti něco?“ Tuto větu jistě alespoň jednou slyšel každý z nás. Stres, únava, špatná životospráva. To vše naší pleti příliš neprospívá. Ta je pak bledá, bez života a suchá. Pravidelnou obličejovou masáží jí navrátíte zdravou barvu a vzhled, a přitom vám to zabere jen pár minut denně!
Stres v práci

2. Pomůže při bolestech hlavy:

Máte stres v práci a přepadla vás nepříjemná bolest hlavy? Než sáhnete po prášku, vyzkoušejte obličejovou masáž.
Ta účinně uvolňuje napětí a stres v pleti a zároveň ji prokrvuje. 
Kruhy pod očima

3. Prevence vrásek a kruhů pod očima:

Kruhy, na kterých se můžete houpat, a vrásky? Víme, jak vám pomoci. Obličejová masáž uvolňuje svaly, a snižuje tak vrásky a kruhy pod očima, které se tvoří. 
Lepší nálada

4. Zlepší vám náladu:

Nádech, výdech. Chvilka klidu a relaxace dokáže divy. Zaměřte se jen na sebe a dopřejte si chvíli naprostého zenu.
Uvolníte napětí v těle a vyplavíte tím do těla endorfiny (neboli hormony štěstí), které jsou zodpovědné za dobrou náladu.
Náš tip:
Pokud byste chtěli vráskám vyhlásit válku, vyzkoušejte obličejovou jógu.
Díky jednoduchým cvikům bude vaše pleť opět pružná a pevná.

Co budete na obličejovou masáž potřebovat?

K obličejové masáži je nejvhodnější použít arganiový či makový olej. Oba jsou vhodné pro všechny typy pleti a kromě toho, že se vám s nimi bude masáž dobře provádět, dodají vaší pleti při masáži živiny. Samozřejmě můžete zvolit i jiný druh oleje. Vždy si nejdříve na hřbetu ruky ověřte, že na ně nemáte alergii. 

Nic dalšího kromě oleje a rukou potřebovat nebudete, ale kdybyste si masáž chtěli ještě více zpříjemnit, můžete vyzkoušet obličejový roller. Ten uvolňuje obličejové svaly, prokrvuje pleť, a pokud ho před masáží dáte na chvilku do lednice, funguje i jako skvělé osvěžení.

arganiový olej
Naturally Good Micelární voda

Než s obličejovou masáží začnete

Je důležité si uvědomit, že masáž má správný účinek, pokud jste uvolnění, nikam nepospícháte a dovolíte si na chvilku vypustit všechny myšlenky. Ideální čas je večer, než jdete spát. 

Vyčistěte pleť: Než s masáží začnete, vyčistěte svou pleť nejen od make-upu, ale i od všech nečistot, které se na ní během dne zachycují. Pomůže vám s tím například NIVEA Micelární voda Naturally Good, která pleť zklidní a zároveň připraví na masáž. 

Rozhýbejte prsty, jdeme na to!

Obličejových masáží je celá řada, můžete se setkat například s cytomasáží nebo Jacquetovou masáží. My se však dneska zaměříme na klasickou masáž, kterou jste mohli zažít například na kosmetice.

  1. Začněte nad obočím. Všechny prsty položte nad obočí a jemně je přibližujte táhlými pohyby ke kořínkům vlasů. Tento pohyb několikrát zopakujte.
  2. Ukazováček přiložte ke kořenu nosu a přejíždějte s ním pomalu přes oční okolí až ke spánkům.
  3. Ukazováčky položte na spánky a jemnými krouživými pohyby pleť masírujte. Posouvejte se k očnímu okolí a postupně přejděte na víčka. Poté se opět přemístěte na spánky. Několikrát opakujte.
  4. Nyní spojte ukazováček s prostředníček a táhněte kůži od středu obličeje až k linii vlasů. Toto opakujte zhruba šestkrát.
  5. Masáž zakončete na krku. Opět spojte ukazováček s prostředníčkem a položte prsty na uzliny, začněte masírovat krouživými pohyby směrem dolů na krk a zpět.

Relaxace po masáži

Pokud si obličejovou masáž děláte v práci, asi nemáte úplně čas na následnou relaxaci, ale jestli jste doma, máme pro vás skvělý tip, díky kterému si odpočinete ještě víc. 

Lehněte si na postel či na zem, ale dejte si pod sebe deku. Ruce si dejte na břicho, zavřete oči a zhluboka se nadechujte do břicha a pomalu vydechujte. Můžete si pustit relaxační hudbu a tuto chvilku využít například k vizualizaci vašich snů či přemítání nad tím, na jaký výlet se vydáte o víkendu. Fantazii se meze nekladou. 
Chcete se hýčkat ještě víc? Naneste na obličej NIVEA Textilní masku Rose Touch. Ta obsahuje zklidňující a tonizující růžovou vodu a kyselinu hyaluronovou, která pleť intenzivně hydratuje.