Jemná péče pro jemné dětské vlásky

Aby bylo mytí vlásků zábava bez pláče a slziček.
Jak miminko zabavit, aby se místo plakání při koupání smálo? Vyzkoušejte pár ověřených tipů.

Zabavte svoje miminko a koupání si bude užívat

Jaké tajemství se skrývá za bezproblémovým mytím vlásků?

Kromě správné péče je důležitým předpokladem hladkého průběhu mytí vlásků i vaše empatie. Jelikož většina dětí nemá ráda vodu na obličeji, mytí vlásků musí být zábavné a hravé. Buďte připravená, obrňte se bezmeznou trpělivostí a dejte děťátku čas. Neustále na něj mluvte klidným, povzbuzujícím tónem hlasu, aby se ujistilo, že se není čeho obávat. 

Pro některá miminka jsou hrátky ve vodě skvělá zábava. Rodiče často nejdříve děťátko umyjí a teprve pak jej nechají si hrát. Klidnější ale vaše miminko bude, když si nejprve pohraje a dětský šampón mu nanesete až na konec. Děťátko si bude hrát v čisté vodě a nebude mu na hlavičku zima. 

Milujete vaše miminko vodu a koupání? Přihlaste se na společný kurz plavání! Spolu s maminkami si cachtání užijí všichni malí plaváčci.

Následující body pomohou vám i vašemu děťátku zůstat v klidu:

  • Nedějte z mytí hlavy vědu. 
  • Hrajte si s miminkem a zpívejte mu, ať je pro něj mytí zábava. 
  • Odveďte jeho pozornost od mytí oblíbenými hračkami.
  • Během zábavy mu jakoby mimochodem umyjte a opláchněte vlásky.
  • Můžete vyzkoušet i nafukovací kšilt, který zajistí, že se bublinky a voda nedostanou dítěti na obličej.
  • Odveďte jeho pozornost od mytí pro něj zajímavou sprchovou hlavicí a vlásky mu opláchněte žínkou spíše než tekoucí vodou. 


Používejte šetrný dětský šampon

Nezatěžujte jemné dětské vlásky nevhodnými šampony a používejte speciální, šetrné dětské výrobky. Vyzkoušejte například NIVEA BABY Pure & Sensitive mycí gel na tvář, tělo a vlásky speciálně vyvinutý pro miminka a malé děti. Děťátku s ním můžete umýt tělíčko i vlásky najednou, složení s heřmánkem chrání dětskou pokožku před vysoušením a je velmi šetrný i k citlivým očím.

Dětské vlásky teprve zesílí

Dětské vlásky jsou mnohem jemnější než vlasy dospělých, proto o ně pečujte se zvýšenou pozorností a šetrností. Také snadněji vytváří kudrliny a prstýnky, jelikož jsou mnohem tenčí a lehčí než vlasy dospělých. Barva vlásků i pokožky je zatím světlejší, než tomu bude za dva až tři roky.

Dětská pokožka je tak hebká a jemná – k ošetření potřebuje ty nejšetrnější přípravky. Zajímá vás péče o pokožku našich nejmenších?


productstage_bg