Péče o vlasy v těhotenství

UŽIJTE SI DEVĚT MĚSÍCŮ KRÁSNÝCH A SILNÝCH VLASŮ!

Během těhotenství budou vaše vlasy růst a sílit. Připraví se tak na zátěž, která je čeká po porodu.

Jak se vlasy během těhotenství změní?

Lesklé, husté, plné síly. Takové budou vaše vlasy, až budete čekat potomka. Péči není potřeba měnit.

Máte obavy, že vaše vlasy během těhotenství zeslábnou? Pak jste na omylu. V těhotenství se naopak můžete těšit na kvalitní a zdravé vlasy. Během gravidity vlasy méně padají, jsou silnější a rychleji rostou. Důvodem je nárůst estrogenů v krvi. Právě ty stimulují růstovou fázi vlasů a zastavují fázi vypadávání.

Změny během těhotenství se však mohou projevit nejen růstem, ale třeba i barvou nebo mírou zvlnění. Některým ženám mohou vlasy ztmavnout, nebo zesvětlit, kudrnaté ženy mohou zase pozorovat, že se jim vlasy kroutí o poznání méně, či více.

Obecně bývají těhotné ženy se svými vlasy velmi spokojené. I tady ovšem platí, že každý organismus pracuje individuálně. Některým ženám se v průběhu těhotenství vlasy více mastí, jiné pociťují naopak jejich vysoušení.

Jak docílit přirozeně lesklých vlasů? Přečtěte si naše tipy a řekněte konec trápení s mastnými vlasy!

 

Potřebují vlasy v těhotenství speciální péči?

Není důvod, abyste v těhotenství měnila běžnou péči o své vlasy. Klidně můžete používat stejný šampon a kondicionér, na který jste zvyklá. Těhotné ženy ovšem často zjistí, že dříve oblíbené vůně jim najednou nevoní. Šampony s jemnými vůněmi jako je NIVEA Hairmilk Shine zklidní vaše smysly a vlasy pečlivě ošetří.

V průběhu těhotenství bývají vlasy žen silnější a nevyžadují žádnou speciální péči. Pokud však pozorujete, že vám vlasy slábnou nebo vypadávají, poraďte se raději se svým gynekologem. Problémy s vlasy během těhotenství mohou signalizovat nedostatek některých minerálů, které jsou důležité pro vás i pro vaše miminko.

 
V těhotenství klidně dál používejte šampon a kondicionér, na který jste zvyklá. Pokud vám tedy nepřestane vonět…

Dejte přednost přírodním barvám na vlasy

Měla byste se v těhotenství vyhnout barvení? V této otázce kolují různé názory a v odpovědích se neshodují ani odborníci. Žádné studie dosud neprokázaly, že by barviva a jiné chemické látky používané při ošetření vlasů mohly plod nějak poškodit. I přesto existuje nepatrná možnost, že tyto látky proniknou přes pokožku do krevního oběhu matky.

Čím méně chemie budete v těhotenství používat, tím lépe. Pokud se bez barvení vlasů neobejdete, vyzkoušejte barviva přírodní. I s hennou můžete svým vlasům dodat krásný barevný odstín a lesk.   

Jak vlasy zregenerovat a vyživit přírodní cestou? Vyzkoušejte kokosový olej: zázrak pro vaše vlasy.

 

Po porodu vlasy opět zeslábnou

Vaše vlasy budou během těhotenství nabírat sílu, aby se připravily na zátěž během kojení. Do mateřského mléka vkládá tělo mnoho minerálů a živin, a kvalita vlasů tak může zeslábnout. Po porodu se navíc opět spustí fáze vypadávání. Tento jev je ale zcela přirozený, takže žádný strach.

Až na svém hřebenu při ranním rozčesávání najdete chomáč vlasů, nezoufejte. Vypadávání vlasů po porodu je zcela běžné a během následujících měsíců se jejich růst vrátí do normálu.

Během těhotenství vlasy sílí. Po porodu a během kojení naopak slábnou a vypadávají. Ale žádný strach, obvykle jde jen o dočasný stav.