Zajímá vás péče o pokožku našich nejmenších?

Zde si přečtěte odpovědi na často kladené otázky.

1. JAK BY SE VÝROBKY NIVEA BABY MĚLY POUŽÍVAT? 
Všechny výrobky NIVEA BABY obsahují doporoučení pro použití. Lze je používat denně a měli byste je nanášet jemně čistýma rukama.  

2. EXISTUJÍ NĚJAKÉ VÝROBKY NIVEA BABY BEZ HEŘMÁNKU? 

Většina našich výrobků NIVEA BABY neobsahuje heřmánek. Pouze NIVEA BABY Jemná koupel pro celé tělo a šampon, NIVEA BABY Krémová pěna do koupele a NIVEA BABY Jemný šampon obsahují heřmánek.  

3. JE NUTNÉ NIVEA BABY KRÉMOVOU PĚNU DO KOUPELE A NIVEA BABY JEMNOU PRO CELÉ TĚLO A ŠAMPON Z DĚTSKÉ POKOŽKY OPLACHOVAT?  
Ano, všechny šampony i péči do koupele byste měli vždy jemně, ale důkladně opláchnout.

4. V JAKÉM VĚKU JE MOŽNÉ ZAČÍT POUŽÍVAT U MÉHO MIMINKA VÝROBKY NA OPALOVÁNÍ?  
Dermatologové obecně doporučují u kojenců a dětí mladších než 3 roky vyhýbat se přímému slunečnímu záření, neboť vlastní ochranný systém jejich pokožky není zcela vyvinut. Děti do jednoho roku nesmí být vystavovány přímému slunečnímu záření vůbec. Pokud byste chtěla použít výrobek na opalování jako doplňkovou ochranu pro vaše dítě, řada výrobků NIVEA SUN pro děti nabízí tu nejvyšší ochranu. NIVEA Baby Mléko na opalování 50+ je vhodné pro ochranu kojenců před odraženým slunečním zářením již od 3 měsíců, a protože výrobky NIVEA Baby Péče na opalování neobsahují barviva, konzervanty a parfémy, jsou obzvláště vhodné pro citlivou dětskou pokožku. Pro sluneční ochranu pokožky dětí od 1 roku jsou vhodné také výrobky NIVEA SUN Pro děti, které jsou součástí řady běžné NIVEA Sluneční ochrany. 

5. KTERÉ VÝROBKY NIVEA BABY NEOBSAHUJÍ PARFÉMY?  
Pokud hledáte výrobky NIVEA BABY bez parfému, zvolte NIVEA Baby Čisticí ubrousky Pure & Sensitive.

6. KTERÉ VÝROBKY NIVEA BABY NEOBSAHUJÍ ŽÁDNÉ KONZERVANTY? 
Pokud hledáte výrobky bez konzervantů, zvolte náš NIVEA BABY Pečující olej, NIVEA BABY Ochranný krém proti chladu a větru, NIVEA BABY SOS krém Pure & Sensitive nebo NIVEA BABY Krémové mýdlo.

7. EXISTUJE NEPARFÉMOVANÁ VARIANTA NIVEA BABY ČISTICÍCH UBROUSKŮ?

Naše NIVEA Baby Čisticí ubrousky Pure & Sensitive jsou bez parfemace. Proto jsou vhodné zejména pro potřeby malých dětí s velmi citlivou pokožkou.  

8. MOHU SPLACHOVAT NIVEA BABY MULTIFUNKČNÍ UBROUSKY TODDIES DO ZÁCHODOVÉHO ODPADU? JSOU BIOLOGICKY ROZLOŽITELNÉ?  
Naši spotřebitelé očekávají, že výrobky NIVEA BABY budou šetrné nejen k pokožce, ale také k životnímu prostředí. Udržitelný rozvoj je tedy velmi důležitým aspektem kvality našich výrobků. NIVEA BABY Multifunkční ubrousky Toddies prošly v externím zařízení testem "Ready biodegradability" podle směrnice 301 OECD. Toto hodnocení testuje rychlé a dostatečně pokročilé rozložení látky ve vodním prostředí za aerobních podmínek (působením mikroorganismů v čističce). A protože NIVEA BABY Multifunkční ubrousky Toddies splňují všechny požadavky normy OECD, mohou být klasifikovány jako "biologicky rozložitelné" a lze je splachovat do záchodového odpadu. Jak je uvedeno v návodu k použití, nesplachujte prosím více než 5 ubrousků najednou!

9. JAK ČASTO MOHU MÉ MIMINKO KOUPAT?  
Nedoporučujeme miminko koupat příliš často, neboť přílišné koupání narušuje přirozenou ochrannou bariéru pokožky vašeho dítěte. Z hygienické hlediska stačí miminko koupat jednou týdně. Pokud se ale vašemu maličkému koupání líbí, můžete jej koupat častěji, nenechávejte ale miminko ve vodě příliš dlouho, pak by mohlo dojít k přílišnému vysušování pokožky vašeho miminka. Nezapomeňte: Nikdy nenechávejte své dítě ve vodě bez dozoru!  

 

10. MOHU POUŽÍT BĚŽNÉ TĚLOVÉ MLÉKO, KTERÉ POUŽÍVÁM SAMA, NA POKOŽKU MÉHO MIMINKA?

Výrobky NIVEA BABY byly vyvinuty a testovány speciálně pro potřeby citlivé dětské pokožky. Všechny jsou dermatologicky testovány a poskytují optimální péči o pokožku vašeho miminka, která se stále ještě vyvíjí a nemá stejné vlastnosti jako dospělá pokožka. Proto doporučujeme používat pro vaše miminko výrobky NIVEA BABY místo tělového mléka určeného pro dospělou pokožku.


Máte ještě další otázky?

Použijte prosím náš kontaktní formulář.