Předporodní kurzy

NAUČTE SE BÝT TOU NEJLEPŠÍ MÁMOU NA SVĚTĚ.

Předporodní kurzy jsou skvělým způsobem, jak vnést trochu světla do tajemství, které narození vašeho miminka představuje. Tak s radostí do toho. Ve vědění je síla!

Předporodní kurzy pomohou zapojit partnera

Předporodní kurzy si chválí spousta maminek. Připraví vás totiž nejen na tělesné změny v těhotenství a vše kolem porodu, ale i na to, co bude následovat po něm. A co je nejdůležitější – jako budoucí maminka díky nim získáte právě onen důležitý pocit jistoty a také budete vědět, že v tom nejste sama!

Chcete se na porod připravit co nejdůkladněji? Podívejte se, co je perineální masáž a jak ji správně provádět.

 

Muži se často cítí trochu stranou, jednoduše proto, že oni sami fyzicky těhotní nejsou. A kurzy jim dávají šanci se zapojit. V dnešní době je naprosto běžné, že předporodní kurzy navštěvují oba budoucí rodiče.

Často je to právě nastávající tatínek, kdo pokládá nejvíce otázek a aktivně se zajímá o všechny podrobnosti. Naučí se, jak vám může nejlépe pomoci během porodu i po něm. Čím víc informací oba získáte, tím lépe budete připraveni. 


Co se na předporodních kurzech naučíte?

Nespornou výhodou předporodních kurzů je to, že nově nabyté znalosti můžete využít přesně podle svých potřeb. Porod každé ženy je jiný. Proto se i na kurzech kromě dvou nejběžnějších porodních metod (Bradleyova a Lamazova metoda) seznámíte také s těmi méně častými. Kromě informací o správném dýchání a relaxačních technikách během porodu přijdou na řadu i rady v péči o miminko – zjistíte, jak správně děťátko držet, kojit nebo třeba vykoupat a přebalit.

Předporodní kurzy by vás měly připravit na všechny možné potenciální situace. Proto se v hodinách dozvíte také o existenci možných komplikací. Nebojte se, pokud vaše těhotenství není rizikové, jsou komplikace výjimečné. Je ale dobré o nich vědět, a proto se jim kurzy nevyhýbají.


Jak si vybrat ten nejvhodnější kurz:

  • Udělejte si malý průzkum. Nabídka je sice široká, ale ne všechny kurzy vám musí vyhovovat. Dříve než se rozhodnete, najděte si o konkrétním kurzu více informací třeba na internetu. 
  • Promluvte si s maminkami, které předporodní kurzy absolvovaly. Mohou pro vás mít ověřené tipy a doporučení. Podívat se můžete také do diskuzí na různých webových stránkách.
  • Poraďte se se svým gynekologem a zeptejte se na jeho doporučení.  Vždy si ověřte, zda má zvolený instruktor potřebnou kvalifikaci. 

 

Vypsané kurzy najdete ve většině porodnic i porodních domů. Můžete však využít i služeb akreditovaných porodních asistentek nebo dul.
Rady a tipy, jak vše zvládnout co nejlépe, najdete také v knihách, a dokonce i na DVD. Tak popadněte partnera a vzhůru do třídy!