Předporodní kurzy

NAUČTE SE BÝT TOU NEJLEPŠÍ MÁMOU NA SVĚTĚ.

Předporodní kurzy jsou skvělým způsobem, jak vnést trochu světla do tajemství, které narození vašeho miminka představuje. Tak s radostí do toho. Ve vědění je síla!

Předporodní kurzy pomohou zapojit partnera

Předporodní kurzy si chválí spousta maminek. Připraví vás totiž nejen na tělesné změny v těhotenství a vše kolem porodu, ale i na to, co bude následovat po něm. A co je nejdůležitější – jako budoucí maminka díky nim získáte právě onen důležitý pocit jistoty a také budete vědět, že v tom nejste sama!

Muži se často cítí trochu stranou, jednoduše proto, že oni sami fyzicky těhotní nejsou. A kurzy jim dávají šanci se zapojit. V dnešní době je naprosto běžné, že předporodní kurzy navštěvují oba budoucí rodiče.

Často je to právě nastávající tatínek, kdo pokládá nejvíce otázek a aktivně se zajímá o všechny podrobnosti. Naučí se, jak vám může nejlépe pomoci během porodu i po něm. Čím víc informací oba získáte, tím lépe budete připraveni. 

Chcete se na porod připravit co nejdůkladněji? Podívejte se, co je perineální masáž a jak ji správně provádět.
 

Co se na předporodních kurzech naučíte?

péče o miminko

Nespornou výhodou předporodních kurzů je to, že nově nabyté znalosti můžete využít přesně podle svých potřeb. Porod každé ženy je jiný. Proto se i na kurzech kromě dvou nejběžnějších porodních metod (Bradleyova a Lamazova metoda) seznámíte také s těmi méně častými. Kromě informací o správném dýchání a relaxačních technikách během porodu přijdou na řadu i rady v péči o miminko – zjistíte, jak správně děťátko držet, kojit nebo třeba vykoupat a přebalit.

Předporodní kurzy by vás měly připravit na všechny možné potenciální situace. Proto se v hodinách dozvíte také o existenci možných komplikací. Nebojte se, pokud vaše těhotenství není rizikové, jsou komplikace výjimečné. Je ale dobré o nich vědět, a proto se jim kurzy nevyhýbají.

Jak si vybrat ten nejvhodnější kurz:

  • Udělejte si malý průzkum. Nabídka je sice široká, ale ne všechny kurzy vám musí vyhovovat. Dříve než se rozhodnete, najděte si o konkrétním kurzu více informací třeba na internetu. 
  • Promluvte si s maminkami, které předporodní kurzy absolvovaly. Mohou pro vás mít ověřené tipy a doporučení. Podívat se můžete také do diskuzí na různých webových stránkách.
  • Poraďte se se svým gynekologem a zeptejte se na jeho doporučení.  Vždy si ověřte, zda má zvolený instruktor potřebnou kvalifikaci. 

 

Vypsané kurzy najdete ve většině porodnic i porodních domů. Můžete však využít i služeb akreditovaných porodních asistentek nebo dul.
Rady a tipy, jak vše zvládnout co nejlépe, najdete také v knihách, a dokonce i na DVD. Tak popadněte partnera a vzhůru do třídy!