BEZPEČNÉ OPALOVÁNÍ

DĚTI + BEZPEČNÉ OPALOVÁNÍ

PROČ POTŘEBUJE DĚTSKÁ POKOŽKA JINÉ PŘÍPRAVKY NA OPALOVÁNÍ?

Rádi se opalujete společně se svými dětmi? A jdete na to správně? Dětská pokožka je totiž mnohem citlivější než kůže dospělého, a zaslouží si proto speciální péči. Seznamte se s přípravky na opalování pro děti, bez kterých na pláž rozhodně nevyrážejte.

PROČ POTŘEBUJE DĚTSKÁ POKOŽKA JINÉ PŘÍPRAVKY NA OPALOVÁNÍ?

Stejně jako u dospělých je i dětská pokožka extrémně ohrožena negativním vlivem UV záření. Je ale mnohem zranitelnější a u velmi malých dětí navíc ještě není zcela vyvinuta její ochranná kapacita. 

Spálení pokožky v tomto věku tak může vést k vážnějšímu poškození kůže, které se může projevit, až bude dítě starší. Dermatologové proto doporučují, aby miminka a malé děti do 3 let nebyly přímému slunečnímu záření vůbec vystavovány, dokud nebude vlastní obranný systém pokožky zcela vyvinut.

 


KOUPÁNÍ A HRY SI ŽÁDAJÍ ODOLNOU KOSMETIKU PRO DĚTI

Používejte jen kvalitní opalovací mléka a spreje pro děti

Přípravky na opalování pro děti musí nejen chránit před sluncem, ale také odolat častému koupání a dovádění v písku. Pro děti od 1 roku jsou proto ideální extra voděodolná mléka a spreje na opalování z dětské řady NIVEA SUN Kids. I přesto však doporučujeme pro jistotu přípravek opakovaně nanést po každém koupání. Kolik krému či spreje přesně nanést nejen u dětí, ale i u dospělých, zjistíte v článku Jaká hodnota ochranného faktoru je pro vás nejvhodnější?

 

Pokud chcete své děťátko chránit nejen před spálením od slunce, ale i před nepříjemnou sluneční alergií, vybírejte pro dětské opalování jen takové přípravky, které neobsahují konzervační látky (parabeny), parfémy a barviva. Veškeré opalovací přípravky pro děti značky NIVEA SUN byly testovány na snášenlivost pokožkou pod dohledem dětských lékařů. Řadu sprejů a opalovacích mlék Protect & Sensitive jsme navíc vyvinuli speciálně pro přecitlivělou dětskou pokožku.

CO SI ZAPAMATOVAT O DĚTSKÉM OPALOVÁNÍ?

  • Dětská pokožka je mnohem citlivější než u dospělých a snadno se spálí.
  • Dětská pokožka je velmi tenká a schopnost vlastní ochrany a regenerace není až do puberty plně vyvinuta.
  • Zatímco dospělí si vybírají druh sluneční ochrany podle typu pleti, všechny děti potřebují výrobky s vysokým ochranným faktorem 30–50.
  • Miminka a děti do 3 let by neměly být vůbec vystavovány přímému slunečnímu záření a při pobytu venku bychom je měli chránit vhodným oblečením včetně pokrývky hlavy. Pokud dětem nanášíte ochranný přípravek proti slunci, volte ten s ochranným faktorem 50+.


5 TIPŮ, JAK UŽÍT DEN U VODY S DĚTMI

Víme, že dětská pokožka může být velmi citlivá, ale i tak si chcete s dětmi užít legraci u vody.