Vyrazte si s kamarádkami!

VÁŠ DROBEČEK TO BEZ VÁS ZVLÁDNE.

Nebojte se vyrazit si bez miminka. I vy potřebujete čas pro sebe. Zbavíme vás obav, že je příliš brzy.

Nebojte se vyrazit si bez miminka

Po narození miminka se svět točí jen kolem něj. A maminky pak často zapomínají samy na sebe. I když je péče o děti ta nejkrásnější část vašeho života, není nutné být mámou na plný úvazek. Ve dvou letech je dítě zcela schopné obejít se bez vás nejen pár hodin, ale i pár dní. A mnohdy mu to prospěje.

Ven bez miminka: Opravdu to zvládne?

Při pohledu na to malé štěstí, které ještě donedávna potřebovalo veškerou vaši pozornost, není divu, že se vám hlavou honí otázky typu: Co když bude brečet? Zvládne to beze mě? Nebojte se, zvládne to lépe než vy sama. Dvouleté dítě už jen zřídka potřebuje mateřské mléko. Většinou už je na pevné stravě, kterou mu zvládne podávat klidně tatínek, nebo babička. 

V tomto věku navíc děti vítají každou změnu stereotypu. Chtějí objevovat, zažívat nová dobrodružství. Pokud bude pár hodin, či dní vídat někoho jiného než jen maminku, bude to pro něj obrovské vzrušení. 


Vyvarujte se chyb

Žádné nepozorované vytrácení se, když se zrovna nikdo nedívá. To je metoda, ke které se rodiče často uchylují v domnění, že to pro dítě bude snesitelnější. Opak je ale pravdou. Mnohem lepší variantou je v klidu dítěti vysvětlit, kam jdete a že se vrátíte. Loučení však zbytečně neprodlužujte.

Dobijte se energií

„Mateřská, ale rozhodně ne dovolená.“ Nejedná se o pouhý výkřik do tmy. Tento slogan v sobě ukrývá velkou pravdu. Být ve dne v noci maminkou může být občas vyčerpávající. Někdy je tedy potřeba vypnout a dobít si baterky. Zažeňte v sobě hlodavé myšlenky o krkavčích matkách. Každý si přeci zaslouží odpočinek. Vzpomeňte si na své zájmy před narozením miminka a sfoukněte z nich prach. Zvedněte mobil a svolejte kamarádky. Dnešní večer patří vám. 

Na hlídání záleží

Promyslete, kdo bude vaše malé štěstí hlídat. Ideální je samozřejmě dítě svěřit prarodičům, partnerovi, tetě… Pokud tuhle možnost nemáte, nabízejí se i specializované hlídací agentury. Když vsadíte na prověřenou firmu s výbornými recenzemi, pak si čas pro sebe užijete mnohem víc. Protože budete vědět, že je v dobrých rukou. Přečtěte si pár rad, jak vybrat hlídání

 

Vytvořte si rituál

Nebojte se zařadit setkání s kamarádkami a své zájmy do pravidelného režimu. Vytvořte si z těchto chvilek rituál. Čas, kdy na chvilku odložíte roli matky a vyrazíte si ven bez vašeho malého já. 

Užijte si to

Na večer plný zábavy se pořádně připravte a užijte si ho se vším všudy. Klidně tatínka, či babičku povolejte o pár hodin dříve a užijte si beauty přípravy. Osvěžte svou pleť pleťovou maskou. Vyhrajte si s manikúrou, dejte si záležet na líčení a oslňte své kamarádky nějakým trendy účesem. Ze dveří vycházejte s úsměvem a výčitky nechte doma.