Výlety s dětmi – kam vyrazit a co zabalit?

Vyrážíte na výlet a už je vás o jednoho víc?

Vyrážíte na výlet a už je vás o jednoho víc?

Předně: Výlet přizpůsobte věku a dovednostem vašeho nejmenšího. Nepodceňte přípravu a vše si dobře naplánujte. Sledujte předpověď počasí, zjistěte si otevírací dobu a prozkoumejte trasu. A buďte připravená i na neočekávané karamboly.

Kam na výlet s dětmi?

Trasu volte podle schopností a dovedností vašeho potomka. Neplánujte příliš dlouhý výšlap a pamatujte na to, že velké nadšení nesklidí ani monotónní povídání o historii hradu či zámku. To pravé ořechové nebude ani návštěva muzea, kde se často nesmí na exponáty sahat.

Raději vyrazte do zoologické zahrady, aquaparku nebo třeba do zábavního parku, který myslí i na ty nejmenší.

Čeká vás první dovolená s miminkem? Přečtete si, jak ji zvládnout.

Autem, nebo vlakem?

První zatěžkávací zkouškou je samotná cesta. Před vámi je totiž nelehký úkol: zajistit, aby mělo dítě komfort a nenudilo se. Pokud vyrazíte na výlet autem, cestu můžete přizpůsobit potřebám nejmenšího. Nicméně příjemnější může být cesta vlakem. Dítě se může volně pohybovat a vy se mu můžete plně věnovat. 

Nudu zažehná oblíbená nebo ještě lépe nová hračka a různé hry pro nejmenší. A aby hraní brzy neomrzelo, připravte si odměnu pro vítěze.


Co s sebou?

Na co nezapomenout?

Být připravená a předvídat znamená vzít si sebou velké množství (ne)potřebných věcí: Pláštěnka, svačinka, dostatek pití, teplejší i náhradní oblečení, když si vaše ratolest nestihne rychle říct na malou, i nezbytné přípravky první pomoci.

Skvělou volbou jsou NIVEA BABY multifunkční ubrousky Toddies, které spolehlivě a jednoduše očistí nečistoty z kůže vašeho děťátka. Poradí si se zmrzlinou na tváři, čokoládou na rukách i se špinavým zadečkem. 

Zapomenout byste neměla ani na kvalitní kosmetiku pro děti. Dětská pokožka je velmi citlivá nejen na sluneční záření. Chránit ji je třeba i před větrem a chladem, který může způsobit nepříjemné podráždění a zarudnutí. 

Pozor na parné léto i chladné dny

V horkých letních dnech přibalte dětské mléko na opalování s vysokým ochranným faktorem. Vsadit můžete na okamžitou a dlouhodobou ochranu: NIVEA Kapesní dětské mléko na opalování, které se díky 50ml kapesnímu balení vejde do každého batůžku. Nezapomeňte na pokrývku hlavy a sluneční brýle. 

V chladných zimních měsících zase přibalte NIVEA BABY Ochranný krém proti chladu a větru. Krém neobsahuje vodu, rychle se vstřebává a zanechává na pokožce ochranný film.


Bez kočárku, s golfkami

Velký a těžký kočárek nechte doma. Dítěti nasaďte kvalitní botky a nechte ho ťapat. Až začnou bolet nožičky, vezměte dítě do ergonomického nosítka či krosny, nebo posaďte do golfek, které jsou na výlet ideální. Jsou lehké a skladné. Dopředu si však zjistěte, jestli je cesta vhodná pro kočárek. Pár kroků může ušetřit i odstrkovadlo nebo tříkolka.

A v neposlední řadě si sebou vezměte dobrou náladu. Stres nechte domaa naplno si užívejte báječné chvíle a radost z nově poznaných věcí vašeho nejmenšího.