Podzimní únava? Dopřejte si po létu detox

Jóga, úklid šatníku, ale i pleťová maska. To vše nám po létě pomůže dostat se zpět do formy. Proč na nás přes podzim padá únava?

Jde na vás podzimní únava? Nejen tělo si po létě zaslouží detox

Motá se vám při vzpomínce na všechny letní oslavy hlava? A teď si představte, co prožívá vaše tělo. Dopřejte mu detox a skočte do zimy plní energie. Pomůže vám lehčí strava, kvalitní spánek i saunování.
Unava

PROČ SE NA PODZIM CÍTÍME UNAVENÍ?

Slunce ubývá, deště přibývá, pokožka bledne a melancholická nálada přichází. S ní i větší podrážděnost, lenost a únava. Dolehl na vás podzimní splín? Je to normální. Po létě se nevyhne téměř nikomu. Je to způsobeno z velké části změnou počasí a vidinou zimního období a vánočního shonu. Záleží však na tom, jak ke splínu přistoupíte. Chcete se špatnou náladou užírat nebo jí dát sbohem? 

Pomůže vám správná strava, pohyb i nastavení mysli. Připraveni? Tak hurá do toho!

Jóga

Zaměřte se sami na sebe

Namasté. Že vám tohle slovíčko nic neříká? Po pár lekcích jógy pro vás bude mít velký význam. Je vědecky prokázáno, že jóga a meditace snižují stres, podporují kvalitu spánku, uvolňují tělo i mysl a zlepšují fyzičku. Stačí pár minut denně a budete se cítit doslova jako vyměnění. Navíc jóga není drahý koníček. Téměř nic k ní nepotřebujete a můžete ji cvičit z pohodlí domova. A jak začít? 

  1. Ze začátku vám pomůžou videa na internetu, která jsou určená začátečníkům. Stačí si vyhledat heslo „Jóga pro začátečníky“ a vybrat si video, které vám bude sympatické.
  2. Nastavte si cíle, kterých byste chtěli v józe dosáhnout. Ať už je to konkrétní jógínská pozice, nebo větší flexibilita.
  3. Připravte si pohodlné oblečení, které vás při cvičení nebude tlačit, a cvičící podložku (skvěle vám pro začátek poslouží i karimatka).
  4. Mějte plán, jak často chcete jógu cvičit a snažte se ho dodržovat. Vytvořte si odškrtávací políčka, budete tak mít ze cvičení ještě větší radost.


Náš tip: Přečtěte si další tipy, jak se zbavit stresu. Pomůže vám omezení sociálních sítí, příroda i mindfulness. 

Sladkosti

Jste to, co jíte

Fast foody, smažené řízky a sladkosti nebo čerstvé ovoce, ryby a těstoviny? Výběr jídla zásadně souvisí s naším zdravím. V létě si jídlo až tolik nehlídáme a zvyšuje se i konzumace alkoholu, proto si na podzim naše tělo zaslouží trochu odlehčit. Žádné drastické diety nejsou potřeba, nebojte se. Bohatě postačí, když smažené a předem zpracované suroviny vyměníte za ty čerstvé a zařadíte do svého jídelníčku více sezónního ovoce a zeleniny. Na podzim jsou to například fíky, švestky nebo dýně. Důležitý je také pitný režim, který by měl být zhruba 2 litry denně.

Čerstvé a přírodní suroviny můžete použít nejen v kuchyni, ale také v kosmetice. Vyrobte si domácí scrub, pleťovou masku z avokáda nebo balzám na rty s příchutí medu!

Pořádek ve skříni

Udělejte si pořádek ve skříni i v šuplíku

Víte, jak se to říká: Pořádek ve věcech, pořádek v hlavě. A je to tak. Vsadíme boty na to, že už jste alespoň jednou slyšeli o Marii Kondo, japonské lektorce, která učí celý svět uklízet. Zbavování se věcí totiž prospívá našemu duševnímu zdraví, a navíc dělá naši domácnost vzdušnější a hezčí!

Rozhlížíte se po domě a přemýšlíte, kde začít? Udělejte si v tom systém a napište si plán, co kdy chcete protřídit. Šatník, šuplíky, knihovnu, ale i kuchyň a koupelnu. Zapojit do třídění můžete i ostatní členy domácnosti. Možná budete překvapení, kolik zbytečností doma skladujete. 

Přečtěte si, jak se zbavit nepořádku a vnést do své domácnosti harmonii, řád a minimalismus. 

Domaci cviceni

Jóga, běh nebo fitko? Hýbejte se

Endorfiny neboli hormony štěstí. Právě ty se vyplavují do našeho těla při tělesné aktivitě. Nesejde na tom, jestli si jdete zaběhat, strávíte hodinu boxováním do pytle, nebo vyzkoušíte aerobic. Každý sport je zdravý jak pro naše fyzické zdraví, tak i to psychické. Nemáte čas na chození do fitness centra nebo na skupinové lekce? Vyzkoušejte domácí cvičení, se kterým můžete dosáhnout stejných úspěchů jako při cvičení s trenérem! 

A po cvičení si jako odměnu můžete dopřát relaxační masáž, která vám prokrví pokožku, uvolní namožené svaly a dopřeje vám chvilku klidu a pohody. 

Dopřejte detox pleti i vlasům

Detox nepotřebuje jen naše domácnost a duše, ale také vlasy a pleť. Právě na nich se nejvíce podepíšou sluneční paprsky, chlor z bazénu a mořská sůl. Detoxikační micelární šampon osahuje antioxidační extrakt se zeleným čajem a limetkou, které vyrovnává přirozené pH pokožky a zároveň vlasy čistí a dodává jim energii

O pleť se pak postará Micelární voda Urban Skin Detox, která díky antioxidačním účinkům zeleného čaje hloubkově čistí pleť, osvěžuje ji a zklidňuje. Udělejte si čas jen pro sebe a dopřejte si pořádnou dávku relaxace. K dokonalé atmosféře vám napomůže aromaterapie a šálek dobrého čaje. Přečtěte si, jaký má zelený čaj vliv na naše tělo a naučte se ho správně připravit.
 
Detox pro plet i vlasy