Klíč k dokonalé masáži máte ve svých rukou: stačí přidat kapku oleje

TIPY PRO RELAXAČNÍ MASÁŽ.

Masážní terapie jsou známé pro svoji schopnost zklidnit mysl a uzdravit tělo. Přečtěte si více o moci masáže, naučte se pár technik a poznejte výhody masážního oleje na vlastní kůži.

Rady, díky kterým si užijete prvotřídní relaxační masáž

Masáže mají na naše tělo blahodárné účinky a podporují naše fyzické i psychické zdraví. Během chvilky vás uvolní a navodí stav dokonalé duševní pohody.

Jednoduché masážní tipy, díky kterým vás masáž uvolní

  • Vytvořte příjemné prostředí. Ztlumte světla a pusťte relaxační hudbu.
  • Ujistěte se, že je v místnosti vhodná teplota, tj. 22 až 24 °C.
  • Při masáži ležte na pevném povrchu.
  • Připravte ručníky. Zakryjete jimi namasírované partie, aby zůstaly déle teplé.
  • Masírujte rovnoměrnými pohyby. Zabráníte tak štípání.
 

Jaké jsou největší zdravotní přínosy masáží?

Masáže patří mezi nejpříjemnější činnosti vůbec. Nejsou jen relaxací, která odvádí naši mysl od každodenních starostí, ale mají blahodárný vliv i na naše tělo. Uvolňují ztuhlé svaly, snižují tepovou frekvenci, odbourávají stres, redukují množství inzulínu a snižují hladinu kortizolu. A co je možná ještě důležitější – tyto pozitivní účinky přetrvávají i po skončení masáže. Zklidňující doteky jsou tak klíčem ke zdravějšímu životnímu stylu.

Sílu masáží můžeme pozorovat i na svém vlastním organismu. Dovedou s naším tělem totiž hotové zázraky. Snižují například krevní tlak a dovedou zlepšit i celkové držení těla. Tlak masážních pohybů podporuje správný krevní oběh, uvolňuje svaly a odbourává jejich bolest, díky tomu se lépe cítíme i pohybujeme.

Jednou z největších předností masáží je jejich vliv na imunitní systém. Zvyšují naši obranyschopnost tím, že podporují tvorbu látek bojujících s infekcí. S posíleným imunitním systémem je náš organismus daleko odolnější a méně náchylný k nemocem. Mimochodem, věděli jste, že speciální perineální masáž je užitečná příprava na porod?

Masáž nohou

5 masážních technik, které můžete vyzkoušet sami na sobě

Masáž nohou

Trápí vás bolesti nohou? Vezměte si na pomoc čínské koule nebo tenisové míčky. Při sezení můžete svaly mimoděk masírovat. Stačí, když mezi plosky chodidel a zem dáte míčky a pomalu je budete převalovat dopředu a dozadu. Uvolníte tak nejen svaly chodidel, ale i dalších částí těla.

Masáž hlavy

5 masážních technik, které můžete vyzkoušet sami na sobě

Masáž hlavy

Masáží můžete rychle odbourat, nebo alespoň zmírnit nepříjemnou bolest hlavy. Masírujte spánky konečky prstů a krouživými pohyby se posouvejte směrem k vlasům. V nich pak můžete tlak prstů mírně zvýšit.

 

Masáž beder

5 masážních technik, které můžete vyzkoušet sami na sobě

Masáž beder

Bolest dolní části zad je velmi rozšířeným problémem, který denně trápí mnoho z nás. Úlevu může namoženým bedrům přinést i obyčejný tenisový míček. Stoupněte si zády ke stěně a míček umístěte mezi zeď a dolní část zad. Bolestivé místo pak masírujte pomalými pohyby.


Masáž ramen

5 masážních technik, které můžete vyzkoušet sami na sobě

Masáž ramen

Pořekadlo, že pomocnou ruku najdete na konci svého ramene, má něco do sebe. Uvolnit ztuhlé svaly totiž zvládnete i svépomocí. Dopřejte tělu chvilku relaxace a masírujte ruce dlouhými tahy od zápěstí až k rameni. Poté, co se ruka zahřeje, ji masírujte menšími kruhy po celé délce ramene.

Masáž rukou

5 masážních technik, které můžete vyzkoušet sami na sobě

Masáž rukou

Naše ruce jsou aktivní po většinu dne, o to více péče si zaslouží. Dopřejte jim jednou za čas uvolňující masáž. Jemně promačkávejte dlaň a následně palcem masírujte oblast kolem zápěstí. Postupujte přitom vždy pevnými krouživými pohyby.


Masážní olej: zpevní pokožku a krásně ji provoní

Tělový olej je nezbytnou součástí každé masáže. Zanechá pokožku pevnou, hedvábně jemnou a nádherně provoněnou.
Zažijte dokonalé propojení

Zažijte dokonalé propojení

Masáže dovedou utužit vztahy s našimi blízkými. Mají totiž pozitivní vliv jak na člověka masírovaného, tak i na maséra samotného. Vytváří mezi nimi jakési harmonické pouto. Masáže mají pozitivní účinky na souznění romantických dvojic a pomáhají rozvinout pouto mezi rodiči a jejich dětmi.

Došel vám olej? Použijte tělové mléko

Došel vám olej? Použijte tělové mléko

Dopřejte si relaxační koupel. Teplá lázeň vás krásně prohřeje a zklidní vaši mysl. Zapalte kolem svíčky a zapomeňte na celý svět. Koupelové oleje uvolní svaly a zjemní každý centimetr kůže. Po koupeli můžete pokožku ještě natřít tělovým mlékem a jemně promasírovat.

Objevte ideální masážní olej, který bude hýčkat vaši pokožku

Každá masáž je příjemnější, když se při ní použije kvalitní olej na tělo. Díky němu budou pohyby plynulejší a vaše pokožka vláčnější. S olejem zamezíte nepříjemnému drhnutí i tahání a vaše kůže bude na konci relaxace krásně hebká a provoněná.