Povislá kůže na pažích: Jak s ní zatočit?


PORADÍME (NEJEN) CVIKY

Předně je třeba říci: Ochablá kůže na pažích není záležitostí pouze věku. Potrápit může třeba maminku po porodu, štíhlou ženu ve středních letech i mladou nesportující slečnu. Trápí vás povislá kůže na pažích a představa, že si třeba budete muset obléknout šaty, vás děsí? Žádný strach. Víme, jak ochablé paže zpevnit a jak předejít nelichotivým „netopýřím rukávům“.

Paže začněte zpevňovat dřív, než bude pozdě

Paže. Neustále na očích (zvláště v létě) a přitom při cvičení neustále opomíjené. Zpevňujeme zadeček, tvarujeme bříško a snažíme se usilovným cvičením získat štíhlé nohy. Ale paže začínáme posilovat až při nápadném přebytku tuku a výrazné ochablosti. A to už není „za pět minut dvanáct“, ale „minutu po dvanácté“. Zaměřte proto společně s námi pozornost na zadní a spodní stranu paží a navraťte jim mladistvý vzhled. S posilováním tricepsu i bicepsu můžete začít třeba hned!
Povislá kůže na pažích

Povislá kůže na pažích je běžným jevem u starších žen. Z pokožky totiž s rostoucím věkem mizí kolagen, který jí dodává pružnost a pevnost. Kůže proto „začíná viset“. Navíc velmi často také ochabují svaly, kterým se při cvičení většinou věnujeme jen minimálně. Pokud tedy vůbec cvičíme. V pozdějším věku se tvorba kolagenu dokonce zastaví téměř úplně a buňky pokožky nejen pomalu vznikají, ale i pomalu regenerují.

Pozor, je ale chyba si myslet, že povislá kůže je jen záležitostí rostoucího věku! Kvalitu kůže totiž výrazně ovlivňují i případné diety, kvalita a pestrost jídelníčku, pitný režim nebo kupříkladu razantní úbytek váhy, opakující se jojo efekt a těhotenství.

Dobrou zprávou nicméně je, že s povislou kůží na pažích můžete bojovat. K pevným a v šatech dobře vypadajícím pažím vám dneska může pomoci plastická chirurgie, ale naštěstí existují i méně razantní řešení. Dopřejte vaší pokožce dostatek hydratace, posilujte a dbejte na zdravou stravu. A jak konkrétně na to?


Dopřejte pokožce kvalitní kosmetiku a dobijte buňky energií

Pravidelné používání a také správná aplikace kvalitních kosmetických výrobků pokožku vyživí, hydratuje a viditelně zvýší její pevnost. Třeba NIVEA Zpevňujícího tělového mléko s koenzymem Q10 a vitamín C vaši pokožku zpevní už za 10 dní. Díky bohatému složení je pokožka navíc perfektně vyživená celých 48 hodin.

Jak už jsme zmiňovali, důležitá je i správná aplikace: Krém nanášejte jemnými krouživými pohyby. Tím se pokožka prokrví, zapojí se lymfatický systém a zvýší se účinek tělového krému. Účinné látky se tak dostanou snáze do pokožky těla.

Přečtěte si o dalších tricích, které vaši pokožku vrátí do formy a zpevní ji!


Cviky na povislé paže: Zaboxujte si nebo si udělejte pár kliků

Používání kvalitní kosmetiky pokožce paží určitě svědčí, samo o sobě však nestačí. Paže je potřeba zpevnit i pravidelným cvičením. Minimálně třikrát týdně si najděte čas na jednoduché posilovací cviky na ruce, které v pohodě zvládnete i v prostředí domova:

  • Jednoduchým cvikem je boxování. Postavte se rovně, nohy rozkročte na šíři ramen, zatněte ruku v pěst a udeřte do vzduchu před sebou, jako byste boxovala. Cvik opakujte střídavě na obě strany. 
  • Velmi efektivním cvikem je i spojení rukou za zády. Postavte se a nohy mírně rozkročte. Pravou ruku, která bude otočená dlaní k zádům, dejte za hlavu. Levou ruku veďte za zády spodem a snažte se alespoň konečky prstů dotknout pravé ruky. Cvik opakujte i na druhou stranu. 
  • Skvělou volbou je i posilování s jednoručními činkami nebo s jinou zátěží, třeba s plastovými lahvemi s vodou. Pokrčte nohy mírně v kolenou, lehce se předkloňte a činky přitahujte k tělu. Při zvedání činek ohýbejte ruce pouze v loktech a záda udržujte stále rovná.
  • Přečtěte si i o dalších 10 účinných cvicích pro pevnou postavu.

Povislá kůže na pažích

Tip: Nošení těžkých tašek s nákupem nebo hnětení těsta. I tyto dvě činnosti vám mohou pomoci k pevným a vytvarovaným pažím.


Správně provedený klik vydá za tisíc jiných cviků

Povislá kůže na pažích

Účinnou pomocí v boji s povislými pažemi je i správně provedený klasický klik. Při provádění kliku pamatujte na to, že ruce by měly být roztažené na šíři vašich ramen, ani více, ani méně, a dlaň by měla být položená tak, aby byl prostřední prst souběžný s osou vašeho těla – zapomeňte tedy na prolomená a vykloubená zápěstí.

Záda držte rovně. Lopatky by neměly vystupovat ven. Pozor si také dejte na „prolomená“ bedra. Hlavu mějte v prodloužení páteře a hrudník s pánví držte v jedné rovině. Zadek by vám neměl padat dolů ani být vystrčený. 

 

Tip: Ke správně provedeným klikům patří i správné dýchání. Při pohybu dolů se nadechněte, při pohybu nahoru vydechněte. 


Upravte svůj jídelníček a dodržujte pitný režim!

Pozornost věnujte i vašemu jídelníčku. Jezte hodně potravin bohatých na vitamíny a minerály, bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy, které vám nezvednou hladinu cukru v krvi. Dostatek energie je totiž důležitý pro maximální výkon. Dopřejte si ryby, drůbeží maso, sýry, luštěniny, špenát, brokolici a oříšky.

A pamatujte na to, že na stavu vaší pokožky se projevuje i to, kolik tekutin denně vypijete. Základem by mělo být alespoň 2,5 litru neslazených tekutin každý den. 

Povislá kůže na pažích