dívka s pomerančem

Vitamin C na pleť

Vše, co potřebujete vědět o vitaminu C na pleť, vitaminu C na obličej a účincích vitaminu C.

VITAMIN C: PŘÍNOSY PRO POKOŽKU

Všichni víme, že vitamin C je klíčovou výživnou látkou potřebnou k udržení zdraví a síly. Jedním z nejlepších účinků vitaminu C je však také to, že hraje velkou roli ve zdraví pleti. Na co je dobrý? Je jednou z nejlepších složek produktů péče o pleť a pomůže vám dosáhnout zdravé a zářivé pokožky.
Řada produktů Nivea

Nivea oční krém s vitamínem C

CO VITAMIN C DĚLÁ?

1. Rozjasňuje pleť
Jak pomáhají séra na obličej s vitamínem C a krémy s vitamínem C rozjasnit pleť? Tento nezbytný vitamin minimalizuje stařecké skvrny a redukuje hyperpigmentaci, a to tím, že pomáhá zastavit reakce, které na pleti vznikají a jejichž důsledkem jsou tyto znepokojivé dopady. Postupem času vitamin C rozjasňuje pleť díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem a účinkům proti stárnutí. Pomáhá také blokovat enzym zodpovědný za produkci melaninu, díky čemuž hraje klíčovou roli v boji protitmavým skvrnám. Zesvětlí tedy pigmentové skvrny v pleti, aniž by ovlivnil její normální tón.
 
2. Zpevňuje pleť 
Pružnost pleti je klíčem k udržení mladistvého vzhledu – a vitamín C na obličej tomu může napomoci. Produkce kolagenu v pokožce se s věkem přirozeně snižuje, což vede k tvorbě vrásek a ochabování pleti. Jedním z nejlepších účinků séra s vitamínem C na obličej a krému s vitamínem C je to, že zvyšují produkci kolagenu, který udržuje pleť pevnou a zachovává její pružnost. Vitamín C na obličej je pro tvorbu kolagenu životně důležitý, takže zvýšením množství vitamínu C podpoříte svou pokožku, aby produkovala více kolagenu.
 
3. Snižuje zarudnutí 
Pokud je vaše pleť často zanícená nebo zarudlá, zkuste použít vitamin C v přípravku na pleť. Sérum s vitaminem C na obličej může být mimořádně účinné. Díky protizánětlivým vlastnostem vitaminu C pomáhá snížit zarudnutí pleti a zklidnit ji, což vám pomůže dosáhnout celkově vyrovnanějšího vzhledu.
 
4. Hydratuje pleť 
Vitamin C zabraňuje ztrátě vody, takže používání vitaminu C na obličej znamená, že vaše pleť zadrží více vlhkosti a zůstane déle hydratovaná. To pomáhá pleti, aby zůstala jemná a zklidněná a působila zdravě 
 
5. Chrání před poškozením pleti UV zářením 
Jedním ze zásadních přínosů vitaminu C pro pleť je jeho antioxidační funkce. Ta zabraňuje poškození UV zářením a volnými radikály, které vedou k poškození pleti sluncem.
 
6. Posiluje přirozený obranný mechanismus pokožky 
Nejenže vitamin C na pleť pomáhá chránit před poškozením způsobeným slunečním zářením. Navíc chrání i před škodlivými vlivy životního prostředí. Používání vitaminu C na obličej ochrání vaši pleť například před jevy, jako je znečištění. Všechny volné radikály, které způsobují poškození, jsou blokovány antioxidanty obsaženými ve vitaminu C.


JAK ZAŘADIT VITAMIN C DO PRAVIDELNÉ PÉČE O PLEŤ:

SÉRA A KRÉMY S VITAMINEM C

Existuje několik zábavných způsobů, jak dostat do pokožky více vitaminu C, které můžete vyzkoušet sami doma. Co například obsahuje vitamín C? Mango je ho plné a můžete si z něj vytvořit rychlou pleťovou masku přímo ve své kuchyni. Stačí jedna polévková lžíce rozmačkaného manga, pár kapek glycerinu a trochu ovesné mouky a máte masku, kterou si zamilujete. Naneste ji na obličej na přibližně deset minut, důkladně opláchněte a užívejte si zářivého vzhledu. Můžete také vyzkoušet některé domácí citronové masky nebo úžasnou masku z jablka, medu a jogurtu. Další recepty, které si můžete připravit ve své kuchyni, najdete na naší stránce s radami, jak namíchat domácí masky na obličej.


Vitamín C na pleť je však ještě účinnější v kombinaci s dalšími antioxidačními složkami, jako je například vitamín E. Společně chrání pleť před vnějším prostředím a udržují ji zdravou a zářivou. Jednou z věcí, kterou tedy můžete udělat, je koupit si sérum s vitaminem C na obličej a smíchat ho s přípravkem, který již máte a který obsahuje vitamin E, jenž má také silné antioxidační vlastnosti. Nebo použijte obojí! 
 
 NIVEA nabízí širokou škálu produktů s vitamínem C, protože víme, že výhody péče o pleť s vitaminem C jsou příliš velké na to, abyste je nevyužili. Podívejte se na naši řadu NIVEA Q10 Energy, jež zahrnuje všechny produkty, které si můžete přát, jako jsou krém s vitaminem C, oční krém, noční krém, tělové mléko, BB polštářky a masky s vitaminem C. Energizující 10minutová textilní maska Q10 je ideální na hloubkové ošetření a Energizující denní krém proti vráskám Q10 je skvělý na každodenní použití.
 
 Z naší nabídky si vybere opravdu každý! Snadno tak získáte svou denní dávku vitaminu C pro pleť, abyste se mohli těšit z jasnější, zářivější a mladistvější pleti.

žena pomocí vitaminu c


3 PRAVIDLA POUŽÍVÁNÍ VITAMINU C NA PLEŤ:

JAK CO NEJLÉPE VYUŽÍT SÉRUM S VITAMINEM C NA OBLIČEJ

– Chcete-li vytěžit více z vitaminu C na pleť, umyjte si obličej před použitím jakéhokoli přípravku s vitaminem C.
 – Používejte jej ráno, nejen večer, abyste co nejvíce využili jeho ochranných vlastností během dne.
 – Naneste krém s vitaminem C jako základní vrstvu před použitím čehokoli jiného.
Nivea Q10 Energy Glow Boost

KDO BY SE MĚL VYHNOUT VITAMINU C V PÉČI O PLEŤ?

Vitamin C je bezpečný pro všechny typy pleti, ale dermatologové doporučují začít s přípravkem s nízkou koncentrací vitaminu C, abyste zjistili, jak vaše pleť reaguje. Pokud máte citlivou pleť, začněte pomalu. Nejprve použijte krém nebo sérum na obličej s nízkým obsahem vitaminu C, abyste minimalizovali podráždění, než si pokožka zvykne. Poté můžete postupně přejít na vyšší koncentraci a užívat si úžasných účinků vitaminu C na pleť.

Miláček

DOMÁCÍ PŘÍPRAVKY PÉČE O PLEŤ S VITAMINEM C

Pokud nechcete kupovat nové produkty, ale rádi byste vyzkoušeli výhody lokálního ošetření pleti vitaminem C, jsou pro vás ideální tyto doma vyrobené přípravky.
 
 MASKA Z JABLKA, MEDU A JOGURTU
 Jedná se o výživnou masku z jablka, medu a jogurtu. Hlavní přísadou je jablko – je plné vitaminu A a vitaminu C. Navíc se maska snadno připravuje! Stačí smíchat 3 lžíce jogurtu s 1 lžičkou medu. Přimíchejte tenké plátky jablka. Ihned masku naneste, abyste z vitaminu C na pleť vytěžili maximum! Nechte masku asi 10 minut působit a poté ji důkladně opláchněte.


DALŠÍ DOMÁCÍ PÉČE S VITAMINEM C: STRAVA BOHATÁ NA VITAMIN C

Vitamin C je skvělý v péči o pleť i jako součást stravy. Má mnoho pozitivních účinků. Podporuje zdravé tělo, chrání vás před nemocemi a pomáhá vám udržovat zdravou pokožku, cévy i kosti. Může dokonce pomáhat podporovat hojení. Kde ho najdeme? Zde je několik základních potravin, které jsou plné vitaminu C: 
 

 

 POTRAVINY S VYSOKÝM OBSAHEM VITAMINU C: 


1. Pomeranče 
 2. Rajčata 
 3. Červené a zelené papriky 
 4. Jahody 
 5. Brokolice a růžičková kapusta 
 6. Brambory

Tělové mléko Nivea