Péče o ruce a nehty

Manikúra a pedikúra si zaslouží vaši pozornost nejen v žabkovém období

Léto je nenávratně pryč, lodičky jsou ve sklepě a vám odpadla starost s pedikúrou. Tak to ani náhodou! Péče o nehty a nehtovou kůžičku je na podzim a v zimě stejně potřeba jako v teplých měsících. Poradíme vám, jak na domácí manikúru i pedikúru, která vám nezabere dlouhé hodiny.

Starý lak musí pryč

Spousta povinností a málo času? To se velmi často odráží právě na našich nehtech. Oprýskaný lak a záděrky jsou pak každodenní chléb. Ale věděli jste, že většina mužů si při prvním setkání všímá právě rukou

Pěstěné a upravené nehty jistě zabodují víc než oloupané a špinavé. Ze všeho nejdříve je potřeba zbavit se starého laku. Stačí namočit tamponek v odlakovači, podržet ho pár vteřin na nehtu a krouživými pohyby lak odstranit. Dejte si opravdu záležet, aby na nehtech na rukou a případně na nohou nezůstal žádný lak. 

 

Dopřejte si vodní lázeň

Odlakováno? Hurá! Můžeme pokračovat. Teď je na řadě wellness pro vaše ruce i chodidla. 

Ruce: Na zjemnění rukou vám bude stačit umyvadlo teplé vody a 2 lžíce olivového nebo mandlového oleje. Ruce do lázně ponořte na 10 minut a poté je jemně osušte.

Chodidla: Kůže na chodidlech může být na některých místech tvrdá a popraskaná, ale zbavit se jí můžete snadno a rychle. Napusťte si do lavoru teplou vodu, přidejte do ní 3 polévkové lžíce jedlé sody a 6 kapek esenciálního levandulového oleje. Namáčejte si v koupeli nohy zhruba 20 minut, poté je pečlivě osušte a ošetřete hydratačním krémem na chodidla.

Vodní lázeň pro ruce

Náš tip: Přečtěte si tipy na správnou péči o ruce a nehty a dopřejte svým rukám přesně to, co potřebují. Ať už se jedná o regenerační peeling, perfektní manikúru, nebo péči o suchou a popraskanou pokožku.

OŠETŘETE KŮŽIČKU A NEHTY UPRAVTE

Po lázni přichází na řadu úprava nehtů a nehtové kůžičky. Co k tomu budete potřebovat? 

  • Skleněný pilník
  • Nehtové nůžtičky 
  • Tyčinku na zatlačení kůžičky

Nejprve nehty zkraťte nůžtičkami do požadované délky. Poté vezměte speciální tyčinku na kůžičku a jemně ji zatlačte směrem do nehtového lůžka. Dejte přitom pozor, aby se neporušila. V dalším kroku nehty zapilujte. Nejprve použijte hrubší stranu skleněného pilníku a následně na zahlazení použijte jemnější stranu. Pokud máte kolem nehtu záděrky, stačí je opatrně odstřihnout pomocí nůžtiček. 

 

Je čas na nový kabátek

Konečně je čas obléknout nehty do nového kabátku. A to i tehdy, pokud barevným lakům neholdujete. Existují totiž i bezbarvé laky, které dodají nehtům potřebou výživu a postarají se o jejich zpevnění, lesk a ochranu před lámáním. A teď už k samotnému lakování: 
  1. Nejdříve použijte podkladový lak, který nehet vyživí, a nechte ho zaschnout.
  2. Poté přichází řada na barevný lak.
  3. Po zaschnutí první vrstvy naneseme na nehet druhou a necháme zaschnout.
  4. A teď už jen svrchní lak, který se postará o to, aby barva co nejdéle vydržela.
Jak na správné nanesení laku? Nejprve namočte štěteček a jednu stranu otřete o okraj lahvičky. Poté kapku laku přitlačte na nehet uprostřed lůžka. Lak se tím roztáhne po celé šířce nehtu a vy ho můžete stáhnout ke špičce nehtu.

 

Mimochodem, i manikúra a pedikúra podléhají módním trendům. Dlouholetou stálicí je francouzská manikúra, trendem posledních let je potom její barevná varianta. Namísto bílého podkladu zkrátka použijete barevný lak. Rok 2020 pak byl rokem výrazných grafických vzorů a zvířecích motivů.
A určitě zaujmete i hravou kombinací více barev nebo koktejlem matných a lesklých ploch. Ostatně, mat na nehtech vykouzlíte třeba pomocí speciálního laku.

Péče o nehty

Pečujte: Krém a olejíček na závěr

Téměř hotovo! Teď už zbývá jen péče, která vaší manikúře či pedikúře dodá třešničku na dortu. Nehtová kůžička je tenká a je háklivá na záděrky. Předejít jim můžete správnou péčí. Tu jí poskytne vyživující olejíček, který nehtové okolí změkčí a dodá mu potřebné živiny. To platí jak pro nehty na rukou, tak i na nohou.

 

Na závěr na ruce naneste NIVEA Krém na ruce Intensive Care, který pokožku na rukou intenzivně zjemní a vyživí až na 24 hodin. Bohaté složení s mandlovým olejem navíc dodá rukám krásnou a dlouhotrvající vůni.