Žena sedící na terase

Skoncujte s prohřešky v péči o pokožku a vlasy!


JAK POMOCI POKOŽCE, ABY VYPADALA SKVĚLE A BYLA SVĚŽÍ.

I sebemenší nedostatek v péči nebo prohřešek proti pravidlům se postupem času projeví jako nedokonalost vaší pokožky nebo vlasů. Podívejte se s námi, jak je zbytečně netrápit a ještě jim dopřát, co si žádají.

Malé hříchy, které mohou být příčinou velkých problémů

Už jste si někdy žehlili stále ještě mokré vlasy? Je to už dlouho, co jste naposledy zašli na pedikúru? A věnujete dostatek času péči o svou pokožku, nebo ji večer jen opláchnete vodou a tím končíte? Máme pro vás tipy, jak se zbavit zlozvyků v péči o pokožku i vlasy a jak se o ně starat co nejlépe.
Mobile Phone

Pozor na zákeřný telefon

Možná byste nevěřili, co všechno denně ohrožuje vaši pokožku. K nejčastějším problémům, kterému se však v moderní době nevyhneme, patří telefony. Jen si uvědomte, kolikrát denně si ho přiložíte k uchu a tváři, nebo na něm pracujete. Je plný bakterií, které vám předá přímo na tvář.

Zbavte se jednoduše zlozvyků v péči o pokožku

 • Méně je někdy více. Pravidelná a poctivá péče o pokožku je důležitá, ale stejně zodpovědně si musíte vybírat i správné produkty a používat je přiměřeně. Víte například, že příliš krému nebo střídání více krémů vytváří na mastnější pleti nevzhledné flíčky a na suché pleti podporuje vznik a prohlubování vrásek? Vybírejte tedy jen jeden typ produktů se stejnými účinnými látkami. Pokud je jich víc, nepodporují se. Naopak. 
 • Nepůjčujte si od kamarádek make-up a jinou kosmetiku v tubách, ani štětečky a jiné kosmetické potřeby. Drží se na nich spousta bakterií, které způsobují tmavé tečky i další potíže. 
 • Vždy se chraňte před sluncem. Je krásné neplánovaně se vydat ven a užívat si paprsky, ale bez ochrany bude vaše pokožka trpět. Když víte, že má být slunečno, aplikujte si už ráno na pleť Denní krém Cellular Expert Lift OF 30. A to nejen v létě! 
 • Nečistěte si pleť neumytými prsty. Bakterií, které už máte na pokožce, se možná zbavíte, ale zároveň si na ni nanesete jiné - ty, které máte právě na rukou. Náš tip: Čistěte si pleť ihned po sprchování. Bude umytá, zbavená bakterií a navíc bude otevřenější veškeré péči.


První pomoc pro vaši pokožku a vlasy

Citlivá není jen pleť obličeje. Péči vyžadují i vlasy a pokožka na celém těle.

Tipy, díky nimž vaše vlasy ožijí a budou zářit

 • Pokud se chystáte vlasy žehlit, vždy je nejdříve pořádně vysušte. Proč? Pára, která vznikne při žehlení mokrých vlasů, nemůže unikat. V důsledku toho se vlasy třepí a jsou na pohled i na dotyk hrubé. Žehlíte si vlasy často? Pak ještě před fénováním naneste do ručníkem vysušených vlasů stylingový primer, který vlasy během fénování a následného žehlení ochrání. 
 • Máte příliš dlouhou ofinu? Nestříhejte si ji sami, nedopadá to dobře. Raději si skočte za kadeřnicí, která si na vás určitě udělá čas i bez ohlášení - zastřihnout ofinu totiž nezabere víc než pár minut. 
 • I u vlasů platí, že čeho je moc, toho je příliš. Nemyjte je častěji než jednou za dva či tři dny. Častější mytí je může vysušovat a poškozovat. Skvělou alternativou ke klasickému šamponu je také suchý šampon, který vám pomůže od pocitu mastných vlasů.

Další časté prohřešky proti kráse: Možná se jich dopouštíte…

 • Trápí vás lámavé nehty, třepící se vlasy a ještě se vám často dělá akné? Tady zapomeňte babské rady a raději zajděte za dermatologem, nechte si poradit u kadeřnice nebo v salónu krásy. Tito odborníci se s problémy setkávají každý den a vědí, co na ně zabírá. 
 • Že si potřebujete rychle oholit nohy a času není nazbyt? Zná to asi každá žena (a dnes už i spoustu mužů). Nikdy se však neholte bez vrstvy pěny nebo holicího krému - tím si akorát zaděláte na nepříjemné podráždění, které navíc nevypadá dobře. Vyzkoušejte třeba Gel na holení
 • Náš tip pro epilaci a odstraňování chloupků voskem: Nejlepšího efektu ale i pocitu při samotném holení dosáhnete, bude-li pokožka suchá a 24 hodin na ní nenanesete žádný krém. 
 • Nikdy nechoďte spát s make-upem! Každý večer se ho zbavte pomocí speciálního přípravku. Doporučujeme například Dvoufázový odličovač očí a make-upu.
 • Občas své pomůcky, které používáte k malování, omyjte, aby se na nich nedržely bakterie. 

péče o nehty

Zbavte se prohřešků jednou pro vždy

I kůžička na rukou si zaslouží bezchybnou péči

Když se staráte o nehty, nezapomeňte na kůžičku kolem nich. Vždy ji mírně stlačte dřevěnou tyčinkou, ideálně z palisandru. Následně ji promažte krémem. Nikdy ji nestříhejte! Pokud vás trápí suchá pokožka rukou, používejte kvalitní krém na ruce, například NIVEA Krém na ruce Soothing Care.

péče o nohy

Zbavte se prohřešků jednou pro vždy

Nezapomínejte na nohy!

Toužíte po výstavních nožkách? Nejprve je vždy zbavte ztvrdlé kůže - začněte odmočením nohou a poté ji odstraňte pemzou nebo speciálními pilníky. Ani u nohou nezapomínejte na pravidelné promazání. Hydratovat kůži byste na nich měli každý den.

obočí

Zbavte se prohřešků jednou pro vždy

Milujeme perfektní tvary: Vytrhejte si obočí dokonale a zapomeňte na jeho holení

Obočí nikdy neholte. Brzy byste totiž objevily vyrůstající chloupky, které by nevypadaly dobře. Pokud je pro vás bolest při trhání obočí neúnosná, pusťte se do něj večer po sprše nebo koupeli, kdy je pokožka otevřenější!