Nejčastější problémy

NEJČASTĚJŠÍ PROBLÉMY POKOŽKY. PORADÍME, JAK JE VYŘEŠIT!

Víte, jakou máte pleť?

Každá pleť je jiná a s přibývajícími roky se mění. Nejčastěji ale rozeznáváme pět základních typů: normální pleť se dobře prokrvuje, má lehce růžový nádech a je bezproblémová. Suchá pleť oproti ní tak pružná není a často je podrážděná a svědivá. Smíšenou pleť poznáme podle suchých tváří a lesklejší T-zóny. Problematickou pleť často sužují nedostatky vznikající v důsledku hormonálních změn. Je rozeznatelná podle nejrůznějších pupínků, akné a černých teček, nezřídka ji trápí lupénka a ekzém. My v NIVEA v neposlední řadě myslíme i na citlivou pleť, která může během života potrápit každého. Nejnáchylnější jsou k ní ale lidé se suchou pletí. 

Co dělat, aby pleť zůstávala v dobré kondici?

Na pokožce a pleti se odráží nejen péče, kterou jí věnujete, ale i váš celkový životní styl – například kvalita a pestrost stravy, (ne)dostatek odpočinku, stres nebo pracovní prostředí. Jak na to, aby pleť dostávala zabrat co nejméně?

- Každé ráno a každý večer ji zbavte nečistot a přebytečného kožního mazu.
- Po každém čištění pleť hydratujte denním nebo nočním krémem. Ten denní by měl mít vždy UV ochranu. 
- Pro citlivou oblast kolem očí používejte speciální oční krémy, aby nedošlo k přetížení té nejjemnější části obličeje.
- Chraňte se před sluncem, i když se zrovna neopalujete. Krém s UV ochranou nanášejte na pleť každé tři hodiny. Jakmile ze slunce odejdete, zchlaďte a zklidněte ji výrobkem po opalování.

Nezapomeňte odpočívat

Není to žádné klišé. Stres, negativní emoce, ale i nedostatek spánku a věčná únava se mohou projevit na zdraví a kráse vaší pleti. Pokuste se vyhýbat nepříjemným situací, nerozčilovat se a 3x týdně se 30 minut věnujte vybranému cvičení. Odreagujete se a budete se celkově cítit lépe. A bude to na vás vidět!