Skin

Zastavte čas: Tipy, jak vypadat lépe než na svůj věk

Normální pleť, méně starostí

Víte, jaký máte typ pleti? To je totiž zásadní informace pro správný výběr kosmetiky. Pokud je vaše pleť hladká, jemně porézní a přirozeně narůžovělá, pravděpodobně máte normální pleť. Péče o ni nedá zabrat tolik co o jiné typy, ani tak ale není radno ji zanedbávat, když dojde řeč na postupující věk. Předčasné stárnutí pleti a vznik vrásek pochopitelně hrozí i jí. Proto je na místě její dostatečná hydratace a výživa. I krém proti vráskám by se měl stát vaším věrným společníkem.

Citlivá a suchá kůže vyžaduje více pozornosti

Je vaše pleť spíš drsná a šupinatá, často svědí a je podrážděná? Pak vyhledávejte kvalitní kosmetiku pro suchou pleť. Speciální krémy jí dodají nejen potřebnou hydrataci a výživu, ale také se postarají o to, aby dokázala lépe čelit vnějším vlivům včetně působení UV paprsků.

Jestli vás trápí citlivá pleť, vězte, že nejde ani tak o typ pleti jako spíš o její aktuální stav, který nemusí trvat věčně. Citlivá pokožka často velmi reaguje na špatnou životosprávu, stres, UV záření nebo suchý a teplý vzduch. Pak může být napnutá, začervenalá a velmi suchá. Péče, kterou jí věnujete, by měla být extra jemná. Ta ji posílí a dodá vše, co potřebuje.

Poškozená a smíšená pleť

Smíšená pleť se vyznačuje suššími místy na tvářích a mastnějšími v T-zóně (na čele, nose a bradě). Pokud je to váš případ, vyhledávejte kosmetiku na smíšenou pleť, která je vytvořena tak, aby obnovovala její přirozenou vlhkost a udržovala ji v rovnováze.

Poškozená pleť často navozuje dojem té mastné – produkuje totiž větší množství mazu, než je nutné. Výsledkem jsou nejrůznější pupínky a také černé tečky, které nám ubírají na kráse. Na vině může být dědičnost, hormonální změna nebo stres. Přirozený stav pleti si můžete zajistit pomocí antibakteriálních čisticích a ošetřujících produktů NIVEA, které budou bránit vzniku dalších škod. Začít můžete každodenním očištěním pleti jemným peelingem.

Zralá pleť: co na vrásky, abyste vypadala skvěle i v letech?


Stárnutí se nikdo z nás nevyhne. Díky správné péči ale můžete i přes vyšší věk vypadat fantasticky! S přibývajícími roky se mění struktura pleti, regenerace je pomalejší, je na ní znát působení UV paprsků a produkuje méně kolagenu. Zralá pleť často bývá i sušší. Vsaďte proto na kosmetiku pro zralou pleť, která se vším, co ke stárnutí pleti patří, počítá.