Skin

TRIKY PRO DOKONALE ČISTOU A KRÁSNOU PLEŤ

Pečujte o svoji pleť 

Naše pleť je stále velmi vytížená. Reguluje například tělesnou teplotu a zajišťuje rovnováhu vody v těle, chrání tělo před působením vnějších vlivů a hraje důležitou roli v lidském metabolismu. Proto bychom jí měli věnovat náležitou péči. Stačí jen vybrat tu, která nám dokonale sedne.

Léto, slunce, přípravky na opalování 

Braňte se slunci, i když se zrovna nechystáte přímo opalovat, a to především v létě. Tehdy se riziko spálení pleti pokožky zvyšuje až šestinásobně oproti zbytku roku. UV paprsky na pokožku působí vždy, i když je třeba zataženo, a důsledkem je její rychlejší stárnutí, vznik vrásek a pigmentových skvrn. Nikdy proto nepodceňujte aplikaci kvalitního krému na opalování s vysokým ochranným faktorem.


Krásná pleť potřebuje spánek a cvičení 


Díváte se každé ráno do zrcadla a je vám smutno z tmavých kruhů pod očima? Upřímně si odpovězte, jestli dostatečně spíte. Aby mohla být vaše pleť krásná a zdravá, potřebuje mimo jiné pravidelný, kvalitní a dostatečný spánek. Ten by měl v průměru trvat 7-8 hodin denně, i když je jeho potřeba značně individuální. 

Unavené oči můžete ošetřit očním krémem, ale všechny škody s ním nezahladíte. Hlídejte si tedy svůj spánkový režim a podpořte kondici nejen své pleti sportem. Je dokázáno, že vytrvalostní sporty v přirozeném prostředí stimulují krevní oběh!

Tipy na péči pro krásnou pleť 

V čem spočívá tajemství krásné pleti a pokožky? Rozhodně ve správné péči, protože dědičnost a životní styl nezmohou všechno. Vyberte si pro sebe ty nejvhodnější výrobky pro péči o pleť NIVEA a zůstávejte krásná a svěží i pokročilém věku. 

Velkou roli hraje v udržování pleti její pravidelné čištění. Každé ráno a každý večer ji zbavte nanesených nečistot, přebytečného kožního mazu a odumřelých buněk. Zvolte si také vhodný denní a noční krém, kterým jí dopřejete ochranu před vnějšími vlivy a hydrataci (v případě denního krému) nebo výživu (v případě nočního krému). 

Citlivá oblast v okolí očí vyžaduje naprosto speciální péči těmi nejlehčími a nejjemnějšími očními krémy. Díky nim se můžete vyhnout předčasné tvorbě vrásek a mimických linek. 

Nezapomeňte si čas od času dopřát kúru, po které bude vaše pleť jako znovuzrozená. Díky peelingu se zbavíte odumřelých kožních buněk a dojde i ke stimulaci prokrvení. Odměnou vám bude krásná narůžovělá pleť.