Péče o tělo na podzim

Péče o tělo na podzim: Aneb od babího léta k prvním mrazům

Záplava barevného listí, sluneční paprsky, které ještě trochu hřejí, večery strávené pod teplou dekou s oblíbenou knížkou. Jasně, takhle vypadá ideální představa podzimu. Realita bývá jiná: Brzká tma, vlhkost, která ničí účesy, rty popraskané od mrazíků a špatná nálada ze škaredého počasí… My vám ale poradíme, co s tím. Jak pečovat o pokožku, pleť, ale i vaši psychiku v podzimních měsících.

Zbavte se odumřelých buněk a nechte pleť i pokožku ožít

Na první pohled by se mohlo zdát, že si právě na podzim může naše tělo po náročném létě odpočinout. Pryč jsou bazény s chlorovanou vodou i silné slunce. Nicméně ani vtírající se chlad není to pravé ořechové. Jak si tedy podzimní přechod z letního horka do zimních mrazů usnadnit?

Prvním krokem, který byste měla podniknout,  a to nejenom po žhavém létě, ale pravidelně, je pořádně svou pokožku i pleť očistit a zbavit ji jak drobných nečistot, tak odumřelých buněk. 

Pokud máte pleť suchou a citlivou, můžete vsadit na NIVEA Čisticí pleťový peeling DERMA SKIN CLEAR. Rozdíl bude patrný hned napoprvé!


Čistěte a hydratujte. Jde to i najednou!

Pravidelné čištění pleti je základ, zvlášť pokud se pohybujete ve městě, kde je přirozeně víc prachu a nečistot ve vzduchu. Vaše pleť ale ocení nejen to, že ji necháte rozzářit čistotou, ale i poctivou hydrataci. Mimochodem, právě pleť, která není hydratovaná, vypadá starší.

NÁŠ TIP: Nemáte 20 minut? Udělejte si aspoň rychlou proceduru s NIVEA 10minutovou hydratační maskou Hydra Skin Effect, která zanechá vaši pleť hydratovanou, svěží a hebkou, a to třeba i díky výtažkům z aloe vera.

aloe vera

Podzim, čas vlhka a krepatých vlasů

Podzim není to nejveselejší období a jedním z důvodů, proč ho nemívají úplně v lásce ženy, je velmi rychlé poničení pracně tvořeného účesu, jakmile je venku typické podzimní vlhko a sychravo. Pokud máte dvě minuty po opuštění domova pocit, že vaše dokonale vyžehlené vlasy vypadají jako srst šlechtěného pudlíka, nejste v tom sama. 

Počasí sice poručit neumíme, zato však dobře víme, proč si na péči o vlasy dávat záležet i v tomto období, kdy byste je nejradši každý den jednoduše spíchla do drdolu a nijak se jimi nechlubila. Ona totiž přijde zima a po ní jaro, na které můžete své vlasy celou dobu připravovat. Stačí si vybrat ten správný šampón a užívat si péči.

Není to jen péče o tělo. Je to relaxace a hýčkání

Právě proto, že na nás všechny na podzim mohou padat chmury z nedostatku slunečních paprsků a odchodu léta, které bývá plné života, bychom se měli víc věnovat sami sobě a pravidelně si na sebe udělat chvilku, kterou si naplno užijeme. Může to být právě jednoduché čištění pleti s okamžitým efektem, který vám určitě vykouzlí úsměv na tváři, nebo horká sprcha a šampón, který z vašich vlasů udělá pro okolí objekt touhy a závisti.

Mimochodem, s podzimem úzce souvisí i fenomén hygge: Dánský způsob šťastného života, který mnozí s trochou nadsázky popisují jako: „Ten pocit, když sedíte s hrnkem horkého kakaa zachumlaní v teplé dece, čtete si knížku a do okenních tabulek buší déšť.“ Díky našemu seriálu článků si můžete Hygge podzim užít na maximum.