mýta a fakta o kráse

Věříte na pověry? Aneb mýty a fakta o kráse

Pojďte s námi uvést pověry na pravou míru!

Znáte to. Maminka a babička mají vždycky pravdu. Ale platí to i pro rady týkající se péče o tělo, pleť a vlasy? Pojďte se s námi podívat na 20 mýtů, na které nahlédneme optikou moderní vědy!

O skutečně chybných a nesmyslných pověrách

Co je to mýtus?

Slovo mýtus pochází z řečtiny. Do češtiny bychom jej mohli přeložit jako mylnou představu, ke které se lidé upínají bez ověření její pravdivost. Proč jsou mýty přítomné v našem vědomí i dnes, když máme k dispozici moderní vědu? Odpověď je jednoduchá. Naučili jsme se vnímat je jako pravdivé už v dětství, aniž bychom je zpochybnili. A tak v každodenní péči o tělo, pleť a vlasy opakujeme stále dokola zaběhnuté postupy. Jednoduše protože věříme, že jsou správné. Pojďme tyto postupy podrobit testu a dostat ty špatné navždy z vaší hlavy!

Co je to mýtus

Mýty týkající se péče o vaši pleť

Některé pověry vznikly čirou náhodou a věříme jim po celé generace. Posbírali jsme pro vás několik takových, které se týkají péče o pleť obličeje. Zjistíme, jestli je za nimi přeci jen kousek pravdy. Tak například: kdo z vás věří, že zubní pasta zabere v boji proti akné?

Mýty o vlasové péči

Na hlavě nám roste okolo 6 milionů vlasů. A právě ty jsou živnou půdou pro desítky pověr týkajících se jejich růstu a také správné péče o ně. Co mají tyto mýty společné se šamponem? Měly byste je smýt jednou pro vždy. Tak jdeme na to!

Mýty týkající se vašeho těla

Pojďme se podívat na mýty týkající se vašeho těla doslova od hlavy až k patě. Zhubnete díky pocení? Fáma! Měli byste pít vodu, i když nemáte žízeň? Ať je pravda jakákoli, zjistěte ji!

Každodenní mýty

Způsobuje čokoláda akné? Pojďme se zaměřit na pochoutku, kterou máme ze všeho nejraději. A nejen na ni.