pevný zadeček

Triky, rady a cviky pro pevný zadeček: Stačí vám 5 minut denně!


VYZKOUŠEJTE RADY, DÍKY KTERÝM ZPEVNÍTE SVŮJ ZADEČEK.

Mít pevný zadeček a celulitidu znát jen ze stránek časopisů. To je sen mnoha žen. My vám ukážeme cviky pro pevný zadek a prozradíme i to, jak se zbavit celulitidy.

Jak mít pevný zadeček a celulitidu znát jen ze stránek časopisů?

Pevný zadeček bez celulitidy

Abyste měla super zadeček, nemusíte každý den dřít v posilovně. Občas stačí zdánlivé maličkosti.

Mít krásný a pevný zadeček není zadarmo. Nutně ale nemusíte trávit dlouhé hodiny v posilovně a mořit se náročnými cviky, nasadit přísnou dietu a šetřit na drahé přístrojové ošetření. Ke krásnému pozadí bez celulitidy vám pomůžou i zdánlivé maličkosti – bylinkový čaj namísto kávy, chození po schodech místo jízdy výtahem, ale i méně stresu. Stačí na ně myslet a každý den je poctivě dodržovat.

Jen 6 žen ze sta je spokojených s tím, jak vypadá jejich pozadí. Zbylých 94 pak řeší, že je jejich zadeček příliš velký, kůže na něm povislá nebo zbrázděná nevzhlednou celulitidou. Patříte mezi ně? Přečtěte si naše rady a triky a vyzkoušejte cviky, díky kterým svůj zadeček zpevníte a celulitidu minimálně výrazně omezíte. 

 


3 důvody, proč nemáte pevný zadeček, i když cvičíte

Denně cvičíte, v jídle se hlídáte, ale výsledky pořád nic moc? Možná je chyba ještě někde jinde… Mrkněte se na to 3 důvody, proč vaše snaha nemá takové výsledky, jaké byste si přála.
Pomerančová kůže

Celulitida je částečně genetická záležitost, ale výrazně ji ovlivňuje i váš životní styl.

Sedavé zaměstnání vede k celulitidě

To, že dennodenní vysedávání u počítače vaší figuře neprospívá, vás nejspíš napadlo. Přemýšlejte ale i nad tím, jak sedíte. Křížíte nohy? Tím bráníte proudění lymfy a jdete naproti celulitidě. Nehledě na to, že trápíte i svá záda. Zapomeňte na sezení s nohou přes nohu a každou hodinu se důkladně protáhněte


Genetika stojí za pomerančovou kůží

Na přírodu jsme zkrátka krátcí. Vznik celulitidy ovlivňuje i genetika. Pokud pomerančovou kůží trpí vaše maminka a hrbolatá stehna měla i vaše babička, pravděpodobně budete s celulitidou také bojovat. Díky kosmetickým pomocníkům může být tenhle boj ale alespoň z části úspěšný – volte výrobky, která obsahují vyšší koncentraci účinných látek.

Skvělou volbou je NIVEA Zpevňující sérum proti celulitidě Q10 plus, které díky koncentrovanému složení s koenzymem Q10, L-karnitinem a výtažky z lotosu dokáže eliminovat projevy celulitidy už za 10 dní.

Stres má negativní vliv na figuru

Hormon kortizol, který se nám vyplavuje do krve, když jsme ve stresu, podporuje ukládání tukových buněk. Primárně do oblasti bříška, dále i do stehen a zadečku. Stres tedy nemá negativní vliv jen na naši psychiku, ale bohužel i na naši figuru. 

V relaxační rituál ale můžete proměnit i „obyčejné“ sprchování. Sáhněte po voňavém sprchovém gelu, který bude hýčkat nejen pokožku, ale díky nádherné vůni i smysly. Krásně voní NIVEA Pečující sprchový olej Natural s 55 % přírodních olejů, který je ideální pro suchou pokožku.

Stres má negativní vliv na figuru

Sprchování jako relaxační rituál


Celulitida: Jak se jí zbavit

Mužská vs. ženská pleť

V tomhle byla příroda k ženám nespravedlivá. Vznik celulitidy se totiž pojí s produkcí „ženského“ hormonu estrogenu. Ostatně, právě proto mnoho žen začne celulitida trápit, když začnou užívat hormonální antikoncepci

Mimochodem o rozdílech mezi muži a ženami jsme psali v článku Mužská versus ženská pleť: Rozdílné už od přírody. Přečtěte si ho a naučte se o pleť správně starat.

Chcete-li s celulitidou bojovat, zaměřte se na svůj životní styl. Vaší pokožce obecně škodí přemíra alkoholu, kouření, nedostatek pohybu, už zmiňovaný stres, ale také špatný pitný režim a špatné stravovací návyky. Jak se tedy celulitidy zbavit, nebo ji alespoň eliminovat?

Jezte

Jezte, pijte, hýbejte se...

Jezte

Když nasadíte tvrdou dietu, celulitidy se nezbavíte. Paradoxně právě naopak mohou být hrbolky po rychlém zhubnutí ještě výraznější. Namísto hladovění vsaďte na pravidelný režim, na 5 až 6 jídel denně. Do jídelníčku zařaďte čerstvou zeleninu, ovoce, potraviny bohaté na bílkoviny.

Pijte

Jezte, pijte, hýbejte se...

Pijte

Dodržujte pitný režim. Odborníci doporučují vypít minimálně 2 litry tekutin denně. Zapomeňte ale na kávu a kofeinové nápoje. Kávu nahraďte čajem, základ by pak měla tvořit čistá voda. Mimochodem, i pokožka potřebuje „vláhu“, proto ji hydratujte kvalitním tělovým mlékem.

Pečijte o sebe

Jezte, pijte, hýbejte se...

Dopřejte si péči

Pokud sáhnete po NIVEA Výživném zpevňujícím tělovém mléku Q10 + vitamín C, budete pokožku nejen vyživovat, ale napomůžete i jejímu zpevnění. Pevnost a pružnost pokožky se znatelně zlepší už za 2 týdny.

Hýbejte se

Jezte, pijte, hýbejte se...

Hýbejte se… jakkoli

Abyste tělu dopřáli dostatek pohybu, nemusíte třikrát týdně mířit do posilovny. Stačí maličkosti – zapomeňte na výtah a choďte po schodech. Při cestě z práce vystupte o zastávku dřív a zbytek dojděte svižnou chůzí.

V boji s celulitidou pomůže i správná kosmetika

Pokud už jste se do boje za pevný a krásný zadeček pustila, podpořte ho používáním vhodné kosmetiky. Některé látky podporují prokrvení, urychlují proudění lymfy a tím přispívají k redukci celulitidy a ke zpevnění. V drogerii sáhněte po produktech, které obsahují složky dodávající kožním buňkám energii, jako je například koenzym Q10 nebo L-karnitin. Pevnou a krásnou pokožkou se budete moci pochlubit už za 3 týdny, pokud sáhnete po NIVEA Zpevňujícím gelu proti celulitidě Q10 plus s výtažky z lotosu.

Více o tom, jak opravdu účinně a zároveň příjemně bojovat s celulitidou najdete v článku: Trápí vás celulitida? Zatočte s ní, než přijde léto! 

Správná péče


Cviky na zadek a stehna, které zvládnete i doma

Posilovnu nestíháte, ale chcete pro sebe a své tělo něco udělat? Máme pro vás 3 cviky, které zvládne každý.
Cvik na pevný zadeček – nadzvednutí pánve

U tohoto cviku si dejte pozor na to, aby lopatky zůstaly na zemi.

První cvik pro pevný zadek: Odlepte ho od podlahy!

Lehněte si na záda, ruce dejte podél boků, pokrčte kolena tak, aby chodidla ležela v šířce boků. Hýždě stáhněte k sobě a zvedněte je z podložky. Pozor, lopatky musí zůstat na zemi! V této pozici vydržte 2–3 vteřiny, kolena přitom můžete tisknout k sobě. Povolte a pomalu se vraťte do výchozí pozice. Opakujte 10 až 12krát. Odpočiňte si a celou sérii zopakujte. 

 

Druhý cvik pro pevný zadek: Do polodřepu!

Postavte se tak, aby chodidla byla v šířce ramen. S nádechem udělejte podřep. Pozor, záda držte rovná a zpevněná, stejně jako bříško. Pohyb dělejte tahem a zadeček nepouštějte níž než na úroveň kolen. Opakujte 10x po třech sériích.

Cvik na pevný zadeček - podřepy

Záda musí být zpevněná. Stejně tak břicho. 

Cvik na pevný zadeček – výpady dopředu

Koleno by nemělo svírat větší úhel, než je 90 stupňů.

Třetí cvik pro pevný zadek: Výpad za výpadem

Postavte se tak, abyste nohy měla na šířku boků a vykročte vpřed – udělejte výpad. Pozor, koleno přední nohy by se nemělo dostat před špičku. Nekrčte ho o více než 90 stupňů. Snižujte se kolmo k podlaze, koleno druhé nohy by se mělo zastavit těsně nad zemí. Záda držte rovná a břicho zatažené. Pomalu a tahem se zvedejte a opět spouštějte dolů. Opakujte 10krát a nohy vyměňte. Celou sérii můžete 3krát zopakovat. 


Chcete za to opravdu vzít a začít pravidelně cvičit, abyste zpevnila nejen zadeček, ale i bříško? Máme pro vás 10 účinných cviků pro pevnou postavu. S podrobným návodem i upozorněním na nejčastější chyby.