Mé anti-aging tajemství? Péče s Q10!


ZJISTĚTE VŠE O KOENZYMU Q10

Přečtěte si, jak vám pomůžete aktivně bojovat proti vráskám, stárnutí pleti i pokožky.

Q10 proti vráskám

Q10 se již dlouhodobě používá jako účinná složka v oblasti anti-age péče. Ve výrobcích, například řadě NIVEA Q10 proti vráskám, přispívá Q10 spolu s dalšími složkami k redukci vrásek a zajišťuje její zářivý a svěží vzhled.

Q10: vědecký objev

  • Americký vědec Frederick L. Crane objevil tento koenzym v roce 1957.
  • V roce 1978 popsal britský chemik Peter Dennis Mitchell, jak Q10 funguje uvnitř buňky, za což získal v tom samém roce Nobelovu cenu v oblasti chemie. 
  • Vědci společnosti Beiersdorf byli mezi prvními, kteří zkoumali účinky Q10 na pokožku a od roku 1998 jej používají ve výrobcích kosmetické péče.

FUNKCE Q10

Mezi nejdůležitější funkce enzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

Pleť i pokožka potřebují energii a ochranu

Koenzym Q10 se nachází ve všech lidských buňkách a jako biomolekula je součástí lidské pokožky. Mezi nejdůležitější funkce koenzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

Q10 fakta

Koenzym Q10, nebo také jen Q10 přispívá k funkčnosti všech buněk v těle. Koenzym, který je obdobou vitamínu, se proto vyskytuje v celém těle, a může tak pomáhat při mnoha životně důležitých procesech. Q10 je nezbytný zejména při tvorbě buněčné energie v mitochondriích. Navíc jako antioxidant působí proti volným radikálům uvnitř a také mimo buňky. Volné radikály jsou látky, které mimo jiné urychlují stárnutí pleti a poškozují buňky. Q10 najdete i v buněčných membránách a lipidech na povrchu pokožky, kde také plní důležitou funkci antioxidantu a chrání před poškozením pokožky UV zářením. 

Q10 pro vaši pleť i pokožku

Volné radikály se tvoří, pokud se vystavujete nadměrnému množství UV záření, dýcháte jedovaté látky z ovzduší nebo konzumujete jiné toxické látky, jako je tabák či alkohol. Jsou to molekuly, které do značné míry urychlují stárnutí buněk. Q10 patří do skupiny antioxidantů, které mají

Q10 pro vaši pleť i pokožku

Vědci společnosti Beiersdorf byli mezi prvními, kteří zkoumali účinky Q10 na pokožku a od roku 1998 jej používají ve výrobcích kosmetické péče.

Q10 pro vaši pleť i pokožku

Po nanesení výrobků s obsahem Q10 na povrch pokožky proniká tento koenzym do jejích vnějších vrstev. Při pravidelném používání tak pokožka získává svoji důležitou složku – koenzym Q10.

NIVEA Výrobky proti vráskám a pro pevnou pokožku s koenzymem Q10

Vypadat mladší: nejen pleť obličeje

NIVEA Q10 & péče o pleť

Již při odličování make-upu a nečistot bude vaše pleť hýčkána výživným složením čisticího pleťového mléka s Q10. Denní a noční krémy, které se vzájemně doplňují, pleť intenzivně hydratují a podporují její regeneraci. Denní krém pleť navíc chrání před UV zářením a tedy předčasným stárnutím

Vypadat mladší: nejen pleť obličeje

NIVEA Q10 & péče o ruce

Krém na ruce Anti-age care redukuje výskyt prvních linek a vrásek a pomáhá předcházet vzniku pigmentových skvrn, způsobených vnějšími vlivy.

Vypadat mladší: nejen pleť obličeje

NIVEA Q10 & péče o tělo

K pevnější a pružnější pokožce těla, zejména v oblasti problematických partií, jakou jsou bříško, stehna a zadeček, přispívají výrobky tělové péče s obsahem koenzymu Q10. Vysoce účinné složení v gelu a séru navíc umí bojovat proti vnějším projevům celulitidy.


Jak podpořit účinek výrobků NIVEA Q10?

Chcete-li zpomalit proces stárnutí pokožky, dr. Peter Langsjoen doporučuje vedle používání kosmetických výrobků s obsahem Q10, dostatečně doplňovat hladinu Q10. Zdravé stravovací návyky pomáhají udržet pokožku pevnou a zabraňují celulitidě.

Jak udržet tělo i pokožku v kondici

Zacvičte si

Cvičením rozproudíte krevní cirkulaci a to se odrazí i na stavu vaší pleti. A navíc posílíte i svůj imunitní systém. Posilovna není hned nutná. Jednoduše stačí, když příště do schodů půjdete pěšky místo výtahu. Vaše pleť se vám odvděčí!

Jak udržet tělo i pokožku v kondici

Koenzym Q10 v jídle

Existují některé potraviny, které koenzym obsahují. Patří mezi ně zelenina, jako je špenát, brokolice, zelí a cibule; některé druhy ryb, jako jsou sardinky a makrely; vnitřnosti, jako jsou játra či srdce; rostlinné oleje  - řepkový či sójový; luštěniny a ořechy - například pistácie.

Jak udržet tělo i pokožku v kondici

Spěte sladce

Dostatečný spánek rovněž zajistí správnou funkci pleťových buněk. Když spíte, vaše těle nastartuje program regenerace. Za 7 až 8 hodin spánku každou noc se vám pleť odmění svěžím a zdravým vzhledem!