1. PROČ JE PRO PLEŤ OBLIČEJE TAK DŮLEŽITÁ HYDRATACE?  
Voda hraje u zdravě vypadající pleti významnou roli. Rohová vrstva obsahuje zhruba 10 až 30 % vody, hlubší vrstvy ještě více. Pleť s optimální rovnováhou hydratace je pružná a hladká a má neporušenou ochrannou bariéru. Nedostatečná hydratace může vést ke zhrubnutí a unavenému vzhledu pleti. Suchá pleť může také ztrácet pružnost a mohou se objevovat drobné mikropraskliny, které mohou způsobovat narušení ochranné bariéry. Proto je hydratace pro zdravě vypadající pleť velmi důležitá. Výrobky NIVEA Péče o pleť pomáhají vaši pleť hydratovat a vyživovat. 

2. JAKÁ JE ÚČINNÁ PÉČE O SUCHOU PLEŤ OBLIČEJE?  
Nejlepší způsob, jak pečovat o suchou pleť, je správná rovnováha šetrné čisticí a hydratační a vyživující péče. Výrobky NIVEA pro suchou pleť byly vyvinuty speciálně tak, aby odpovídaly těmto potřebám. Doporučení pro jednotlivé typy pleti najdete na obalu výrobku. Čisticí výrobky NIVEA pro suchou pleť jemně a důkladně odstraňují make-up a nečistoty. Zároveň jsou velmi šetrné a zachovávají přirozenou rovnováhu hydratace pleti. Pečující výrobky NIVEA poskytují pleti intenzivní hydrataci a výživu. Posilují vlastní ochrannou bariéru pleti a pomáhají předcházet ztrátě vody. Navíc pleť vyživují a zanechávají ji hladkou a zdravě vypadající. NIVEA nabízí výrobky určené speciálně pro suchou pleť, například NIVEA Výživný denní krém, NIVEA Jemné čisticí pleťové mléko nebo NIVEA Jemná čisticí pleťová voda.

3. JAKÉ FAKTORY MOHOU ZPŮSOBOVAT SUCHOU PLEŤ OBLIČEJE? 
Rohová vrstva pleti (Stratum Corneum) je pokryta hydrolipidovým filmem. Společně tvoří ochrannou bariéru, která zodpovídá za ochranu před bakteriálními infekcemi a také zachovává hydratační rovnováhu pleti. Poškozeni této bariéry mohou způsobit dehydrataci pleti. Vysušování pleti mohou způsobovat vnější i vnitřní faktory. Mezi vnější faktory patří klimatické vlivy, jako je vítr, centrální vytápění, nízká vlhkost vzduchu, střídání vysokých a nízkých teplot nebo UV záření. Dále mohou hrát významnou roli také vaše osobní zvyky, např. nadměrné používání agresivních čisticích výrobků, stejně jako některé léky, stres, nedostatečný příjem tekutin a některé stravovací návyky. K vysušování pleti mohou vést také vnitřní faktory, např. hormonální změny, nemoci nebo stárnutí pleti.


4. PROČ BYCH MĚLA PRO ČIŠTĚNÍ PLETI OBLIČEJE POUŽÍVAT SPECIÁLNÍ VÝROBKY?
Čištění je prvním krokem při zachování přirozené krásy a zdravého vzhledu pleti a je to také ta nejsnazší prevence stárnutí pleti. Čisticí pleťové výrobky NIVEA jemně, ale důkladně zbavují pleť make-upu, mazu a nečistot, aniž by ji vysušovaly nebo narušovaly její ochrannou vrstvu. Pleť je potom optimálně připravena na další pečující výrobky. 

5. JAKÉ JE ŘEŠENÍ PRO ROZŠÍŘENÉ PÓRY?  
Prvním krokem by mělo být každodenní čištění pomocí výrobků, které se z pleti oplachují. Ty z pleti efektivně odstraní přebytečný kožní maz. Dále použití pleťové čisticí vody vhodné pro váš typ pleti. Pokud vaše pleť vyžaduje speciální péči, můžete 1 - 2 x týdně použít hloubkově čisticí pleťovou masku nebo jemný peeling. Z řady NIVEA Péče o pleť doporučujeme lehké hydratační výrobky, které pleť nezatíží.

6. JAK ČASTO BYCH MĚLA POUŽÍVAT PLEŤOVÉ PEELINGOVÉ VÝROBKY?  

Pro normální a smíšenou pleť nebo pleť se sklony k nedokonalostem doporučujeme používat peeling 1 - 2 x týdně pro zvýšení účinků čisticích pleťových výrobků. NIVEA peelingové výrobky jemně, ale důkladně odstraní maz a nečistoty a vrchní vrstvu pleti zbaví jemným mechanickým působením odumřelých kožních buněk. NIVEA nabízí speciální peelingové výrobky, jako je NIVEA Hloubkově čisticí krém 3 v 1.   Lidé s citlivou pletí by neměli peeling používat příliš často a měli by se ujistit, že je výrobek vhodný pro jejich pleť. 

7. JAKÝ ÚČINEK MÁ POUŽÍVÁNÍ PLEŤOVÉ VODY PO VYČIŠTĚNÍ PLETI? 

Čisticí výrobky jemně, ale důkladně zbavují pleť make-upu, mazu a nečistot.  Pleťová voda pomáhá vaši pleť dále dočistit. Odstraňuje zbytky výrobků, vaši pleť osvěží a hydratuje. NIVEA Jemná pleťová voda pro suchou až citlivou pleť má zklidňující účinky, NIVEA Osvěžující pleťová voda pro normální až smíšenou pleť udržuje hydrataci pleti v rovnováze.

8. JAKÉ VÝHODY POSKYTUJÍ SPECIÁLNÍ OČNÍ KRÉMY PLETI OKOLO OČÍ? 
Pleť okolo vašich očí je velmi odlišná ve srovnání s pletí na ostatních částech obličeje. Pleť okolo očí a pod nimi je velmi tenká a má tenčí podkožní tukovou tkáň. Je velmi citlivá a reaguje na změny v těle, zejména na změny související se zadržováním či distribucí vody v pleti. Vzhledem k této citlivosti se důsledky těchto změn mohou viditelně projevit nejprve v oblasti kolem očí v podobě např. tmavých kruhů či jemných linek. Oční krémy, např. NIVEA Oční krém proti vráskám Q10, jsou velmi šetrné a bez parfemace. Pomáhají redukovat vrásky a minimalizovat tmavé kruhy pod očima pro hladší a zářivě vypadající pleť.

9. PROČ BYCH MĚLA VEČER POUŽÍVAT SPECIÁLNÍ NOČNÍ KRÉM?  

Večer a přes noc, kdy je pleť uvolněná, se zrychluje regenerační proces buněčného dělení. Z tohoto důvodu je nejdůležitější funkcí nočního krému kromě hydratace a péče také podpora regeneračního procesu. Proto bychom měli využít této příležitosti a poskytnout pleti krémy vyvinuté speciálně pro tento účel. Kromě většího regeneračního účinku se výrobky noční péče liší od denních krémů také svým složením, neboť neobsahují ochranu proti UV záření, která není přes noc nutná.

10. CO JE PŘÍČINOU PŘEDČASNÉHO STÁRNUTÍ PLETI?  
Existují různé důvody, které ovlivňují předčasné stárnutí. Nejdůležitějším faktorem je sluneční UV záření a prostředí, ve kterém žijeme, ale roli hrají také vnitřní vlivy, jako nezdravý životní styl nebo psychický stres, které mohou mít vliv na předčasné stárnutí. Tyto faktory vyvolávají v pleti zvýšenou tvorbu volných radikálů, které jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pleti. NIVEA nabízí speciální výrobky péče o pleť s ochranným faktorem, například NIVEA Denní krém proti vráskám Q10 s OF 15 nebo OF 30.

11. MĚL BY DENNÍ KRÉM POSKYTOVAT SLUNEČNÍ OCHRANU?

Hlavním faktorem předčasného stárnutí vaší pleti je UV záření ve slunečním světle. Proto výrobky NIVEA Péče o pleť s UV filtry mohou pomoci snížit vliv UV záření na pleť vašeho obličeje. Hlavním účinkem hydratačního krému je zvýšit obsah hydratace v pleti, díky kterému bude pleť vypadat více svěží a uvolněná. Hydratační krém, který obsahuje UV filtry, navíc chrání vaši pleť před UVA/UVB zářením. Úroveň ochrany se u různých výrobků péče o pleť liší, proto si vždy přečtěte na obalu výrobku, jaký OF vámi zvolení výrobek obsahuje. Výrobky péče o pleť NIVEA s OF, například NIVEA Hydratační denní krém chrání vaši pleť před denním slunečním světlem. V případě, že potřebujete speciální výrobky sluneční ochrany, např. když se chystáte opalovat či plavat na intenzivním slunečním světle, vyberte si z našich speciálně vyvinutých výrobků NIVEA Péče na opalování.

12. JE NUTNÉ POUŽÍVAT RŮZNOU PÉČI O PLEŤ V LÉTĚ A V ZIMĚ?  
Stav pleti obličeje se může v závislosti na změnách ročních období lišit. V zimě je pleť obvykle sušší než v létě. Pokud jste našla řadu péče o pleť, která optimálně pečuje o vaši pleť, není třeba ji měnit. Nicméně pokud máte pocit, že vaše pleť přes zimu nedostává dostatečnou péči nebo jí schází hydratace, doporučujeme používat intenzivnější a více hydratační výrobky, jako je například NIVEA Výživný denní krém.

13. CO ZNAMENÁ "NEKOMEDOGENNÍ"?  
Výrobky se označují jako "nekomedogenní", pokud neucpávají póry a nezpůsobují tvorbu komedonů. V tvorbě černých teček může hrát roli řada faktorů.  Potenciální příčinou může být přebytek kožního mazu, který vede k ucpávání mazových žláz a stimuluje tvorbu černých teček v pleti. Nekomedogenní čisticí a pečující pleťové výrobky jsou určeny speciálně pro problematickou pleť se sklony k nedokonalostem (především mastnou a smíšenou pleť).


Máte ještě další otázky?

Použijte prosím náš kontaktní formulář.
faq