dvě ženy

Účinky kyseliny hyaluronové na pleť: Formy, přínosy a rutina

Zjistěte vše, co potřebujete vědět o kyselině hyaluronové a jejích účincích na pleť. Dozvíte se, co je kyselina hyaluronová, jaké jsou její výhody a formy a jak postupovat při péči o pleť obličeje.

CO JE TO KYSELINA HYALURONOVÁ?

Kyselina hyaluronová je gelovitá látka, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle, konkrétně v pleti, kloubech, očích a pojivové tkáni. Má schopnost zadržet vodu – více než tisícinásobek své vlastní hmotnosti – a hraje důležitou roli při udržování hydratace. Díky těmto vlastnostem je důležitou složkou anti-age krémů a sér, které mají za cíl udržet pleť hladkou a pružnou. Můžete se s ní setkat i pod názvy hyaluron nebo hyaluronan.
 
Produkce kyseliny hyaluronové se s věkem snižuje, což způsobuje ztrátu hydratace pleti, zmenšení objemu a vznik jemných vrásek. Přibližně od věku 25 let se syntéza kyseliny hyaluronové v pokožce začíná zpomalovat, a začínají se proto objevovat první známky stárnutí pleti.

CO HYALURON DĚLÁ PRO POKOŽKU

OSM VÝHOD KYSELINY HYALURONOVÉ PRO PLEŤ

 1. Hydratuje pleť 
   
  Kyselina hyaluronová dokáže účinně hydratovat pleť. Když ji nanesete na obličej, proniká do všech vrstev pleti a spojí vodu s kožními buňkami.

 2. Definuje kontury obličeje
   
  Je naprosto normální, že kontury obličeje se s věkem zjemňují. Primární příčinou je, že pleť ztrácí kolagen a elastin, které jsou hlavními složkami strukturální integrity pleti obličeje. Používání produktů s obsahem kyseliny hyaluronové pomůže vaší pleti, aby si udržela svou pevnost a plnost.

 3. Vyplňuje pleť 
   
  S přibývajícím věkem ztrácí pleť obličeje svoji plnost. Platí to zejména pro tváře a linii čelisti. Koncentrované přípravky s kyselinou hyaluronovou působí jako dávkovač objemu, který může pomoci vyplnit pleť na tvářích a podpořit tak její mladistvější vzhled

 4. Dodává pleti zářivost 
   
  Kyselina hyaluronová poskytuje dodatečnou hydrataci a posiluje ochrannou bariéru pleti, čímž přispívá k jejímu mladistvému vzhledu. Zlepšuje zdraví buněk a pomáhá zvyšovat přirozený jas pleti.

 5. Vyhlazuje pleť 
   
  Přestože s přibývajícím věkem není možné zcela zabránit tvorbě vrásek, můžete ovlivnit to, jak budou výrazné. Krémy a séra s kyselinou hyaluronovou poskytují vaší pleti optimální vlhkost, redukují stávající vrásky a zpomalují tvorbu nových. Kyselina hyaluronová pomáhá pleti zůstat hydratovanou, „vyplňuje“ a zmírňuje stávající vrásky.

 6. Zpevňuje pleť

  Mladá pleť je pevná a plná, časem však ztrácí stále více své pružnosti. Produkty péče o pleť obsahující kyselinu hyaluronovou mohou pomoci tento proces zpomalit.

 7. Hojení ran
   
  Aplikace kyseliny hyaluronové na rány může pomoci zmenšit jejich velikost na povrchu pokožky, a navíc napomáhá i při zmírnění bolesti v dané oblasti. Kyselina hyaluronová se přirozeně nachází v kůži a její produkce se zvyšuje v případě otevřených ran, což napomáhá k urychlení procesu hojení. Tato složka může pomoci regulovat hladinu zánětu a způsobit, že tělo vybuduje více krevních cév v místě poranění. Upozorňujeme ale, že výrobky NIVEA nejsou určené k tomuto účelu.

 8. Antioxidační vlastnosti 
   
  Kyselina hyaluronová je silný antioxidant, který bojuje proti volným radikálům v těle. Nejznámější je ovšem díky své schopnosti zadržovat vodu v buňkách, což může pomoci udržet zdravý vzhled pleti.

FORMY KYSELINY HYALURONOVÉ

Rozlišujeme dvě formy kyseliny hyaluronové – s krátkým a s dlouhým řetězcem:

Kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem

Tvoří ji dlouhý řetězec molekul, který má vyšší molekulovou hmotnost.
 
Účinek: Kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem leží na svrchní vrstvě kůže, aniž by do ní pronikla. Vytváří jemný film, který má příznivý a protizánětlivý účinek – pleť se díky němu zdá být pružnější. Pokud si však obličej vyčistíte, film se smyje – proto kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem nemá žádný skutečný dlouhodobý účinek.

Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem

Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem (nebo také nízkomolekulární) se skládá z krátkého řetězce molekul, a proto má nižší molekulovou hmotnost.
 
Účinek: Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem proniká do hlubších vrstev kůže a pomáhá ukládat vlhkost v pojivové tkáni. Díky tomu je pleť nejen plnější a pevnější, ale také s viditelně méně výraznými vráskami. Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem má tedy na vaši pleť dlouhodobý účinek.
 
Výrobky NIVEA Cellular obsahují oba typy kyseliny hyaluronové, nazývané také „mikro“ a „makro“, které intenzivně hydratují a vyhlazují povrch pleti a zároveň pronikají do jejích hlubších vrstev.

žena používající sérum Nivea

JAK POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU

KTERÉ FORMY FUNGUJÍ NEJLÉPE?

Účinky kyseliny hyaluronové jsou nejvýraznější v případě, kdy se na pleť nanášejí molekuly různých velikostí. Tímto způsobem se využijí pozitivní účinky obou variant.
 
Čím menší jsou řetězce kyseliny hyaluronové, tím hlouběji může proniknout do pleti. Chcete-li tedy dosáhnout dlouhotrvajícího účinku proti vráskám, měla by vaše péče obsahovat vyšší podíl sloučenin s krátkým řetězcem. Jen tak může účinná látka proti stárnutí skutečně proniknout do pleti.

KYSELINA HYALURONOVÁ: 5 KROKŮ V PÉČI O PLEŤ, JEŽ REDUKUJÍ VRÁSKY A ZNÁMKY STÁRNUTÍ PLETI

Kyselinu hyaluronovou naleznete jako klíčovou složku v mnoha výrobcích, ze kterých jsou nejoblíbenější denní a noční krémy, pleťové masky, séra, oční krémy či produkty na čištění pleti. Je to přírodní látka, kterou dokáže lidské tělo samo vyprodukovat – proto můžete kyselinu hyaluronovou v rámci své 24hodinové péče o pleť použít vícekrát. Vícenásobná aplikace udrží vaši pleť hydratovanou a může zmírnit známky jejího stárnutí.

 

Níže uvedená pečující rutina využívá produkty z řady NIVEA Cellular Expert Filler, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Dodržování níže popsaného postupu může pomoci snížit známky stárnutí pleti a zároveň ji zpevnit a vypnout.

1. Vyčistěte si pleť

Čištění obličeje je důležitou součástí pečující rutiny, protože vám umožní zbavit se make-upu, nečistot a částeček potu, které se mohly nahromadit na vaší tváři. Zbavte pleť stresových faktorů a připravte ji na vstřebávání blahodárných účinků následné péče.

2. Naneste sérum

Zařazení séra do pečující rutiny by mohlo pomoci dosáhnout viditelnějších výsledků. Séra mají tekutější složení než krémy, díky čemuž mohou proniknout hlouběji do pleti a rychleji se vstřebat.
 
NIVEA Vyplňující hyaluronové sérum Cellular Expert Filler je obohacené o čistou mikrokyselinu hyaluronovou, která aktivuje kožní buňky a pomáhá viditelně zpevnit a vypnout pleť.

žena použití Nivea Cellular sérum
žena používající Nivea Cellular Expert Filler

3. Naneste produkty cílené péče

Péče o kontury očí je důležitá, abyste zachovali hydrataci očního okolí. V této části obličeje je menší krevní oběh, a díky péči o oční okolí můžete zmírnit vrásky v této oblasti či tmavé kruhy pod očima.
 
Na péči o oční okolí můžete vyzkoušet NIVEA Krém na kontury očí a rtů Cellular Expert Filler, obohacený o kyselinu hyaluronovou a kyselinu listovou. Ten poskytuje do 24 hodin vyplňující účinek a pomáhá při ztrátě pevnosti pleti v okolí očí a rtů.

4. Naneste hydratační krém

Hydratace obličeje je důležitým krokem v pečující rutině, který pomáhá pleti udržovat potřebnou úroveň hydratace, podporuje buněčnou výměnu a hladší vzhled pleti.
Abyste do 24 hodin dosáhli vyplňujícího účinku, můžete použít NIVEA Denní krém Cellular Expert FIller proti stárnutí pleti s ochranným faktorem 15. Je obohacený o kyselinu hyaluronovou a kyselinu listovou, jež obnovují objem a pevnost pleti.

Při večerní pečující rutině můžete místo toho použít NIVEA Noční krém Cellular Expert Filler, který vám pomůže obnovit objem přes noc, vyplnit vrásky a osvěžit vaši pleť.

5. Hned ráno naneste krém s OF

Je důležité, abyste každý den na závěr své ranní pečující rutiny použili krém s OF, který ochrání vaši pleť před škodlivým slunečním UV zářením. Sluneční záření je jednou z hlavních příčin stárnutí pokožky. Ochrana před ním je tedy jeden z nejlepších způsobů, jak si zachovat mladistvou pleť a zabránit předčasným vráskám a změnám zabarvení.

Řady NIVEA Cellular Expert Filler a Expert Lift s kyselinou hyaluronovou

Řady výrobků Cellular Expert představují prémiové řešení od NIVEA proti známkám stárnutí, které obsahuje vysoce účinné složky, jako jsou např.: 

Mikro a makro kyselina hyaluronová: 2 nejdůležitější látky cílící proti stárnutí pleti, o kterých je známo, že účinně vyplňují vrásky, vyhlazují pleť a intenzivně ji hydratují.
 
Kyselina listová*: Pomáhá obnovit pleťové buňky a vlákna**, která zajištují pevnost, pružnost a vypnutí pleti
Přítomná v produktech Cellular Expert Filler
**Test in vitro s aktivní složkou
 
Bakuchiol*: Pomáhá zvyšovat produkci kolagenu v buňkách, znatelně redukuje vrásky a viditelně remodeluje kontury obličeje
*Přítomna v produktech Cellular Expert Lift
 
Výrobky NIVEA Cellular Expert pomáhají pleti v restrukturalizaci na buněčné úrovni a napomáhají přirozené obnově pleti.

Buněčné produkty NIVEA

Kyselina hyaluronová pro muže

muž používající Nivea Anti-age Hyaluron Face Moisturizing Gel

Výrobky řady NIVEA MEN Hyaluron a NIVEA MEN Posilující Power sérum 2v1 obsahují nejvyšší koncentraci kyseliny hyaluronové ze všech anti-age výrobků NIVEA MEN.  Všechny výrobky působí cíleně v boji proti vráskám pro mladší vzhled pleti. NIVEA MEN Posilující Power sérum 2v1 navíc snižuje intenzitu a velikost pigmentových skvrn a zabraňuje jejich opětovnému výskytu a dodá pleti mladší vzhled už do 2 týdnů.*
*Na základě samohodnocení, 12týdenní studie v roce 2022.
 
Tyto produkty se mohou aplikovat denně, ráno a večer, na vyčištěný obličej.
 
Chcete-li dosáhnout optimálních výsledků, postupujte stejně, jako je uvedeno výše, jen vyměňte produkty za řady NIVEA MEN.


ÚČINKY KYSELINY HYALURONOVÉ U KONKRÉTNÍCH PROBLÉMŮ S PLETÍ

Kyselina hyaluronová díky svým hydratačním vlastnostem může pomoci řešit různé kožní problémy.
žena používající Nivea Cellular Luminous 630 Anti-Dark Circles Treatment

POUŽITÍ KYSELINY HYALURONOVÉ K REDUKCI TMAVÝCH KRUHŮ V OKOLÍ OČÍ

Vyplňující kolegan a hydratační kyselina hyaluronová jsou klíčem k minimalizaci tmavých kruhů pod očima. Tenčí, mdlá a dehydratovaná pleť pod očima jsou běžnými společníky tmavých kruhů – kyselina hyaluronová je může pomoci redukovat.
 
Do řady NIVEA Cellular Luminous630 patří i Oční krém proti tmavým kruhům Luminous630. Jeho účinné složení obsahuje látku Luminous630, kyselinu hyaluronovou a kofein. Tato efektivní kombinace nejen sjednocuje vzhled pleti kolem očí a pomáhá eliminovat tmavé kruhy, ale také pleť hloubkově hydratuje a okamžitě osvěží. Tím dokáže zmírnit známky unavených oči a redukovat oční váčky.

REDUKUJE KYSELINA HYALURONOVÁ TMAVÉ SKVRNY?

Kyselina hyaluronová podporuje výměnu kožních buněk, může pomoci zmírnit tmavé skvrny, skvrny od slunce či stařecké skvrny. Výsledky jsou patrné po několika týdnech používání – pleť je mnohem hydratovanější a pružnější.
 
Produkty NIVEA Cellular Luminous630 kombinují kyselinu hyaluronovou s patentovanou složkou NIVEA Luminous630, která má prokazatelnou účinnost při redukci tmavých skvrn.
 
Řada NIVEA Cellular Luminous630 se zrodila po 10 letech výzkumu odborníků značky NIVEA s cílem nalézt průlomovou složku, která se zaměří na rovnováhu pigmentace a redukci tmavých skvrn.
 Složení produktů s dvojitou funkcí působí na stávající pigmentaci, takže dokáže zesvětlit tmavé skvrny a zmenšit jejich velikost, a zároveň vyvažuje produkci pigmentu, takže zabraňuje opětovnému vzniku nových tmavých skvrn.

ženy používající produkty Nivea Cellular Luminous 360

PROČ BYSTE MĚLI POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU?

Pokud ji nanášíte každý den, pomáhá kyselina hyaluronová udržovat mladistvý a zářivý vzhled vaší pleti. Dokáže to díky svým mnoha výhodám, jako jsou hydratační a vyplňující účinky. Tato složka je vhodná pro všechny typy pleti a lze ji snadno začlenit do pečující rutiny se zaměřením na běžně se vyskytující problémy.
 
V kombinaci se složkami, jako jsou kyselina listová a bakuchiol, které se nacházejí v produktech NIVEA Cellular, může kyselina hyaluronová nabídnout lepší výsledky díky podpoře růstu buněk, tvorbě kolagenu a udržování optimální hydratace pleti.

Pokud ji nanášíte každý den, pomáhá kyselina hyaluronová udržovat mladistvý a zářivý vzhled vaší pleti. Dokáže to díky svým mnoha výhodám, jako jsou hydratační a vyplňující účinky. Tato složka je vhodná pro všechny typy pleti a lze ji snadno začlenit do pečující rutiny se zaměřením na běžně se vyskytující problémy.
 
V kombinaci se složkami, jako jsou kyselina listová a bakuchiol, které se nacházejí v produktech NIVEA Cellular, může kyselina hyaluronová nabídnout lepší výsledky díky podpoře růstu buněk, tvorbě kolagenu a udržování optimální vlhkosti pokožky.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

1. Co je to kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je látka podobná gelu, kterou přirozeně produkuje lidské tělo, aby si udrželo vlhkost a zachovalo jemnost a pružnost pleti. Nachází se i v očích, kloubech a pojivové tkáni a je vynikající složkou anti-age výrobků.

2. Jak působí kyselina hyaluronová v lidském organismu?

Kyselina hyaluronová prospívá nejen pleti, ale hraje klíčovou roli také v synoviální tekutině, která je hlavní složkou kloubní tekutiny. Může se využívat jako pomoc při problémech s klouby ve vyšším věku. Obraťte se na svého lékaře, který vám poradí přímo s ohledem na vaše potřeby.

3. Jaké formy kyseliny hyaluronové existují?

V péči o pleť se používají pojmy jako hyaluron, kyselina hyaluronová a hyaluronan, které mají stejný význam. Kyselina hyaluronová se však vyskytuje v různých molekulových velikostech. Menší řetězce pronikají hlouběji do pleti, kde dlouhodobě bojují proti známkám jejího stárnutí.

4. Jakým způsobem prospívá kyselina hyaluronová pleti?

Kyselina hyaluronová poskytuje pleti několik výhod, mezi které definování kontur, vypnutí, vyhlazení a projasnění pleti, její zpevnění či podpora hojení ran. Svými antioxidačními vlastnostmi podporuje celkový zdravý vzhled vaší pleti.

5. Jak mám používat kyselinu hyaluronovou v pečující rutině?

Chcete-li dosáhnout maximálních přínosů, používejte produkty na pleť s různými velikostmi molekul kyseliny hyaluronové. Hledejte výrobky, které obsahují vyšší podíl sloučenin s krátkým řetězcem, aby pronikly do pleti a vy jste dosáhli dlouhotrvajícího účinku v boji proti známkám stárnutí pleti.

6. Jaký je doporučený postup péče o pleť s kyselinou hyaluronovou?

Doporučená pečující rutina sestává z čištění pleti, aplikace séra s kyselinou hyaluronovou, následné péče o pleť, použití očního krému, hydratace a na závěr nanesení krému s OF, který ochrání vaši pleť před škodlivým slunečním UV zářením.

7. Jaké produkty péče o pleť obsahují kyselinu hyaluronovou?

Kyselina hyaluronová je oblíbenou složkou mnoha produktů péče o pleť včetně denních krémů, nočních krémů, pleťových masek, sér, očních krémů a přípravků na čištění pleti. V rámci 24hodinové péče o pleť ji lze použít vícekrát.

8. Mohu používat kyselinu hyaluronovou s vitamínem C?

Abyste dosáhli optimálních výsledků, můžete kyselinu hyaluronovou kombinovat s dalšími výživnými látkami bojujícími proti stárnutí pleti, jako je, jako je například vitamín C. Nezapomínejte, že kromě snížení úrovně hydratace pleti jsou za její stárnutí zodpovědné i UV záření a oxidační stres.
 
Hydratační látky, kam patří i kyselina hyaluronová, dobře spolupracují s antioxidanty, jako jsou vitamín C nebo vitamín A, a mohou se používat společně. Jsou jedněmi z nejlepších složek péče o pleť zaměřené proti stárnutí.

9. Mohu používat kyselinu hyaluronovou s retinolem?

Ano, kombinace kyseliny hyaluronové a retinolu může pomoci zmírnit vedlejší účinky retinolu, jako je podráždění a vysušení pleti. Zavedení kyseliny hyaluronové do vaší pečující rutiny po aplikaci retinolu může vaší pleti dodat vlhkost, čímž se sníží pravděpodobnost podráždění.

10. Existují nějaké kontraindikace nebo vedlejší účinky používání kyseliny hyaluronové?

Kyselina hyaluronová je při lokální aplikaci obecně bezpečná pro všechny typy pleti. Pokud však podstupujete lékařské ošetření pleti nebo chodíte na injekce, je nezbytné poradit se s lékařem.