žena používající kyselinu hyaluronovou

Co dělá kyselina hyaluronová?

Co dělá kyselina hyaluronová? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o výhodách kyseliny hyaluronové.

PŘÍNOSY KYSELINY HYALURONOVÉ PRO VAŠI PLEŤ

Kyselina hyaluronová je klíčovou složkou produktů péče o pleť. Jaké jsou ale výhody používání kyseliny hyaluronové? Jak ji používat? A můžete používat kyselinu hyaluronovou a vitamin C zároveň? Jste na správném místě – máme pro vás všechny potřebné odpovědi, abyste přesně věděli, co si dáváte na obličej.

hyaluronové složky

CO JE KYSELINA HYALURONOVÁ?

Kyselina hyaluronová – to může znít děsivě. Mnohé z nás by ani ve snu nenapadlo dát si kyselinu na obličej. Věda ale ukazuje, že je kyselina hyaluronová v péči o pleť skvělá. Je to gelovitá látka, která má jedinečnou schopnost zadržovat vlhkost. Naše tělo ji dokonce přirozeně produkuje, aby udržovalo naši pleť jemnou a pružnou. Nachází se také v našich očích, kloubech a pojivové tkáni. Kyselina hyaluronová dokáže zadržet ve vodě více než tisícinásobek své hmotnosti, takže skvěle funguje jako složka proti stárnutí v pleťových krémech a sérech. 
 
S přibývajícím věkem produkujeme kyseliny hyaluronové stále méně – vlastní tvorba kyseliny hyaluronové se pomalu snižuje přibližně od 25 let věku. To znamená, že pokožka rychleji ztrácí vlhkost a také objem. Tvoří se jemné linky a nakonec se objeví první vrásky.

Z ČEHO SE VYRÁBÍ KYSELINA HYALURONOVÁ POUŽÍVANÁ V KRÉMECH A SÉRECH?

Kyselina hyaluronová v krémech nebo sérech se vyrábí v laboratoři pomocí biotechnologického postupu, je tedy zcela veganská. Lze ji vyrábět v různých formách, takže je přesně přizpůsobena potřebám pleti. Přípravky péče o pleť s kyselinou hyaluronovou mohou kompenzovat nedostatek vlhkosti v pleti, který přirozeně klesá s věkem.

KYSELINA HYALURONOVÁ SE PŘIROZENĚ VYSKYTUJE V TĚLE

Kyselina hyaluronová je důležitou součástí nejen naší pokožky, ale také synoviální tekutiny – hlavní složky naší kloubní tekutiny. Pokud se u vás během stáří vyskytnou problémy s klouby, může vám kyselina hyaluronová pomoci. Tato účinná látka se například v moderní medicíně používá k léčbě některých druhů osteoartrózy. Samozřejmě byste se měli poradit se svým lékařem, který vám poradí přesně podle vašich potřeb.


JAKÉ FORMY HYALURONU EXISTUJÍ A JAK FUNGUJÍ?

V péči o pleť se setkáváme s pojmy hyaluron, kyselina hyaluronová a hyaluronan. Zajímá vás, jestli je mezi nimi rozdíl? Odpověď je velmi jednoduchá – není. 
 

 


 
 Všechny tři popisují totéž. Kyselina hyaluronová se však vyskytuje v různých molekulárních velikostech. To je důležité vědět, protože vaše pokožka je bude vstřebávat různě. Z tohoto důvodu se obecně rozlišuje mezi formami s krátkým a dlouhým řetězcem:

 – Dlouhý řetězec: Vysokomolekulární kyselina hyaluronová se skládá z dlouhého řetězce molekul, a proto má vysokou molekulovou hmotnost.
 Účinek: Kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem leží na kůži a neproniká do ní. Vytváří jemný film, který má blahodárný a protizánětlivý účinek – pokožka se díky němu zdá být pružnější. Pokud si však obličej čistíte, film se tím smývá. Proto kyselina hyaluronová s dlouhým řetězcem nemá žádný skutečný dlouhodobý účinek.

 – Krátký řetězec: Nízkomolekulární kyselina hyaluronová se skládá z krátkého řetězce molekul, a proto má nízkou molekulovou hmotnost.
 Účinek: Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem proniká hluboko do pokožky a pomáhá ukládat vlhkost v pojivové tkáni kůže. Díky tomu je pokožka nejen plnější a pevnější, ale také se viditelně redukují vrásky. Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem má tedy na vaši pleť dlouhodobý účinek

žena používající hyaluronové sérum


JAK POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU A KTERÉ FORMY JSOU NEJÚČINNĚJŠÍ

žena použití hyaluronového séra

 

Kyselina hyaluronová funguje nejlépe, když se na pokožku aplikují různé velikosti molekul. Takto využijete pozitivních účinků obou variant. 
 
Platí pravidlo, že čím menší jsou řetězce kyseliny hyaluronové, tím hlouběji může proniknout do pokožky. Chcete-li tedy dosáhnout trvalého účinku proti vráskám, měla by vaše pravidelná péče obsahovat vyšší podíl sloučenin s krátkými řetězci. Jen tak může účinná látka proti stárnutí skutečně proniknout do pokožky.
 
Způsobů aplikace kyseliny hyaluronové na pleť najdete mnoho – od sér až po krémy.

JAK POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU

Kyselina hyaluronová je obsažena v mnoha různých produktech péče o pleť. Abyste co nejlépe využili různých výhod kyseliny hyaluronové pro pleť, používejte ji podle pokynů uvedených u jednotlivých produktů.


PŘÍNOS KYSELINY HYALURONOVÉ PRO PLEŤ:

CO KYSELINA HYALURONOVÁ SKUTEČNĚ DĚLÁ?

žena s krémem na obličej

Zvýrazňuje kontury


 
Je zcela přirozené, že s přibývajícím věkem se kontury obličeje zjemňují. Mezi výhody kyseliny hyaluronové patří to, že pomáhá udržet pevnost pleti po delší dobu, takže pleť vypadá plnější. Často doporučujeme používat krém nebo sérum obsahující kyselinu hyaluronovou.

žena kontroluje její linii čelisti

Zpevňuje pokožku


 S přibývajícím věkem ztrácí pokožka obličeje na plnosti. To platí zejména pro tváře a linii čelisti. Koncentrované přípravky s kyselinou hyaluronovou působí jako „dávkovač objemu“, který vám dodává plnější tváře a mladistvější vzhled.

žena s úsměvem

Dodává zářivost


 Každý, kdo si pravidelně hýčká obličej kyselinou hyaluronovou, bude z dlouhodobého hlediska odměněný mladistvější pletí. Mnoho produktů také dodává pleti krásný, zářivý vzhled.

žena se směje

Vyhlazuje pokožku


 
Vráskám sice s přibývajícím věkem nemůžeme zcela zabránit, ale můžeme ovlivnit, jak výrazné budou. Krémy a séra s kyselinou hyaluronovou dodávají pleti optimální vlhkost, redukují stávající vrásky a oddalují vznik nových. Tyto „protivráskové“ vlastnosti pramení ze schopnosti kyseliny hyaluronové zadržovat velké množství vody. Pomáhá pleti zůstat hydratovaná, „vyplňuje“ již přítomné vrásky a snižuje jejich viditelnost.

žena držící sérum NIVEA

Zpevňuje pokožku


 
Mladá pleť je pevná a plná. Postupem času však stále více ztrácí svou pružnost. Pečující přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou mohou tento proces zpomalit.

žena s květinami

Léčivé účinkyPoužití kyseliny hyaluronové na rány prokazatelně pomáhá zmenšit velikost povrchových ran na kůži a pomáhá při zmírnění bolesti v těchto místech.

žena s úsměvem

Antioxidační vlastnosti

 Kyselina hyaluronová udržuje zdravý vzhled pleti.


PRODUKTY PÉČE O PLEŤ S OBSAHEM KYSELINY HYALURONOVÉ

Vzhledem k jejím četným výhodám a rostoucí popularitě nebylo nikdy jednodušší a vhodnější přidat kyselinu hyaluronovou do rutinní péče o pleť. Kyselinu hyaluronovou najdete jako klíčovou složku v mnoha produktech, z nichž nejoblíbenější jsou denní a noční krémy, pleťové masky, séra, oční krémy a čisticí přípravky.
 
blondýnka se směje

 

blondýnka se směje 
Jelikož je kyselina hyaluronová přirozenou látkou, kterou produkuje naše tělo, můžete ji používat vícekrát v rámci své 24hodinové péče o pleť. Pomůže vám udržet pleť hydratovanou – je to úžasná péče proti stárnutí, jež zajišťuje zdravou a spokojenou pleť. 
 
Abyste z rutinní péče o pleť s kyselinou hyaluronovou vytěžili maximum, doporučujeme ji aplikovat ráno i večer na čerstvě vyčištěnou pleť.
 
Máte zájem přidat kyselinu hyaluronovou do své rutinní péče o pleť? 
 
– Make-up: Podkladová báze, pudr, korektor nebo BB krém. Tyto produkty také zajistí svěží a pevnou pleť, pokud se do nich přidá trochu kyseliny hyaluronové.
– Péče o vlasy: Šampony, kondicionéry a spreje s kyselinou hyaluronovou dodají větší objem a zajistí hladké a hedvábné vlasy.
 
Ani to nejlepší sérum s kyselinou hyaluronovou nebude účinné v udržování zdravé a zářivé pleti bez vrásek, pokud ho nebudete používat společně s kvalitní každodenní péčí o pleť; obzvlášť s přibývajícím věkem.


BOJ PROTI VRÁSKÁM POMOCÍ KYSELINY HYALURONOVÉ


Jak jsme již zmínili, s přibývajícím věkem je naše pleť trochu sušší a ztrácí pružnost. Kyselina hyaluronová s tím výborně bojuje. Nejnovější NIVEA DENNÍ KRÉM CELLULAR EXPERT LIFT OF 30 je jedním z našich nejmodernějších denních krémů. Obsahuje účinné, inovativní složení, které posiluje kolagen a nově definuje kontury obličeje. Díky pečlivě vybraným aktivním látkám – čistému bakuchiolu – zvyšuje produkci kolagenu v buňkách o 48 % za pouhé 4 hodiny. Je to klíč k mladistvějšímu vzhledu pleti. Makro- a mikrokyselina hyaluronová intenzivně hydratují a vyhlazují povrch pleti a zároveň pronikají do hlubších vrstev, čímž zajišťují dlouhodobý účinek v podobě redukce vrásek a „vypnutí“ pleti.
 
Ani to nejlepší sérum s kyselinou hyaluronovou nebude účinné v udržování zdravé a zářivé pleti bez vrásek, pokud ho nebudete používat společně s kvalitní každodenní péčí o pleť; obzvlášť s přibývajícím věkem. S kyselinou hyaluronovou jste se jistě nesetkali pouze v péči o pleť.

 

bruneta žena s úsměvem

 

POUŽITÍ KYSELINY HYALURONOVÉ PROTI TMAVÝM KRUHŮM POD OČIMA

TMAVÉ KRUHY
 Klíčem ke zmírnění tmavých kruhů pod očima je kolagen, který vypíná pokožku, a hydratační kyselina hyaluronová. Častými původci tmavých kruhů pod očima jsou ztenčená pokožka a mdlá, dehydratovaná pleť pod očima. Kyselina hyaluronová vám s nimi pomůže bojovat.

KONTRAINDIKACE A VEDLEJŠÍ ÚČINKY KYSELINY HYALURONOVÉ

Kyselina hyaluronová je bezpečná pro všechny typy pleti. 
Neexistují žádné kontraindikace kyseliny hyaluronové, pokud se používá při péči o pleť, tedy při lokální aplikaci. Problémy však mohou nastat v případě, že pacienti podstupují lékařské ošetření a/nebo injekce – v takovém případě by měla být reakce konzultována s lékařem.


POUŽITÍ KYSELINY HYALURONOVÉ SPOLEČNĚ S VITAMINEM C

žena s úsměvem

Chcete mít pevnou a zdravou pleť? Doporučujeme kombinovat kyselinu hyaluronovou s dalšími výživnými látkami působícími proti stárnutí. Vše závisí na účinných látkách, které posilují přirozenou kožní bariéru a strukturu vaší pleti. Nezapomeňte, že kromě snížení množství vlhkosti v pokožce mohou za stárnutí pleti také UV záření a oxidační stres.
 
Hydratační látky, jako je kyselina hyaluronová, dobře spolupracují s antioxidanty, jako je vitamin C nebo vitamin A. Mohou být používané společně a patří k nejlepším složkám v péči o pleť zaměřené proti stárnutí. Kromě toho byste měli svou pleť vždy chránit před slunečním zářením – kromě běžné péče používejte denní krém s SPF nebo opalovací krém. O svou pleť se můžete dobře starat a těšit se na její svěží, jasný vzhled.


MĚLI BYSTE POUŽÍVAT KYSELINU HYALURONOVOU? PODLE NÁS ANO!

Je tedy kyselina hyaluronová prospěšná pro pleť? Odpověď zní ANO!
 


Vzhledem k jejím četným výhodám a rostoucí popularitě nebylo nikdy jednodušší a vhodnější přidat kyselinu hyaluronovou do rutinní péče o pleť. Kyselinu hyaluronovou najdete jako klíčovou složku v mnoha produktech, z nichž nejoblíbenější jsou denní a noční krémy, pleťové masky, séra, oční krémy a čisticí přípravky. 
 
Náš NIVEA DENNÍ KRÉM CELLULAR EXPERT LIFT OF 30 je skvělou volbou, která využívá sílu kyseliny hyaluronové k posílení vaší pleti po celý den. Využívá také bakuchiol jako klíčovou složku péče o pleť, která se může pochlubit řadou úžasných účinků proti stárnutí. 
 
Jelikož je kyselina hyaluronová přirozenou látkou, kterou produkuje naše tělo, můžete ji používat vícekrát v rámci své 24hodinové péče o pleť. Pomůže vám udržet pleť hydratovanou – je to úžasná péče proti stárnutí, jež zajišťuje zdravou a spokojenou pleť. 
 
Abyste z rutinní péče o pleť s kyselinou hyaluronovou vytěžili maximum, doporučujeme ji aplikovat ráno i večer na čerstvě vyčištěnou pleť. 
 
Máte zájem přidat kyselinu hyaluronovou do své rutinní péče o pleť? Prohlédněte si naši kompletní nabídku kliknutím níže:
CTR

žena s úsměvem