Zastavte čas: Tipy, jak vypadat lépe než na svůj věk


SPOLEHLIVÝ EXPERT NA VRÁSKY? VÁŠ DENNÍ A NOČNÍ KRÉM.

Spolehlivý expert na vrásky? Váš denní a noční krém. Víme, co vás trápí, a tak je našim cílem objevit pro vás tu správnou péči, která zajistí, aby vaše pokožka byla krásná a hladká v každém věku. Najděte pro sebe ten nejlepší krém, který stárnutí zázračně zpomalí.

Věda ve službách boje proti vráskám

Jak stárneme, mění se i naše pleť. Neumíme sice vrátit čas zpět a stárnutí pleti zastavit úplně. Objevili jsme ale látky, které dokážou pomoci s prevencí. Proč jsou právě krémy dobrou volbou? Pojďte se podívat s námi!
centrum_nivea

Inovace jsou tím, na čem nám záleží

Do projektu, který má za cíl rozklíčovat procesy odehrávající se uvnitř pokožky, jsme zapojili celkem 450 lidí. Ti každý den usilují o to, aby v našem výzkumném centru našli a následně vylepšili látky, které jsou opravdu účinné.
zkumavky

Staletí vědomostí, které se odráží v kvalitě péče o pleť…

„Milujte svou pokožku" – právě tahle jednoduchá věta je mottem vědců a výzkumníků z Hamburku, kteří svou práci zasvětili vývoji produktů pečujících o pokožku a tělo. Objevte i vy díky nim péči, která pomůže.
vyroba_nivea

Od myšlenky k produktu

Každý „recept" na unikátní produkt projde složitým procesem testování. Může trvat i více než 5 let, než se z myšlenky stane skutečná péče, kterou si z regálů obchodů odnesete až do své koupelny.

Krémy proti vráskám - více než století hledání té nejlepší péče

S přibývajícím věkem ubývají všechny pleti vlastní látky. Proto je důležité začít používat krémy, které tyto látky obsahují, už kolem 30 let. Na co byste rozhodně neměla zapomenout?
koenzym_q10

Který krém proti stárnutí je nejúčinnější?

Pokud chcete produkt, který přináší skutečné výsledky, měla byste sledovat jeho složení. Obsahuje krém koenzym Q10? Potom je správnou volbou. Právě pokles této látky v organizmu s sebou přináší první příznaky stárnutí. Krémem ho opět dodáte tam, kde je potřeba, a pleť tím účinně vyživíte.

molekula_kreatinu

Který krém proti stárnutí je nejúčinnější?

Chcete, aby byla vaše pleť stále tak pevná a odolná? Je potřeba myslet také na kreatin, který na jednotlivé buňky působí doslova jako baterie plná energie.
kapka_kyselina_hyaluronova

Který krém proti stárnutí je nejúčinnější?

Kyselina hyaluronová je v boji proti stárnutí neméně důležitá. Zajistí, aby schopnost pleti udržet v sobě tolik potřebnou hydrataci, s přibývajícím věkem neklesala. Díky speciálním krémům ji můžeme dostat hluboko do pokožky, kde funguje nejlépe. Stačí zvolit ten správný krém.

Protože bez vás by to nešlo

I když se to zdá téměř neuvěřitelné, naše pokožka začíná stárnout už okolo 25. roku života. Přesný věk samozřejmě ovlivňuje genetická výbava, okolní vlivy nebo náš životní styl. Stárnutí sice nemůžeme zcela zvrátit, můžeme jej ale výrazně zpomalit. Například použitím látek, které stimulují aktivitu jednotlivých buněk. 

Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí jíst zdravě, nepodceňovat kvalitní spánek, pít dostatek vody a začít včas používat účinné hydratační krémy a krémy s označením „anti-age". Výzkum, do kterého NIVEA investuje, vám ve vašem snažení velmi pomůže. Všechny znalosti, které máme, jsme nenabrali za pár týdnů. Právě naopak - náš výzkum trvá už více než 100 let. A za tu dobu jsme objevili už spoustu látek, které dokážou udržet svěžest a krásný vzhled vaší pleti. Ten nejdůležitější krok ale musíte udělat vy. Který to je? Nečekat na první známky stárnutí, jako jsou vrásky a suchá kůže. Vyberte si svůj denní, noční a oční krém a také masku na pleť a ujistěte se, že každý z těchto pomocníků obsahuje látky proti stárnutí.

 

Co byste rozhodně měla vědět o stárnutí pleti

Stárnutí je přirozený proces. Nemůžeme ho úplně zastavit, ale můžeme udělat všechno pro to, abychom stimulovali buněčnou aktivitu, a tak tento proces zpomalili.

Co se děje v jednotlivých vrstvách pokožky?

Epidermis – Vnější vrstva pokožky 
Vnější vrstva pokožky funguje jako bariéra, která nás chrání. Tato ochranná zeď nás chrání proti vnějším vlivům a udržuje potřebnou hydrataci uvnitř ostatních vrstev pokožky. V hlubších vrstvách zvaných epidermis dochází k neustálé tvorbě nových buněk, které se postupně dostávají na povrch. Naplno si jich všimneme až v momentě, kdy odumřou a odloupnou se. Takto se epidermis obnoví přibližně jednou za čtyři týdny.

Dermis neboli škára – Pojítko mezi epidermis a podkožní tkání
Spletitá síť kolagenu a elastických vláken zajišťuje pokožce její pevnost a elasticitu. Obsah kolagenu se ale s přibývajícím věkem snižuje. Kůže ztrácí nejen zmiňovanou elasticitu, ale navíc také svůj zdravý odstín. 

Podkožní tkáň – Nejhlubší vrstva kůže 
Podkožní tkáň se skládá zejména z pojivové a tukové tkáně. Buněk, které fungují jako úschovna tuku, s věkem také ubývá. Výsledkem je povislá a povadlá kůže, na které se rychleji objeví první vrásky.
stavba_kuze

Co pokožka potřebuje? Energii a ochranu

Pokožce vlastní koenzym Q10 je tou nejdůležitější látkou v ochraně kůže proti stresu a vnějším vlivům. Co ale dělat, když ho s každým dalším rokem ubývá? Odpovědí jsou krémy, které bez námahy doplní jeho hladinu.

Jak poznám, že moje pleť stárne?

  • 20 a více let: pleť začíná být sušší než dřív, můžeme zpozorovat první vrásky
  • 30 a více let: jak ubývá tukových buněk, můžeme v zrcadle objevit první vrásky na čele
  • 40 a více let: pleť je čím dál sušší a tenčí, vrásky už se vyskytují i kolem očí
  • 50 a více let: jak ubývá živin, pleť bledne a ztrácí svou elasticitu
  • 60 a více let: pokračuje ztráta pevnosti, kůže je čím dál tenčí a začínají se objevovat i první pigmentové skvrny

Stárneme tak rychle, jak rychle stárnou naše buňky

Každá z našich buněk obsahuje informace, které nás dělají tím, kým jsme. Když stárneme, stárnou s námi i naše buňky. Těch máme v těle kolem 10 miliard! Jejich aktivita postupně klesá a stejně tak klesá i jejich schopnost obnovy a regenerace. Ať chceme, nebo ne, tento proces se projeví i na povrchu pleti. Poznáme to tak, že už není tak pevná a elastická. Co tím máme na mysli? Ano – jsou to první vrásky. A to je ta chvíle, kdy si většinou všimneme toho, že naše kůže stárne. Nejnovější buněčný výzkum nicméně dokázal, že buněčnou aktivitu můžeme stimulovat, a kůži tak viditelně zpevnit a rozzářit. Vědecké studie jasně prokazují, že mladé a vitální buňky se pravidelně regenerují a jejich metabolismus pracuje na plné obrátky. A právě buněčná aktivita je tou nejdůležitější podmínkou pro dosažení mladšího vzhledu.
ADP004_PRODUCTSTAGE