5 triků pro vaše sebevědomější já

Někdo ho má příliš, jiný zase málo. Sebevědomí je křehký stavební kámen naší spokojenosti a psychické pohody. Jak se přestat neustále podceňovat (v horším případě shazovat) a vytrénovat důvěru v sebe sama? Vyzkoušejte našich pět tipů!

1. Trénujte svou pozitivní paměť

Každý večer před spaním zrekapitulujte svůj den a napište si do diáře tři zážitky, které vás během něj potěšily. Pochvala od kolegyně za skvěle odvedenou práci, něžný rozhovor s přítelem u večeře,  rezervace letenky do vytoužené destinace... Vycvičíte svou pozornost i dlouhodobou paměť, které se bude fixovat na pozitivní věci. Nezapomeňte malým deníčkem občas pořádně zalistovat a připomenout si radosti, které vás těšily před několika měsíci.


2. Přestaňte se srovnávat

V době sociálních sítí je snadné propadnout pocitu, že naše existence je příliš průměrná a nezáživná. Denně nahlížíme do životů lidí, které ani osobně neznáme, a propadáme iluzi, že jejich sebeprezentace zrcadlí realitu. Všímejte si momentů, kdy se kvůli pestrobarevným fotografiím ostatních cítíte pod psa, a jednoduše je přestaňte (tak často) sledovat. Uleví se vám.


3. Vizualizujte svá přání

Obvykle se bojíme mluvit o svých snech, abychom je nezakřikli nebo nepůsobili naivně. A to je chyba! Síla myšlenky má magickou moc. Představte si moment, ve kterém se vaše tajné přání zhmotnilo, do nejmenšího detailu. Dejte si na ledničku fotku, co vám váš cíl bude připomínat. Nestyďte se o něm mluvit: opakováním ujistíte sama sebe, že nic není nemožné, a možná kolem sebe najdete spojence, kteří vám v dosažení vaší mety rádi pomůžou. 


4. Přibližte se minimalistickému šatníku

Naše sebevědomí úzce souvisí i s naším vzhledem. A ten zas se známým pocitem „nemám co na sebe“, v lepším případě „nevím, co na sebe“. Oba problémy řeší trend posledních měsíců, tzv. kapslový šatník. Jeho koncept spočívá v malé kolekci oblečení, které k sobě ladí a dá se snadno kombinovat. Na sezónu podle něj stačí jen 33 kousků! Nemusíte se fixovat na tohle číslo, ale zkuste svůj šatník protřídit a doplnit o kvalitní nadčasové věci. Ušetříte nejen místo na ramínkách a v šuplících, ale i  rozhodovací paralýzu, která vás při výběru outfitu přepadá. 


5. Dopřejte si pohyb

Ano, tahle rada je starší než značka NIVEA, přesto ji podceňujme. Čerstvě vyplavené endorfiny v krvi nenahradí ani ta nejkvalitnější čokoláda v puse. Naše babičky možná netrávily celý den v sedavém zaměstnání, ale také neměly tak nepřebernou nabídku aktivit, které vyzkoušet! Díky internetu můžeme v diskuzích snadno získat novou parťačku, která se na lekce přihlásí s námi, nebo naopak cvičit samy v pohodlí domova podle video návodů. Najděte si to, co vám sedí nejvíc!

 


MAGICKÁ SÍLA MĚSÍCE: JAK VYUŽÍT LUNÁRNÍ FÁZE VE SVŮJ PROSPĚCH?

Měsíc má na nás větší vliv, než si ve shonu běžných dní stíháme uvědomit. Působí na naše tělo, pocity, zdraví, krásu, menstruační cyklus... Umíte využít jeho čarovné moci? Víte, kdy si zajít k holiči, nebo si naordinovat půst? Přečtěte si, jak využít fáze Luny ve svůj prospěch!

3 DŮVODY, PROČ JE BOŽSKÉ BÝT ŽENOU

Ach jo, proč jsem se jen nenarodila jako chlap! Myslíte, že i Kleopatra měla dny, kdy si přála být radši Caesarem? Pokud právě jeden takový zažíváte, vydechněte a připomeňte si s námi, v čem tkví naše nezaměnitelná ženská síla. Síla, která hýbe vesmírem!