žena pomocí micelární vody

Co je micelární voda a jak ji používat?

Zjistěte, co je to micelární voda, jaké jsou její výhody a jaké jsou nejlepší způsoby jejího použití a zařazení do pravidelné péče o pleť.

Co je micelární voda a jak ji používat?

Micelární voda se stává klíčovou součástí kosmetického světa, ale možná si říkáte, co je to vlastně micelární voda a jak ji máte zařadit do své pravidelné péče? Přečtěte si vše, co potřebujete vědět o šetrném čištění obličeje pomocí micelárních přípravků a o tom, jak pomocí micelární vody rychle a důkladně odstranit částečky nečistot. Díky tomu, že je micelární voda k pleti tak šetrná, je vhodná zejména na citlivé okolí očí. Navíc má micelární voda mnoho dalších výhod, které zmiňujeme níže.

žena čištění obličeje

Co je micelární voda a jak ji používat?

Přestože jste již možná slyšeli termín micelární voda, možná si stále kladete otázku: „Co je to micelární voda?“ Micelární voda, jako je například NIVEA Micelární voda s růžovou vodou Rose Touch, je čisticí přípravek, který obsahuje micely. Micely jsou suspendované molekuly povrchově aktivních látek. Jsou tzv. hydrofilní a oleofilní, což znamená, že přitahují vodu, mastnotu i nečistoty, které jsou jejich součástí. Při použití spolu s vatovým tamponem nebo ubrouskem odstraňují odolný make-up. 
Jedinečné vlastnosti micelární čisticí vody znamenají, že ji lze použít jako přípravek k mytí obličeje, odstraňování make-upu a k hydrataci, v závislosti na typu vaší pleti. Když už jsme odpověděli na otázku „co je micelární voda“, možná vás zajímá, co jsou to micely?

CO JE MICELÁRNÍ VODA

Co jsou micely?

Ať už se jedná o odličovač, nebo pleťové tonikum, pojem „micely“ je v kosmetickém odvětví dobře známý. 
– Micely vznikají agregací mikroskopických molekul povrchově aktivních látek, které jsou zároveň vodomilné (hydrofilní) a tukomilné (lipofilní).
– Micely mohou odstraňovat zbytky make-upu nebo nečistot rozpustných ve vodě i v tucích.
– Díky technologii micel stačí k důkladnému vyčištění obličeje použít jeden kvalitní přípravek s micelární vodou. 
– Díky jemnému, ale účinnému složení micelární vody není třeba obličej nadměrně třít, což by mohlo pleť podráždit. 
 

Nyní tedy víte, co je to micelární voda a co jsou to micely. Přečtěte si, jak micelární vodu používat.
micely

ženy-používající-micelární-vodu
žena odstranění make-upu

Jak používat micelární vodu?

K aplikaci micelární vody nepotřebujete mnoho kosmetických znalostí – lze ji provést jednoduše nanesením micelární vody na čistý vatový tampon. Poté jemně přejeďte po obličeji, abyste snadno odstranili nečistoty, make-up, a dokonce i řasenku. 

 
Postup krok za krokem, jak používat micelární vodu

1. Umyjte si ruce: Než začnete používat jakýkoli přípravek na obličej, je nezbytné začít umytím rukou, protože tím zajistíte, že si na obličej a do pórů nebudete zanášet další nečistoty.
2. Vyberte si správný přípravek pro čištění pleti: Dále si musíte vybrat micelární vodu, která je vhodná pro váš typ pleti (suchá, citlivá, normální). Různé micelární vody mohou mít různé složení, které je vhodné pro váš konkrétní typ pleti.
3. Namočte vatový tampon a otírejte: Vezměte si vatový tamponek, bohatě ho polijte micelární vodou a nechte ho krátce nasáknout; po nasáknutí můžete tamponkem jemně přetřít obličej.
4. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, doporučujeme po aplikaci micelární vody použít tonikum.
5. Na závěr naneste hydratační krém: V posledním kroku je třeba pleť zklidnit hydratačním krémem nebo zklidňujícím pleťovým krémem, abyste jí dodali další hydrataci.
Obvyklá otázka, kterou si lidé kladou, je to, zda je třeba micelární vodu smýt. Odpověď zní ne! Micelární voda je čisticí tekutina, kterou není třeba smývat, takže výrobek použijte a poté pokračujte v běžné péči.

CO JE MICELÁRNÍ VODA

Je micelární voda tonikum?

 Může dojít k nejasnostem ohledně toho, „co je to micelární voda a jak se liší od tonika.“ Mezi tonikem a micelární vodou jsou však zásadní rozdíly. O jaké jde?
 
Micelární voda je vynikající víceúčelový produkt, který se obvykle používá jako přípravek pro čištění pleti – první krok při odstraňování nečistot, make-upu a špíny nahromaděné během dne. Díky svému složení také micelární voda dodává pleti zpět hydrataci, stejně jako hydratační krém, a pomáhá obnovit rovnováhu pH pleti, což je úloha tonika. 
 
Zatímco micelární vodu lze používat jako přípravek na mytí obličeje, odstraňování make-upu, tonikum a hydratační přípravek, u tonika nejde účinky takto násobit. Tonikum je vhodné používat po čištění pleti, aby obnovilo pH pleti a připravilo ji na další produkty; tonikum však nelze používat jako přípravek pro čištění pleti ani odstraňovač make-upu. To je tedy rozdíl mezi tonikem a micelární vodou.

5 výhod micelární vody

Je šetrnější než tradiční čisticí přípravky: To znamená, že micelární voda je vhodná na všechny typy pleti, zejména na citlivou. Částečně to lze přičíst tomu, že většina nejlepších micelárních vod neobsahuje alkohol.

Podporuje hydrataci a zvlhčení: Většina typů micelárních vod obsahuje sloučeniny, jako je glycerin, který prokazatelně pomáhá pleti udržet vlhkost. Proto je více hydratující než běžné odličovací přípravky.

Pomáhá při akné: Nejlepší micelární voda pro pleť se sklonem k akné je taková, která nezanechává stopy. Ty, které zanechávají zbytkové stopy, totiž mohou ucpávat póry a ztěžovat tak odchod toxinů z pleti, což vede ke vzniku akné, bílých a černých teček.

Odstraňuje přebytečný kožní maz a nečistoty, jež ucpávají póry: Micely také mohou zvýšit propustnost vaší pokožky a umožnit tak čisticím přípravkům proniknout do hlubších vrstev pokožky.

Je přenosná a pohodlná: Díky tomu, že se jedná o víceúčelový produkt, který lze použít jako odličovač, čisticí prostředek a tonikum, odpadá potřeba používat více produktů. Obličejové ubrousky s micelární vodou se skvěle hodí na cesty a lze je používat po celý den.
 
Je tedy jasné, že micelární voda má mnoho výhod. Všechny tyto výhody micelární vody lze snadno přidat do jakéhokoli do jakékoliv kosmetické rutiny; navíc micelární voda prospívá tím, že nevyžaduje žádné oplachování před ani po použití!

nivea-micelární-voda

Nejlepší tipy ohledně odstraňování očního make-upu pomocí micelární vody

Jednou z nejlepších výhod micelární vody je to, že je dokonalým prostředkem k odstranění očního make-upu; je to možné, protože díky vlastnostem uvedeným v části „Co je micelární voda“ víme, že je šetrná k pokožce, zejména k citlivé pokožce kolem očí.

– Nechte vatový tampon nebo ubrousek s micelární vodou spočinout na zavřených očích, aby rozpustil make-up, a teprve poté přejeďte po obličeji a očích.
– Dávejte pozor, abyste citlivé oční okolí příliš netřeli.
– Jemné stírání opakujte, dokud nebude použitý tampon nebo ubrousek zcela čistý. Není třeba používat příliš velký tlak.
– Před čištěním zbytku obličeje se ujistěte, že jste odstranili veškerý oční make-up.
– Pokud jde o odolný make-up, jako je například voděodolná řasenka, působí micelární ubrousky jako magnet, který setře make-up z citlivého očního okolí a zajistí jeho rychlé, šetrné a snadné odstranění. 

Jaká micelární voda je pro vás a vaši pleť nejlepší?

Poté, co jste se dozvěděli, „co je to micelární čisticí voda“, budete chtít zjistit, jak najít tu nejlepší micelární vodu přímo pro sebe. Vzhledem k tomu, že existuje tolik výrobků, může být obtížné si vybrat. Chcete-li najít tu nejlepší micelární vodu pro sebe, je důležité se rozhodnout, jaké mají být její plánované výhody. Hledáte micelární vodu vhodnou na akné, vodu na citlivou pleť nebo vodu, která dodá vaší pleti energii?

Pokud je vaše pleť citlivá na přípravky na obličej, doporučujeme používat jemnou micelární vodu bez parfemace a příliš ji do pleti nevtírat. Naše Zklidňující micelární voda pro citlivou pleť má navíc zcela veganské složení a je ideální na citlivou pleť.

Pokud hledáte nejlepší micelární vodu, která vaši pleť oživí a dodá jí energii, doporučujeme vám naši novou Energizující micelární vodu s antioxidanty NIVEA Energy, která obsahuje vitamin C, vitamin B3 a brusinky. Ta zajistí, že vaše pleť bude hloubkově vyčištěna, a její veganské složení zároveň vyvolává u pokožky pocit oživení.