uprava-oboci

Kauza obočí


JAK HO UPRAVIT A JAK O NĚJ PEČOVAT, ABYSTE VYPADALA PŘIROZENĚ

Obočí je věčné téma. Jednu dobu letěly úzké čárky, poté zase tlustí slimáci. Jak mezi těmito trendy najít zlatou střední cestu a docílit přirozeného a upraveného obočí? Podělíme se s vámi o tipy, díky kterým to zvládnete v pohodlí svého domova!

Jaký tvar je ten pravý?

Tady nastává asi největší kámen úrazu. Tvar obočí je velmi zásadní a mnoho žen si s ním stále neví rady. Přitom je určení a „načrtnutí“ správného tvaru velmi snadné, pokud víte, jak na to. 

Stačí vám k tomu vatová tyčinka a tužka na oči. A pak už jen trochu zručnosti při manipulaci. Pamatujte na to, že obočí by mělo začínat na pomyslné přímce, která prochází vnitřním koutkem vašeho oka a chřípím vašeho nosu. Konec obočí je pak ideálně na přímce, která chřípí spojuje s vnějším koutkem oka. A nejvyšší bod obočí? Ten by měl ideálně ležet na spojnici chřípí a vaší zornice.  
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA

Trhání obočí? Ano, ale podle pravidel

Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA

Způsobů úpravy obočí existuje celá řada. Tím nejčastějším je ale stále trhání pinzetou. Díky pinzetě chloupky vytrhnete i s kořínkem, takže narostou pomaleji, než když je například zastřihnete. A navíc si můžete dát na čas a rozmyslet si každý krok (na rozdíl od úpravy voskem, kde jedno nepromyšlené trhnutí, může znamenat malou kosmetickou pohromu).

 

Při trhání však dbejte na základní pravidla:

 • Chloupky trhejte ve směru jejich růstu.
 • Před trháním obočí pečlivě odličte.
 • Nejdříve si nakreslete požadovaný tvar obočí, až podle něj ho můžete začít vytrhávat
 • Používejte kvalitní pinzetu: Může se zdát, že jsou všechny stejně, ale opak je pravdou. Pokud budete mít příliš tupou pinzetu, chloupky správně nevytrháte. A navíc vás to bude pořádně bolet.

 

Náš tip: Opět přichází na scénu náš NIVEA Creme, díky kterému bude trhání obočí méně bolestivé a pokožka následně méně podrážděná. Stačí ho před trháním vmasírovat do dané oblasti.


Jak zamaskovat podráždění pokožky?

Máte před důležitou schůzkou a přemýšlíte, jestli si ještě upravit obočí, nebo ho raději nechat být a vyvarovat se případnému zarudnutí kůže? Tak už neváhejte a směle se do úpravy pusťte. Stačí se podívat, jak trhání obočí provést bezbolestně a pak už jen použít korektor na zamaskování červených skvrnek. A je to! Můžete směle vyrazit na schůzku.

S barvou na obočí opatrně

Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA

Chcete své obočí trochu zvýraznit a první, co vás napadá, je barva na obočí? Než se pro ni vydáte, raději si to ještě rozmyslete. A pokud jste spíše světlý typ, rovnou se jí obloukem vyhněte. Barvy na obočí jsou totiž často velmi výrazné (a to i po krátké době působení) – a na světlé pleti tak mohou působit agresivně a vulgárně. 

 

Stále se do barvení chcete pustit? Pak nezapomeňte na tato pravidla: 

 • Vždy si před barvením obočí nejdříve upravte: Vytrhejte ho a dokreslete do požadovaného tvaru.
 • Podle tohoto tvaru naneste barvu.
 • Držte se návodu na obalu barvy a raději neexperimentujte.
 • Snažte se barvit převážně chloupky, nikoli pokožku.

Dokreslování je zlatá střední cesta

Bojíte se barvy na obočí, ale i přesto toužíte po výraznějším obočí, než jaké vám dopřála příroda? Nejjednodušší cestou je pro vás dokreslování obočí. Avšak na trhu je dnes tolik produktů na obočí, že si při jejich výběru můžete připadat bezradně. Tužka na obočí, stíny, gel na obočí nebo snad řasenka?


Pojďme si v tom udělat jasno:

 • Tužka na obočí: Měla by sloužit pouze pro dokreslování tvaru, a především vytvoření linií obočí. Rozhodně s ním nedoporučujeme „vybarvovat“ celé obočí, to by poté působilo příliš výrazně a nepřirozeně. 
 • Stíny: Ty se hodí zejména pro světlovlasé ženy. V kombinaci s tužkou s nimi vytvoříte dokonalý tvar i barvu a vaše obočí bude přirozené! Jen myslete na to, že nejtmavší část obočí by měla být v nejvyšším bodě a směrem k okrajům by se mělo zesvětlovat. 
 • Gel na obočí: S ním opatrně, je velmi výrazný a snadno by se tak mohlo stát, že budete mít obočí jako Marfuša ze známé pohádky. Proto je gel vhodný spíše pro ženy s tmavými vlasy. 
 • Řasenka na obočí: S tou vyzdvihnete jednotlivé chloupky a vytvoříte přirozený vzhled obočí. Jen si dejte pozor na výběr správného odstínu řasenky. Když ho netrefíte, bude obočí opět vypadat velmi nepřirozeně.
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA

Péči věnujte také očnímu okolí

Nejen obočí je potřeba pravidelně udržovat. Péči si zaslouží i oční okolí. Pokožka okolo očí je nejen tenká, ale velmi často také suchá, a proto náchylná k tvorbě vrásek. Používejte pravidelně NIVEA Zpevňující oční krém proti vráskám Q10 Power, který obsahuje kreatin i koenzym Q10. Díky tomu jsou vrásky okolo očí méně výrazné a pleť okolo očí zpevněná a projasněná. 
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA
Kauza obočí: Jak ho upravit a jak o něj pečovat | NIVEA