Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Jak na strie

JAK NA STRIE? PREVENCÍ JE NAPŘÍKLAD OLIVOVÝ OLEJ

VELKÝ PRŮVODCE SVĚTEM HLADKÉ A DOKONALÉ POKOŽKY.

Kdo by se ve své vlastní kůži nechtěl cítit příjemně? Pojďte se podívat, jak předejít vzniku strií a jak se zbavit těch, které už s vámi nějakou dobu jsou.

VŠE, CO JSTE POTŘEBOVALI VĚDĚT O STRIÍCH

Zjistěte, co strie způsobuje, a naučte se proti nim účinně zakročit.

Co jsou to strie?

Strie na svém těle dříve či později zaznamená většina žen. Rozpoznatelné jsou opravdu snadno. Vypadají jako dlouhé perleťové linky. V místech strie je kůže hrbolatá, někdy lze dokonce pohmatem cítit i malé prohlubně. Najít je můžeme kdekoli na těle, nejčastěji je ale objevíme na bříšku, zadečku, pažích, prsou a stehnech. Ze začátku mohou být dokonce červené nebo fialové, časem ale vyblednou a jsou jen o něco málo světlejší nebo tmavší než okolní kůže.


Strie nejsou nebezpečné

Někdy nám strie mohou připadat jako příznak něčeho vážnějšího. Tak to ale není. Strie jsou pouze přirozenou reakcí na nadměrnou zátěž pokožky. Pokud se budete o svou pokožku starat, pravděpodobně časem vyblednou, nebo dokonce zmizí úplně.

Co způsobuje strie?

Rychlé natažení kůže, právě to je příčinou vzniku těchto nechtěných znamének připomínajících jizvičky. Jak strie vznikají? Naši kůži tvoří několik vrstev. Ve střední vrstvě se nachází elastická vlákna, která se dokážou roztáhnout a zase smrštit. Právě díky nim je pokožka elastická. Pokud se ale natáhnou příliš rychle, praskají. Zbydou po nich jen malé stopy viditelné až na povrchu kůže. Jejich červenou nebo fialovou barvu způsobují drobné cévky, které prasklinkami v kůži prosvítají.

Nejčastěji se strie objevují v těhotenství, při rychlém přibýváni a také po dramatickém úbytku na váze. V obou těchto situacích bývají elastická vlákna v kůži namáhána větším tlakem, než snesou. A v takovém případě nám nepomůže ani schopnost kůže regenerovat, ani produkce nových kožních buněk.

Strie v těhotenství – dá se jim vyhnout?

Jak na strie

Strie jsou v období těhotenství běžné – setká se s nimi až 80 % nastávajících maminek. Během těhotenství tělo produkuje hormony, které změkčují vazy v pánvi, aby bylo snadnější porodit. Tím ale dochází také ke změkčení vláken pokožky, což způsobuje, že pokožka je náchylná k vzniku strií.

Sklony ke striím: Patříte do některé z rizikových skupin?

  • Ženy
  • Lidé s genetickou predispozicí ke striím
  • Lidé s nadváhou
  • Těhotné ženy
  • Lidé, kteří rychle přibrali na váze
  • Lidé, kteří velmi rychle zhubli
  • Teenageři v pubertě 
  • Lidé se světlou kůží

JAK SE ZBAVIT STRIÍ? VSAĎTE NA PRAVIDELNOU PÉČI

Vygumovat strie úplně je opravdu těžké. I přes to ale existuje několik účinných způsobů. Pokud ve svém snažení nepolevíte, těch menších se můžete zbavit úplně!

Péče proti striím aneb Co na strie opravdu zabírá?

Většina strií časem vybledne sama od sebe a jsou téměř neviditelné. Co s těmi ostatními?

Během procesu přirozeného hojení je však třeba pokožku dostatečně hydratovat. Právě hydratace totiž vstřebávání strií podpoří a urychlí. My jsme vyzkoušeli NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 plus – zpříjemní vám masáže a zároveň pokožku vyživí a zpevní.

Dáváte přednost hutnější a bohatší konzistenci tělových krémů a mlék? Vyzkoušejte klasický NIVEA Creme, který intenzivně pečuje a zároveň chrání. Stačí ho vmasírovat! Masáž podpoří krevní oběh a zlepší prokrvení v dané oblasti. A výsledek? Strie pomalu mizí.

Voda pomáhá léčit… i strie!

Voda léčí

Krásná, hladká, hydratování a mladistvá – taková bude i vaše pleť, pokud budete pít každý den dostatečné množství čisté vody. Pitný režim je také klíčem k pružné a zdravé kůži, která je zároveň odolná. Právě taková pokožka je ke vzniku strií náchylná nejméně. 

Jak předcházet vzniku strií?

Jak předcházet vzniku strií?

S trochou úsilí se se striemi nemusíte potkat vůbec. Vyvážený jídelníček společně s trochou pohybu jsou nejúčinnějšími pomocníky. Jedině tak udržíte svou váhu bez výkyvů. Stejně tak pomůže pravidelná péče o pokožku ve formě peelingu a hydratačního tělového mléka.