Dívka s krátkými vlasy, s úsměvem

Vitamin E a jeho účinky

V našem průvodci naleznete vše, co potřebujete vědět o vitamínu E, o tom, jak jej používat, a proč je pro vaši pleť prospěšný.

Vitamin E a jeho účinky

Vitamin E je klíčovou složkou péče o pleť. Proč byste jej však měli používat? A co přesně vitamín E dělá? Probereme výhody této oblíbené složky péče o pleť, povíme si o způsobech, jak ho můžete co nejlépe využít, a prozradíme vám, jak při používání vitamínu E dosáhnout co nejlepších výsledků.
žena

Představujeme hrdinu péče o pleť: Vitamín E

Vitamin E je často dostupný v krémech a ve formě olejů. Přidává se také do mnoha výrobků, o kterých to možná ani netušíte – včetně krémů proti stárnutí, očních sér, opalovacích krémů a make-upu. Proč je tedy vitamín E tak oblíbený a jaké jsou jeho výhody při péči o pleť?

Co je vitamín E?

 

Pojem „vitamin E“ zahrnuje skupinu sloučenin, které se obvykle vstřebávají z potravy a které přispívají k normálnímu fungování lidského těla. Vitamin E je však nesmírně prospěšný i při péči o pleť.


Co dělá vitamín E pro vaši pokožku?

Dívka se zavřenýma očima, s úsměvem

Vitamin E pomáhá chránit jemnou pokožku před poškozením díky svým antioxidačním vlastnostem. Je také mimořádně hydratační – působí jako „zvlhčovač“ i „změkčovač“ – takže pomáhá pokožce absorbovat vodu a také ji zadržovat. Dokonce se ukázalo, že některým lidem pomáhá zmírňovat ekzémy.
 
 Používání vitamínu E má pro vaši pleť tolik výhod! Některé z nich jsou opravdu výjimečné...


Výhody vitamínu E pro pokožku

1) Posiluje kožní bariéru

Silná kožní bariéra umožňuje vaší pokožce zadržovat vodu a udržet si hydrataci. Může dokonce pomoci minimalizovat citlivost pokožky.

2) Extrémně hydratuje

Když je vaše kožní bariéra silnější, vaše pokožka dokáže zadržet více vlhkosti. Právě proto je vitamin E skvělým doplňkem každé péče – zejména pro lidi, kteří mají velmi suchou pleť, a hlavně během chladnějších a sušších měsíců. Pomůže vám zabránit vzniku suchých míst, takže se můžete těšit z hladké a hydratované pokožky po celý rok.

3) Silné antioxidační vlastnosti

Produkty s vitamínem E nabízejí velkou dávku antioxidantů, které pomáhají předcházet poškození způsobenému volnými radikály (nečistotami, které se přichytávají na obličej a způsobují poškození pokožky).
 
 Antioxidanty také pomáhají zvýšit lesk vaší pleti – zabraňují oxidaci mazu na obličeji, což může pomoci minimalizovat černé tečky. Produkty s vitamínem E mohou vaši pleť chránit, a dokonce pomoci vyhladit jemné vrásky, které byly způsobené volnými radikály.

4) Léčí hyperpigmentaci

Vitamin E se často používá jako pomoc se zesvětlováním oblastí s hyperpigmentací. Pokud je právě toto váš problém, doporučujeme v zájmu ještě lepších účinků zkombinování s vitamínem C.

5) Chrání před UV zářením

Vitamin E absorbuje UVB záření, což je druh světla, který způsobuje poškození pokožky a vrásky. Může vás však ochránit jen do určité míry a rozhodně nepředstavuje důvod vzdát se opalovacího krému. Opalovací krémy NIVEA se naštěstí přizpůsobují různým typům pokožky a jejich potřebám, takže je snadné najít ten nejlepší opalovací krém pro konkrétní pokožku.

6) Zmírňuje jizvy po akné

Díky jejich hydratačním vlastnostem a schopnosti obnovovat a chránit kožní bariéru se výrobky s vitamínem E často používají ke zmírňování jizev po akné. Vitamin E je účinnější při lehkých jizvách, ale jeho důsledné používání navíc může pomoci i při prevenci vzniku jizev.

7) Zvyšuje výměnu a regeneraci buněk

Vitamin E vynáší nové buňky rychleji na povrch, což urychluje hojení, buněčnou obměnu a regeneraci. Díky tomu je úžasný nejen jako součást krémů a sér, ale je také fantastickým doplňkem produktů k péči o rty, protože je schopný rychle obnovovat a chránit popraskané rty.

Je tedy vitamín E prospěšný pro pokožku?

Odpověď je jednoznačně ano! A existuje mnoho produktů NIVEA, které vám při péči o pleť pomohou plně využít vitamín E.
Je vitamín E prospěšný pro pokožku?

Péče o tělo a tvář

NIVEA zahrnuje vitamín E do celé řady produktů díky široké škále výhod, kterými se vitamín E vyznačuje.
 
Možná jste si všimli, že sladký mandlový olej je často uváděný jako klíčová složka hydratačních výrobků péče o pleť. Je to proto, že se jedná o přírodní složku s velmi vysokým obsahem vitamínu E.
 
Vitamín E však není určený pouze na váš obličej – intenzivně hydratuje pokožku celého těla.
 
NIVEA nabízí intenzivní hydratační a vyživující tělová mléka, jako je například naše NIVEA Výživné tělové mléko, které obsahuje také sérum NIVEA Deep Moisture. Tento inovativní způsob péče o pokožku je v zájmu intenzivní hydratace obohacený o přírodní mandlový olej a vitamín E. Proniká dokonce i do hlubších vrstev pokožky, aby byla hydratace skutečně dlouhodobá.
 
Vitamin E je samozřejmě součástí mnoha produktů péče o pleť obličeje – od tělových olejů po čisticí přípravky na obličej. Je prostě tak dobrý! Naše NIVEA Osvěžující čisticí pleťová voda je obohacená o vitamin E, který pomáhá udržet rovnováhu vlhkosti v pleti, posiluje ochrannou bariéru a poskytuje extra hydrataci a ochranu citlivé pleti.

Je vitamín E prospěšný pro pokožku?

Nejlepší typ vitamínu E pro váš obličej

Existují různé druhy vitamínu E, ale jen jeden je pro lidský organismus prospěšný. Ve složení výrobků se nejčastěji uvádí „tokoferol“, jehož blahodárné účinky na celé tělo jsou zaručené.
 
Pokud vás tedy zajímá, jestli vaše péče o pleť obsahuje vitamin E (není-li uveden již na etiketě), podívejte se na složení.
Dívka s kudrnatými vlasy
Zdroje vitamínu E

Jak doplnit vitamín E

Jak jsme již zmínili, vitamín E je základním vitamínem a přispívá k normálnímu fungování lidského těla. Je nesmírně prospěšný při péči o pleť, ale v zájmu využití všech jeho výhod naplno byste měli vitamín E také konzumovat. Kde jej však můžete najít?

Zdroje vitamínu E

Co jíst

Dobrým zdrojem vitamínu E jsou rostlinné oleje, například řepkový, slunečnicový, kukuřičný nebo olivový. Výborným zdrojem jsou také ořechy a semínka. Ke zvýšení hladiny vitamínu E přispívají i pšeničné klíčky, které se nacházejí v cereáliích.

Zdroje vitamínu E

Doplňky stravy s vitamínem E

Používání péče o pleť s obsahem vitamínu E je skvělé. Ale prospěch z něj může mít celé vaše tělo. Pokud si myslíte, že máte tohoto důležitého vitamínu málo, zkuste doplněk užívat a brzy byste na své pokožce, vlasech, a dokonce i na očích měli vidět jeho přínos.Posiluje také imunitní systém, což je v zimních měsících vždy dobré.
 
 Dbejte však na to, abyste to nepřeháněli, protože vysoké dávky vitamínu E mohou být škodlivé – pokud máte obavy, raději se poraďte se svým lékařem.
 
 Přebytečný vitamín E, který vaše tělo nevyužije okamžitě, se ukládá pro budoucí použití, takže jej pravděpodobně nemusíte doplňovat každý den (zejména pokud je i vaše strava bohatá na vitamín E).

Péče o pokožku

Výrobky NIVEA obsahují celou řadu přírodních složek péče o pleť, abychom se ujistili, že vše efektivně funguje a přispívá k udržení zdravé pleti.
 
Pokud hledáte radu v oblasti péče o pleť, stačí vyhledat webovou stránku NIVEA, kde určitě najdete informace potřebné k sestavení dokonalé péče o pleť.