program pro suchou pokožku

Hebká pokožka za 4 týdny


NIVEA PRŮVODCE PÉČÍ O SUCHOU POKOŽKU.

Vyzkoušejte náš 4týdenní program pro vaši pokožku. Budete-li věnovat trochu času následujícím jednoduchým tipům, vaše pokožka získá zpět svoji přirozenou svěžest a krásu.

TÝDEN 1 - PRO HEBKOST A HLADKÝ VZHLED VAŠÍ POKOŽKY

Máme pro vás stravovací tipy, které nabijí vaši pokožku přívalem energie. A také praktické každodenní tipy, které vám pomohou osvojit si správné návyky. Pomocí několika snadných triků vám ukážeme, jak vaši pokožku hýčkat přesně takovou péčí, po které touží. A nakonec pár tipů, které prospějí nejen vašemu tělu, ale také vaší mysli a duši. Tak příjemnou zábavu!

KROK 1: Ponořte se !

V chladnějších měsících touží zejména ženská pokožka po teple. V chladu má totiž o tři stupně nižší teplotu než ta mužská. Krevní oběh se zpomaluje, buňky trpí nedostatkem kyslíku, a pokožka ztrácí svoji vláčnost. V tomto období není nic lákavějšího než horká koupel. Nechte se nadnášet, relaxujte a nabírejte energii. Zejména suchá pokožka ale bude ráda, pokud do vody přidáte také pečující olej do koupele. Zatímco si vy budete vychutnávat koupel, vaši pokožku pokryje tenká vrstva oleje. Tento povlak ji chrání před vysušováním a většinou pak ani nemusíte použít tělové mléko. Zejména velmi suché pokožce však i po olejové koupeli dopřejte ještě další péči. Můžete zvolit například NIVEA Regenerační tělové mléko Repair & Care.

curled-up-in-front-of-fireplace

woman-sitting-on-couch

KROK 2: Pomozte vaší pokožce správně dýchat

Suchá pokožka a nepříjemný pocit svědění během chladnějších měsíců jsou často způsobeny suchým vzduchem z radiátorů. Díky ústřednímu topení klesá vlhkost v pokoji či kanceláři z ideální úrovně 40 až 60 procent na 25 procent, což odpovídá pouštním podmínkám. Je tedy čas obklopit se zelení: pokojová lipka, šáchor hlíznatý, zelenec a papyrus jsou nejúčinnějšími pokojovými zvlhčovači. Okolo 98 procent vody, kterou vstřebají, vypařují zpět do místnosti. Nemusíte z vašeho obýváku či kanceláře udělat hned džungli - dvě nebo tři rostliny na zvlhčení místnosti bohatě stačí. Méně atraktivní, avšak účinnější řešení je postavit na radiátory několik misek s vodou

KROK 3: Zvolte bylinky jako šetrnější alternativa koření

Suchá pokožka nemá ráda kořeněné. Koření jako je pepř, chilli a zázvor často způsobují její zarudnutí a pocity napjatosti či horka. Ani sůl není příliš dobrý nápad, protože ta pokožku vysušuje. Proto je mnohem lepší jídla dochucovat čerstvými bylinkami, které jsou také skvělým zdrojem vitamínů a minerálů. Šafrán, šalvěj a černý kmín jsou pro pokožku těmi nejlepšími dochucovadly. Posilují imunitní systém, a obsahují také protizánětlivé látky, které pomáhají pokožku zklidňovat

salmon-and-asparagus


TÝDEN 2 - MOŽNÁ JSTE SI UŽ VŠIMLA ZMĚN

Vaše snahy se brzy dočkají ocenění. Nezapomeňte si na lednici přilepit seznam těch "správných" potravin, a vždy si udělejte čas trochu se rozmazlovat. Vaše pokožka miluje vodu. Tak nezapomeňte pít spoustu tekutin, to je to správné osvěžení pro vás i vaši pokožku. Dopřejte své pokožce potřebnou péči, a každý den si najděte chvilku, kdy ji budete hýčkat. Jen

KROK 1: Kdy o pokožku pečovat: správný timing

Ty nejjednodušší triky většinou mají ten největší účinek. A to se týká také péče o suchou  pokožku. Pokud chcete, aby se vaší pokožce dostalo co největší dávky hydratace, pak ji po sprchování jemně osušte ručníkem a hned, dokud je ještě vlhká, ji natřete výživným tělovým mlékem například NIVEA Krémovým tělovým mlékem pro suchou pokožku. Vaše pokožka tak zanedlouho opět získá svůj jemný a vláčný vzhled.

woman-unwinding-in-shower

KROK 2: Šetřením ke kráse: začněte u pracích prostředků

Čím méně přijde vaše pokožka do styku s tensidy v pracích prostředcích, tím lépe. Zbytky těchto prostředků v oděvech po praní mohou vaši pokožku dráždit, tak je používejte s opatrností. 

Tip: Vždy používejte minimální množství pracího prostředku a vyhněte se používání voňavých aviváží a změkčovadel na ručníky či ložní prádlo.

 

KROK 3: Přírodní zdroj energie: pijte spoustu tekutin, to je to správné osvěžení pro vás i vaši pokožku

Dehydratace organismu je jednou z příčin suché pokožky. Ti, kteří pijí dostatek vody, tedy poskytují své pokožce to nejlepší osvěžení! Každý by měl denně vypít minimálně dva litry vody. Pokud nemáte dostatek vody, vaše pokožka bude suchá a také vás mohou trápit bolesti hlavy.

womans-hand-pouring-water


TÝDEN 3 - Už jste ušla pěkný kus cesty ke krásné a zdravé pokožce

Vaše pokožka by nyní měla správně dýchat a nevysušovat se. Ani v případě, že za okny zrovna vládne zima. Pokud jste dodržovala naše jednoduché tipy, přestalo vás již trápit i svědění typické pro chladnější měsíce. Doufáme, že naše rady začínají přinášet své ovoce. Ideální je i začít pravidelně sportovat, neboť pohyb ke krásné pokožce bezpodmínečně patří. Nepřestávejte.

KROK 1: Hýčkejte čas od času svoji pokožku výživnou péčí

Velmi suché partie pokožky, jako jsou holeně, lokty, lýtka a ramena potřebují každodenní ošetření a občas také extra dávku intenzivní péče. Jednou týdně naneste bohaté množství výživného tělového mléka, například NIVEA Výživné tělové mléko pro velmi suchou pokožku na suchá místa pokožky a přikryjte či obalte potravinovou fólií. Pro maximální účinek se na 15 minut pohodlně usaďte pod deku a relaxujte. Po sejmutí fólie vmasírujte zbytky přípravku do pokožky.


KROK 2: Pokožka miluje doteky

Po sprchování či koupeli pokožce prospěje utírání se silou… Patříte mezi ty, kteří si myslí, že hrubý ručník vaší pokožce prospěje? Pak je nejvyšší čas, abyste tento mýtus opustili! Každodenní utírání se silou hrubým ručníkem poškozuje ochrannou bariéru pokožky. Vaše pokožka nejvíce ocení, pokud ji po sprchování či koupeli osušíte jen jemným přikládáním ručníku.

Dopřejte velmi suchým partiím pokožky intenzivní péči

Pokožku po koupeli osušte jen velmi jemně

KROK 3: Masáže jsou balzámem pro tělo i duši: hýčkejte se!

Jemná masáž je dokonalým pomocníkem proti stresu a má také blahodárné účinky pro vaši pokožku. Pokožka je velmi citlivý smyslový  orgán, který přenáší příjemné pocity do vašeho mozku, a ten okamžitě reaguje uvolňováním endorfinů - hormonů dobré nálady. Masírováním zároveň zamezujete tvorbě stresových hormonů jako je adrenalin a kortizol. Napětí se ztrácí, metabolismus se vrací do optimálního chodu, a také buněčná aktivita funguje, jak má - a to včetně buněk vaší pokožky. Tak podejte svému partnerovi lahvičku s masážním olejem nebo výživným tělovým mlékem (vyzkoušejte například NIVEA Výživný tělový olej Body Oil) a vychutnejte si blahodárné účinky jemných doteků!


TÝDEN 4 - Cítíte, že máte více energie a lépe hydratovanou pokožku

Pravděpodobně už cítíte, že máte více energie a méně stresu, hladší, růžovější a lépe hydratovanou pokožku, a naplno si umíte vychutnat blahodárné účinky doteků!
Tak to má být, vaše citlivé smyslové orgány přenáší příjemné pocity do mozku, a ten okamžitě reaguje uvolňováním endorfinů - hormonů dobré nálady. Máte tedy zpět svoji skvělou náladu a dokonalou krásu. A trvalo to jen čtyři týdny.

KROK 1: Co radí Finové? Pořádně se zpoťte!

Horkým tipem pro suchou pokožku je rozhodně návštěva sauny. Horko vám otevře póry a metabolismus pokožky pak  funguje dvakrát rychleji než za normálních podmínek. Pokud po posledním kole saunování nanesete na pokožku výživné tělové mléko, například NIVEA Regenerační tělové mléko Repair & Care, jeho aktivní složky se do ní vstřebají ještě účinněji. Studie, kterou provedla dermatologická klinika v německé Jeně,odhalila, že pocení pokožku "utužuje". Je pak  méně náchylná k dehydrataci, a také lépe prokrvená.

KROK 2: Cvičením proti zimní únavě a ke krásné a zdravé pokožce

Když je venku zima, naše tělo nastartuje chytrý program pro zachování tepla. Nejdříve omezí krevní oběh ve vnějších vrstvách pokožky. To znamená, že buňky dostávají  z těla méně živin a hydratace. Suchá pokožka je tedy ještě sušší. Sport je jedním ze způsobů, jak zlepšit zásobování pokožky živinami. V létě doporučujeme běhání, rychlou chůzi a kolo. Na podzim zkuste být trendy na mini trampolíně. Pomalý běh nebo skákání na místě nastartuje každou buňku vašeho těla. Výsledky se

dostaví už za deset minut: růžová pokožka, která je po celém těle optimálně prokrvená. To určitě stojí za to vyrazit ven a trochu si zasportovat...

V zimě suchá pokožka trpí v důsledku chladu nižším přísunem potřebných živin a hydratace.

Běháním nastartujete celé své tělo, optimálně se vám prokrví pokožka...

...a zlepší se vám i nálada!

Existuje mnoho způsobů, jak si zasportovat, když zrovna nemůžete vyběhnout do přírody.

KROK 3: Uvolněte se a doplňte energii meditací

Stav naší pokožky souvisí do určité míry také se stavem naší mysli. Přílišný stres oslabuje náš imunitní systém, poškozuje ochranné mechanismy pokožky, a ta také ztrácí mnohem více vlhkosti. Pomoci vám mohou krátké relaxační pauzy během dne, a pokud si na ně zvyknete, prospějete i své pokožce. Je-li toho na vás moc, naučte se dopřát si krátký odpočinek. Zkuste naši krátkou meditaci, kterou můžete provádět kdekoliv, je velmi účinná a zabere jen pět minut. Pohodlně se posaďte, zavřete oči a soustřeďte se na svůj dech. Můžete se také v mysli soustředit na nějaký obraz nebo si pro sebe opakovat slovo či krátkou větu (mantru). Není to podmínkou, ale lépe tak zabráníte vaší mysli v přemýšlení. Dýchejte tiše a zhluboka, a brzy ucítíte, jak se vaše napětí rozpouští a nabíjíte se novou energií.