Jak správně pečovat o suchou pokožku na nohou?


CO ZPŮSOBUJE VYSUŠOVÁNÍ POKOŽKY NOHOU?

Co způsobuje vysušování pokožky nohou? Mnoho lidí nevěnuje své pokožce dostatečnou péči a suchá kůže na nohou je tak častým problémem. Naučte se několik postupů, díky kterým si udržíte nohy hebké a hydratované.

Co způsobuje vysušování pokožky nohou?

Existuje mnoho důvodů, proč mnoho žen bojuje se suchou pokožkou a nevzhlednými šupinkami. Na stavu kůže se často podepisuje celkový životní styl.

Vliv teploty na pokožku nohou

 

Horko, stejně tak jako zima, může mít na stav pokožky vliv a obzvláště kůže na nohou je často náchylná k vysušování, které je způsobené výkyvem teplot. Během letních měsíců jsou nohy jednou z těch částí těla, které nejvíce vystavujeme škodlivému UVA/UVB záření. Oslabená pokožka se pak snadněji vysušuje a může dojít i k jejímu podráždění. Kůže na nohou si ovšem neodpočine ani během zimy. Když si doma topíme, zbavujeme vzduch vlhkosti a narušujeme tím přirozenou hydrataci pokožky. Následkem toho může opět docházet k jejímu vysušování nebo dokonce šupinatění.

Na pokožku dolních končetin má navíc vliv i teplota vašich pravidelných koupelí. Pokud je kůže ve sprše nebo lázni vystavena příliš horké vodě, snadněji se pak vysušuje. Chcete-li, aby si uchovala přirozenou hydrataci, raději se příliš horkým koupelím vyhněte.

Pozor na příliš těsné oblečení!
Příčiny, kvůli kterým je pokožka nohou suchá

Pozor na příliš těsné oblečení!

Některé materiály mohou pokožku dráždit, zejména pokud je nosíte těsně přilehlé a dochází k jejich tření o pokožku. Pokud bojujete se suchou pokožkou, raději se nošení příliš těsných kalhot vyhněte. Místo toho zvolte volnější střihy a přírodní materiály, jako jsou bavlna nebo hedvábí.
Časté holení
Příčiny, kvůli kterým je pokožka nohou suchá

Vadit může i příliš časté holení

Suchá kůže se na nohou často objevuje po holení. Důvodem je tření pokožky o plochu ostré břitvy. Pokud navíc používáte starší ostří, často jej během holení oplachujte, jinak může dojít k podráždění. Abyste předešli vysušování pokožky, používejte kvalitní žiletky a pravidelně je měňte.
Zdravotní potíže
Příčiny, kvůli kterým je pokožka nohou suchá

Zdravotní potíže

Ne vždy je stav pokožky zcela v našich rukou. Některá onemocnění, jako je například cukrovka, způsobují ztrátu tekutin a v důsledku toho vysychání nebo popraskání kůže.
Nedostatečná výživa
Příčiny, kvůli kterým je pokožka nohou suchá

Nedostatečná výživa

Aby se naše kožní buňky mohly pravidelně obnovovat, potřebují dostatečné množství živin. Pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály pomáhá pokožce zachovat její přirozenou rovnováhu a vlhkost.

NIVEA tipy pro péči o suché nohy

Při péči o pokožku se často zapomíná na suchou kůži na nohou - přitom stačí tak málo. Hydratujte ji a užívejte si pocit hebkosti.

Udržujte pokožku hydratovanou!

Po večerní koupali nebo sprše použijte NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk  a nechejte jeho blahodárné účinky působit přes noc. Výjimečné pečující složení s mandlovým olejem a vitamínem E zklidňuje podráždění, i velmi suchou pokožku intenzivně vyživuje, podporuje její přirozenou hydrataci a znatelně redukuje její hrubost.

Dejte sbohem odumřelým buňkám

Dejte sbohem odumřelým buňkám

.NIVEA Krémového tělového mléka Smooth SensationPravidelné odstraňování svrchní odumřelé části pokožky je jedním ze způsobů, jak se zbavit nevzhledných šupinek a odkrýt hebkou kůži pod nimi. Použijte tělový kartáč a potom bohatou krémovou péči v podobě

6 tipů, díky kterým vás suchá kůže už nebude trápit

  • Tělové mléko aplikujte vždy ihned po sprchování - snadno se vstřebá a uzamkne v pokožce vlhkost.
  • Pravidelně obměňujte žiletku na holení.
  • Pořiďte si zvlhčovač vzduchu - během zimních měsíců vám doma pomůže udržet Používejte šetrný prací prostředek bez agresivních aromat - předejdete tak podráždění.
  • Dodržujte pravidelný pitný režim a ujistěte se, že vypijete dostatečné množství tekutin.
  • V létě své nohy chraňte před slunečním zářením a používejte krém s účinným UV filtrem.

VYBERTE SI SVOU OBLÍBENOU VŮNI, KTERÁ PODMANÍ VAŠE SMYSLY

Vyzkoušejte jedinečné spojení pečujících olejů a podmanivých vůní. Hýčkající složení s cennými oleji pokožku intenzivně hydratuje po celých 24 hodin a zanechá ji sametově hebkou a zářivou. Smyslné vůně zároveň potěší a okouzlí vaše smysly. 
background