Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Sportujete pravidelně? Tak o své tělo pečujte správně i po cvičení!

Udělejte pro své zdraví maximum: dopřejte si po cvičení správnou péči i výživu.

Chodíte pravidelně cvičit? Výborně! Cvičení prospívá vašemu zdraví, postavě, ale také náladě. Víte však, jaké změny se s vaším tělem dějí, když přijdete unavená z fitka? A víte, co v takovou chvíli vaše tělo potřebuje? Pokud ještě ne, pojďme se na to podívat společně.

Pravidlo č. 1: po cvičení ihned do sprchy

Nejde jen o pocit – sprchování po fyzické námaze prospívá zdraví vaší pokožky i těla.

Co vaše tělo po cvičení nejvíc potřebuje?

Dala jste si do těla při náročném tréninku a teď máte pocit, že v bodě „pro zdraví“ už je pro dnešek splněno? Ve skutečnosti se efektivita vašeho cvičení přímo odvíjí od toho, jaké aktivity zvolíte po něm. Jen co docvičíte, měla byste si pečlivě protáhnout svaly, uvolnit se a dopřát svému tělu velkou sklenici vody.

Co nejdříve byste se také měla osprchovat. Během cvičení vaše tělo vyplavuje škodlivé látky a vy určitě nechcete, aby zůstaly na pokožce. Sprcha vám také pomůže uvolnit svalové napětí a otevře póry v kůži – díky tomu se vaše tělo rychleji ochladí a zklidní.

Sprcha hned po tréninku: jaké má výhody?

  • Zbavíte se všech bakterií, které se na vlhké zpocené pokožce během cvičení množí.
  • Pokožka díky tomu nebude náchylná ke vzniku nepříjemných vyrážek nebo zánětů.
  • Vlažná sprcha výborně uvolní vaše svaly – a vy si během ní příjemně oddechnete.
  • Pokožka ochlazená potem se během sprchy příjemně prokrví a otevře své póry k dýchání.

Sprcha ihned po cvičení: zasloužená vzpruha a regenerace

Občas dá cvičení našemu tělu opravdu zabrat a cítíme se po něm vyčerpaní a slabí. Osvěžující sprcha není jen způsobem, jak se zbavit potu, dává nám také chvilku na vydechnutí a zklidnění mysli. 

Sprchové gely, které vás po cvičení zaručeně povzbudí

Večer před spaním se možná rádi uklidňujete sprchovým gelem s bylinkovou vůní, po tom, co jste ale v posilovně málem vypustili duši, určitě hledáte něco povzbuzujícího. NIVEA Osvěžující sprchový gel Lemongrass & Oil je to pravé! Svěží vůně citronové trávy probudí vaše smysly, pečující olej se zase důkladně postará o hydrataci vaší pokožky.

Máte raději jemnější květinové vůně? Vyzkoušejte NIVEA Osvěžující sprchový gel Waterlily & Oil nebo NIVEA Osvěžující sprchový gel Hawaii Flower & Oil. Za chvíli se budete cítit jako znovuzrozená!

A co povzbuzující péče pro muže? NIVEA Sprchový gel pro muže Energy vás osvěží tak, že budete ze sprchy odcházet nabití energií. Speciální složení s mentolem a povzbuzující vůní máty uvolní namožené tělo a zjemní pokožku. Navíc ho můžete použít i na obličej a vlasy.

Výživa pro vaše svaly: co po cvičení jíst?

Bez správného stravování může být cvičení kontraproduktivní. Jak zajistit, aby vaše tělo po fyzické námaze nestrádalo a přijalo dostatek živin pro tvorbu svalů?

Proč je výběr správného jídla tak důležitý?

Možná si říkáte, že je pravidelné cvičení přímá cesta ke zdraví – máte pravdu, ale jenom z půlky. Bez potřebných živin nemůže naše tělo správně fungovat a namáhavé cvičení mu může dokonce ublížit. Pokud pravidelně cvičíme, ale po cvičení nepřijmeme dostatek kvalitní stravy, cítíme se většinu času unavení a naše svaly nejsou schopné nabírat na hmotě. Správná výživa nám naopak zajistí dobrou fyzickou formu a pomůže nám získat vysněnou postavu.

Co přesně ale tělo potřebuje? Možná máte po náročném tréninku chuť na opravdu syté jídlo – nebraňte se. Po cvičení si tělo zaslouží dostatek bílkovin, tuků i sacharidů, to ale ještě neznamená, že musíte spořádat dva hamburgery. Nejlépe uděláte, když do svého jídelníčku zařadíte hodně zeleniny, bílého masa, obilovin a také luštěnin.

Nezapomeňte také na dostatečný příjem tekutin! Pokud opravdu poctivě cvičíte, zaslouží si vaše tělo alespoň 3 litry vody denně.