UDRŽITELNOST

PROČ JE PRO NÁS UDRŽITELNOST ZÁSADNÍ

PROČ JE PRO NÁS UDRŽITELNOST ZÁSADNÍ

Jsme přední značka pečující kosmetiky s více než stoletou tradicí. I díky tak dlouhé historii a našim zkušenostem si velmi dobře uvědomujeme ekologické výzvy, kterým čelíme nejen my, ale celá společnost. 

NIVEA produkty najdete v téměř každé domácnosti po celém světě. My si vaší přízně moc vážíme a zároveň ji vnímáme jako závazek do budoucna. Naše produkty budou šetrné nejen k vaší pokožce a pleti, ale také k přírodě. Doufáme, že se nám tím povede alespoň trochu snížit dopady lidského konání na životní prostředí a všem se nám tu bude žít o něco lépe. Mezi naše cíle patří například snížení emisí oxidu uhličitého nebo přechod na recyklovatelné obaly.

Chceme vytvořit bezpečný domov pro budoucí generace. A proto se těmto výzvám stavíme čelem.

 

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

Pokožka je pro nás středobodem všeho. Naším cílem je vyrábět takové produkty, které pokožku vyživí, ochrání a předají jí něco navíc. Ať už je to třeba zpevnění, nebo smyslná vůně. Právě pokožka nám dává možnost kontaktu s okolním světem i s našimi blízkými. 

Planetu máme jen jednu. Je to domov nejen náš, ale také všech živočichů a rostlin. V posledních letech bohužel došlo k narušení její rovnováhy, a to v důsledku nadměrného znečišťování životního prostředí. My uděláme všechno proto, abychom naši planetu vrátili do rovnovážného stavu. I tím, že se aktivně pustíme do boje proti klimatické změně.

Nechceme, abyste si museli vybírat mezi zdravou pokožkou a zdravým životním prostředím. Proto se snažíme, aby naše produkty splňovaly obojí a pečovaly jak o vás, tak o přírodu. Víme, že nás čeká dlouhá cesta a budeme moc rádi, když se na ni vydáte s námi. 

 

NIVEA cíle k větší udržitelnosti

Aby pokožka byla zářivá a zdravá, je potřeba o ni pečovat. A stejné je to i s naší planetou. Proto chceme, aby naše produkty byly udržitelné. Jak tedy naše péče o přírodu vypadá?

Bojujeme proti změně klimatu: Snažíme se snižovat množství emisí oxidu uhličitého, které vznikají nejen při samotné výrobě produktů, ale také při výrobě balicích materiálů a získávání surovin:

- Do roku 2025 chceme emise v celém našem dodavatelském řetězci snížit o 30 %

- Do konce roku 2030 by měla být naše výroba klimaticky neutrální

- A klimaticky neutrální bude nejen výroba, ale i některé z produktů

Složení šetrné k životnímu prostředí: Měníme složení našich produktů tak, aby bylo biologicky odbouratelné a ekologicky nezávadné.

- Od roku 2021 jsou naše produkty 100% bez mikroplastů

- Do konce roku 2025 budeme u našich produktů v EU používat pouze biologicky odbouratelné polymery

 

Snižování odpadu a recyklované plastové obaly: Kdykoliv je to možné, nahrazujeme plastové obaly jinými materiály, a když už plasty používáme, pracujeme v maximální míře s recyklovanými materiály. K témuž vyzýváme i naše zákazníky.

- Do roku 2025 bude 100 % našich obalů možno opět naplnit nebo recyklovat

- Do roku 2025 snížíme podíl primárních plastů vyrobených z fosilních paliv o 50 %

- Naše plastové obaly budou do roku 2025 obsahovat 30 % recyklovaných materiálů

- Do roku 2025 snížíme množství námi vyprodukovaného odpadu o 30 %

- Žádný náš odpad neskončí na skládce

 

Používáme materiály z udržitelných zdrojů: Snažíme se předcházet odlesňování, podporovat místní zemědělce a být při získávání ingrediencí maximálně ekologičtí.

- Do konce roku 2025 budou všechny naše ingredience pocházet z udržitelných zdrojů

- Do roku 2025 budeme hlavní ingredience získávat tak, aby nedocházelo k odlesňování

- Od konce roku 2020 pochází 100 % našeho palmového oleje z udržitelných zdrojů

- Od roku 2019 je 100 % našich krabic, které používáme při balení produktů, s certifikátem udržitelnost a zodpovědného lesnictví FSC

 

Snižujeme naši spotřebu vody: Víme, že vody při výrobě našich přípravků používáme opravdu hodně. O to větší cítíme zodpovědnost za to, abychom vodou neplýtvali a chovali se udržitelně.

- Do roku 2025 snížíme naši spotřebu vody o 25 %

 

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče..

Transparentnost a upřímnost je pro nás na prvním místě. Proto vám zodpovídáme všechny otázky týkající se udržitelnosti. Zajímá vás něco, na co jste tu nenašli odpověď?
Více informací najdete přehledně na našem na webu Beiersdorf v sekci Udržitelnost. Navštivte nás tam!