Trendy v holení: jaká móda vládne v oblasti intimních partií?


OBJEVTE ORIGINÁLNÍ TVARY I TIPY NA CITLIVOU PÉČI.

I když se přirozené ochlupení na intimních místech vrací do módy, většina ženské populace stále preferuje upravený vzhled svých chloupků. Některým ženám však pouhé zkracování či holení nestačí. Objevují se tak nové trendy v úpravě intimních partií, díky kterým konečný výsledek vypadá nejen dokonale upraveně, ale také zcela originálně.

Zajistěte si hebkou pokožku i po oholení

Rozhodla jste se, že také „tam dole“ vyzkoušíte něco nového? Dříve, než se pustíte do originálních sestřihů, připravte důkladně svou pokožku – díky tomu po oholení zůstane hebká a nepodráždí se.
nůžky
  • Dlouhé chloupky nejprve zastřihněte. Na odstraňování dlouhých chloupků žiletku nepoužívejte.
  • Osprchujte se teplou vodou nebo si dejte teplou koupel. Tím se póry v pokožce otevřou, chloupky zjemní, a holení intimních partií tak bude jednodušší.
  • Zvolte holicí krém určený pro použití na intimních partiích. Nanášejte ho v malém množství a ujistěte se, že přípravek zůstane pouze na povrchu pokožky.
  • Vždy použijte novou žiletku. Zmírníte tak podráždění a výsledek bude daleko příjemnější. 
  • Holte po směru růstu chloupků. Holení proti směru růstu může vést k podráždění, vyrážce a zarůstajícím chloupkům.
  • Nešetřete na péči po holení. Důležitá je důkladná hydratace – používejte však pouze neparfémované přípravky určené na intimní partie.

Připravena na změnu? 

Tak se podívejte na některé současné nejoblíbenější trendy v holení intimních partií.

Přistávací dráha: vaše soukromá ranvej

Úprava, která je díky své jednoduchosti mezi ženami velmi oblíbená. Chloupky na intimních partiích zastřihněte do obdélníkového proužku, který začíná v podbřišku a končí těsně nad klitorisem. Tento proužek by měl být poměrně úzký, záleží ale jen na vás, jak široký či dlouhý se vám bude líbit.

Pokud zkoušíte vytvořit tento tvar poprvé, doporučujeme proužek napoprvé nechat širší a delší a postupně ho zkracovat do tvaru, který chcete. Snáze tak dosáhnete požadovaného výsledku a nebudete se stresovat tím, že jste se najednou dostala mnohem dál, než bylo v plánu.

pěna na holení
Oblast intimních partií je velmi citlivá a reaguje i na podněty, které zbytek našeho těla běžně snáší. Chcete si zachovat zdravou rovnováhu? Zjistěte vše o intimní péči!

Srdce: romantické gesto s překvapením

Chcete svého partnera překvapit na Valentýna nebo mu zpestřit společné výročí? Srdce ve vašich kalhotkách ho určitě příjemně naladí. Jak na to? Abyste se během příprav nemusela zbytečně rozčilovat, můžete si pro tento romantický střih vytvořit či koupit šablonu.

To je v podstatě předloha ve tvaru srdce, okolo které chloupky oholíte. Některé ženy jdou ještě o krok dále a chloupky si obarví na červeno nebo na růžovo. Chcete to také zkusit? Doporučujeme chloupky obarvit ještě před holením intimních partií, protože barva by mohla podráždit čerstvě oholenou pokožku. Vybrat byste si měla takovou barvu, která je pro intimní partie speciálně určena. 

Brazilský styl: dejte chloupkům sbohem

Proslulý brazilský styl nedává ochlupení žádnou šanci – jednoduše hlásá „pryč se vším“. Oproti holení chloupků do konkrétních tvarů je sice snazší, zároveň ale vyžaduje zvýšenou opatrnost. V citlivých záhybech vašich intimních partií si proto dávejte dobrý pozor, abyste výsledek nepokazila drobnými rankami či jizvičkami. 

Pokud se odstraňováním chloupků nechcete trápit sama, můžete navštívit specializované salóny, kde vám brazilskou depilaci provedou za pomoci vosku nebo cukrové pasty. Na rozdíl od holení vydrží profesionální brazilská depilace déle, je ale také bolestivější.

žiletka

Diamant: ukažte, že skrýváte opravdový poklad

Možná vám srdíčko připadá příliš ohrané a hledáte něco neobvyklého. Tvar diamantu vychází z trojúhelníku, a jako ozdoba intimních partií se proto velmi dobře hodí. Podobně jako srdce můžete i diamant vytvořit pomocí zakoupené či vytvořené šablony tak, aby byl jeho tvar opravdu dokonalý. 

I v tomto případě můžete vyzkoušet barvení chloupků a zdaleka se přitom nemusíte omezovat pouze na červenou nebo růžovou. Některé ženy dokonce tvar diamantu doplňují nalepovacími kamínky nebo jinými doplňky, aby byl konečný vzhled ještě efektnější.