ODPOVĚDNÉ ČERPÁNÍ A ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ

ODPOVĚDNÉ ČERPÁNÍ A ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANETA. JEDNA PÉČE.

ODPOVĚDNÉ ČERPÁNÍ A ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ

Přírodní zdroje v NIVEA používáme často a rádi, ať už jako ingredience do našich produktů, nebo jako základ obalových materiálů. Chceme tím alespoň trochu snížit nadměrné využívání fosilních zdrojů, které často vede k velkému znečišťování životního prostředí. 

I při využívání přírodních zdrojů zacházíme s přírodou s respektem. Dodržujeme všechny doporučené ekologické zemědělské postupy, předcházíme odlesňování krajiny a podporujeme komunity v regionech, ze kterých pocházejí přísady do naší kosmetiky.

 
zodpovědné zdroje

Jaké jsou naše cíle v zodpovědném získávání zdrojů?

Naším cílem je využívání přírodních zdrojů, aniž by to mělo negativní vliv na přirozené prostředí a přírodu. Do roku 2025 chceme udržitelným způsobem získávat 100 % obnovitelných ingrediencí a podporovat tak ekologické zemědělství.

NIVEA dlouhodobě podporuje udržitelné získávání palmového oleje, během kterého nedochází k odlesňování. Od konce roku 2020 jsou všechny naše ingredience na bázi palmového oleje z udržitelných certifikovaných zdrojů, a to u všech našich produktů po celém světě.

Přírodní materiály využíváme i při balení našich produktů – jde o papír a lepenku. Od roku 2019 má 100 % našich skládaných krabic certifikaci FSC, která potvrzuje, že materiál použitý při jejich výrobě pochází ze zodpovědně obhospodařených lesů. 

 

Na získávání některých surovin jsou naši dodavatelé existenčně závislí. Chceme podporovat drobné zemědělce a rodinné podniky. Proto se v místech, kde přírodní suroviny získáváme, spojujeme s neziskovými organizacemi a dalšími partnery. Ti nám pomáhají navázat spolupráci s místními zemědělci a nabídnout jim férové pracovní podmínky.

Odpovědným získáváním zdrojů tak prospíváme nejen přírodě, ale i místním komunitám, kterým pomáháme zlepšovat ekonomickou situaci a jejich životní úroveň. 

 
sustainability

Přírodní pleťové produkty s bambuckým máslem ze západní Afriky

Bambucké máslo je přírodní hydratační zázrak a do kosmetických produktů se přidává velmi často. Afričané ho používají už tisíce let a chrání tím svou pokožku a pleť před dehydratací v nadměrných teplotách. I my jsme si blahodárné účinky bambuckého másla zamilovali, a stalo se tak nedílnou součástí našich pečujících produktů. Kromě toho, že pokožku intenzivně hydratuje, ji také krásně provoní a zanechá ji sametově hebkou na dotek.

Věděli jste, že patříme mezi členy GSA (Global Shea Alliance), a snažíme se tak podporovat udržitelné získávání bambuckého másla? Tato organizace zároveň podporuje lidi, kteří se na výrobě (de facto vaření) másla podílí.

Například v Ghaně a Burkině Faso jsme v posledních 5 letech podpořili 10 000 žen, které bambucké máslo vyrábí. Zaučili jsme je, pořídili jim nová kamna, na kterých mohou vařit plody máslovníku afrického, a tyto stromy jsme také ve velkém vysázeli. 

 

Etická péče o pleť s arganiovým olejem z Maroka

Arganiový olej přidáváme hned do několika našich produktů. Kromě toho, že pokožku a pleť hydratuje, také pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pleti a reguluje množství kožního mazu. Náš arganiový olej získáváme z jihozápadního Maroka. 

Maročané tento elixír mládí, jak se arganiovému oleji přezdívá, používají po tisíciletí. A obchod s ním pomáhá Maroku udržovat si sociální a ekonomickou úroveň. Spousta místních obyvatel díky tomu navíc získává pracovní příležitosti a stabilní příjem, takže nedochází k vylidňování vesnic.

Kořeny arganiových stromů fungují i jako velké vodní nádrže. Jsou totiž mohutné a dokážou v sobě udržet obrovské množství vody, která zavodňuje půdu v obdobích sucha. 

 
arganový olej
organic ingredients

Používáme ingredience přírodního původu: Extrakt z lopuchu z Německa

Používání přírodních ingrediencí má smysl jen v okamžiku, kdy jsou získávány v souladu s přírodou. To znamená i to, že pochází z ekologického zemědělství, které respektuje procesy přírody a omezuje používání syntetických látek. Jednou z ingrediencí, kterou používáme a která toto všechno splňuje, je například extrakt z lopuchu.

Přiznejte se, kdo z vás po sobě v dětství s kamarády házel bodláky, které se přichytávaly na oblečení nebo do vlasů? Právě bodláky jsou plody lopuchů, které používáme jako ingredienci do našich produktů. V Asii se navíc používají i jako léčivo a setkat se s nimi můžete třeba v ajurvédě nebo tradiční čínské medicíně.

Náš NIVEA výzkumný tým zkoumal účinky lopuchu na pokožku a zjistil, že extrakt z lopuchu zvyšuje produkci kolagenu. To znamená, že účinně pomáhá redukovat výskyt vrásek a celkově přispívá ke zdravému vzhled pleti a pokožky. V našich produktech používáme unikátní odrůdu lopuchu, která pochází z oblasti Sasko-Anhaltsko ve východním Německu.

 

Ingredience přírodního původu v naší pečující kosmetice

NIVEA Rozjasňující denní krém Naturally Good

NIVEA Regenerační noční krém Naturally Good

Naturally Good aloe vera

NIVEA Rozjasňující denní krém Naturally Good

Co děláme, abychom podpořili etickou výrobu kosmetiky a lidská práva?

Společnosti NIVEA velmi záleží na tom, aby měli všichni lidé férové pracovní podmínky. Proto se zavazujeme k ochraně lidských práv a netolerujeme žádné formy nucené nebo dětské práce. Stejně tak je pro nás nepřípustná korupce nebo diskriminace. Ať už v našich výrobních podnicích, nebo v dodavatelských řetězcích.

Abychom zajistili férové podmínky pro všechny naše interní i externí pracovníky, vytvořili jsme kodex chování, který shrnuje všechny naše závazky vůči zaměstnancům i obchodním partnerům.

Náš kodex chování vychází z mezinárodně uznávaných zásad, jako jsou například Všeobecná deklarace lidských práv OSN nebo základní úmluvy Mezinárodní organizace práce (ILO), a samozřejmě zahrnuje i zákony a požadavky všech zemí, ve kterých působíme.

 
shaking hands

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

Transparentnost a upřímnost jsou pro nás velmi důležité, proto vám zodpovídáme všechny otázky týkající se udržitelnosti. Zajímá vás něco, na co jste tu nenašli odpověď? Na na webu Beiersdorf v sekci Udržitelnost ji určitě najdete.
.