PŘÍRODNÍ INGREDIENCE

PŘÍRODNÍ INGREDIENCE V PÉČI O PLEŤ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANETA. JEDNA PÉČE.

natural skin care ingredients

Co jsou to přírodní ingredience?

Přírodní ingredience nebo také ingredience přírodního původu mohou být z rostlin, bylin, ale i z minerálů, nebo vedlejších produktů živočišného původu. Některé z nich jistě znáte, používají se poměrně často, například aloe vera. O ostatních možná ale uslyšíte poprvé, například o benzylalkoholu, přírodní konzervační látce, kterou produkují některé rostliny. 

Protože se přírodní ingredience před použitím ještě zpracovávají, označujeme je jako ingredience přírodního původu. Ve finální podobě si ale zachovávají více než polovinu své molekulární struktury.

Snažíme se snížit množství ingrediencí, které pochází z fosilních zdrojů, a naopak zvýšit objem těch přírodních. Na prvním místě je pro nás ale vždy šetrnost k pleti a dopad na životní prostředí.

 

PŘÍRODNÍ INGREDIENCE V PÉČI O PLEŤ

Důvodů, proč lidé vyhledávají kosmetiku s co největším obsahem přírodních a organických látek, může být hned několik. Někdo se chce vyhnout syntetickým látkám, jiný se pro ni rozhodne z čistě etických důvodů. Ať už se rozhodnete vyzkoušet sílu přírody z jakéhokoliv důvodu, u nás najdete, co hledáte.

Kosmetické produkty se mohou vyrábět ze syntetických i přírodních látek. My v NIVEA používáme oboje, ale bez ohledu na to, jaký je původ ingrediencí, vždy vybíráme ty, které jsou bezpečné pro vás i pro životní prostředí.

Vy si tak můžete najít produkty, které vám budou perfektně vyhovovat. Zkoušet, testovat, vybírat. A vždy s vědomím toho, že jde o kosmetiku, při jejíž výrobě věnujeme pozornost i ochraně přírody – půdy, vody, ale třeba i lesů.

 

NIVEA produkty s přírodními ingrediencemi

Objevte kouzlo řady NIVEA Naturally Good. Všechny produkty Naturally Good obsahují mezi 95 až 99 % ingrediencí přírodního původu.

Organické ingredience

Některé naše přírodní rostlinné ingredience pochází z ekologického zemědělství. To znamená, že je zemědělci pěstují bez použití syntetických látek a v souladu s přírodními procesy.

Patří mezi ně například arganový olej, aloe vera, avokádo nebo zelený čaj:

  • Organický arganiový olej: Intenzivně hydratuje suchou pleť, navrací jí pružnost a reguluje produkci kožního mazu
    NIVEA Regenerační noční krém Naturally Good  
  • Organická aloe vera: Je bohatá na vitamíny a antioxidanty, které zklidňují pleť a intenzivně ji hydratují. Také chrání pleť před předčasným stárnutím.
    NIVEA Rozjasňující denní krém Naturally Good 
  • Organický zelený čaj: Silný antioxidant, který má protizánětlivé účinky. Pomáhá při léčbě akné, zmírňuje zarudnutí pleti a rozjasňuje ji.

Jedna pokožka. Jedna planeta. Jedna péče.

Upřímnost a transparentnost vůči zákazníkům je pro nás velmi důležitá. Proto vám zodpovídáme všechny otázky týkající se udržitelnosti. Zajímá vás něco, na co jste tu nenašli odpověď? Více informací najdete přehledně na webu Beiersdorf v sekci Udržitelnost. Navštivte nás tam!