Relaxační cvičení

Relaxační cvičení pro vaši vnitřní pohodu

Udělejte si na sebe každý den chvilku a zbavte se stresu. Relaxační cvičení se snadno naučíte a při jejich pravidelném praktikování se budete cítit skvěle. Vyzkoušejte populární jógu, pilates nebo cvičení nia a buďte fit!

Krása vychází zevnitř. Stačí vrátit tělu i mysli přirozenou harmonii

Relaxační cvičení vás udrží ve fyzické kondici a zároveň vám pomůže nastolit příjemný stav mysli, který se pozitivně odrazí na těle i duši. Budete se zase cítit zdravě a snáz se vypořádáte se stresem.

Vyberte si, meditujte a učte se

  • Díky fyzickým aktivitám zapracujete nejen na své fyzické zdatnosti, ale i na tom, abyste se vnitřně cítila báječně. Samozřejmě můžete mít skvělý pocit i po jízdě na kole, po běhu nebo domácím posilování, nicméně například jóga nebo pilates vaši mysl dokonale zklidní, až budete možná sama překvapená. Jde totiž o speciální techniky, které u jiných aktivit nepoužíváme a které spojují cviky na posílení svalů s meditací. 
  • Jóga je velmi staré a osvědčené indické učení založené na holistické myšlence, tedy na tom, že duše a tělo tvoří dohromady jeden celek. Podporuje koncentraci, obnovu energie, výdrž a vnitřní mír.
  • Pět Tibeťanů je pojmenování pro pět jógínských cviků, které na sebe navazují. Jsou perfektní alternativou pro dny, kdy opravdu nemáte času na rozdávání. Tyto cviky podporují hlavně glandulární systém, tedy na žlázy, které v těle produkují hormony.
  • Pilates je zase vynikající k posílení hlubokých svalů. K tomu vás nejspíš překvapí, že si začnete uvědomovat existenci svalů, o kterých jste dosud možná ani nevěděla. 
Mother Child
Yoga

Objevte v sobě skrytou energii díky józe

Postavte se zpříma s rozkročenýma nohama, natáhněte pomalu ruce vzhůru a zhluboka se při tom nadechněte. Při výdechu pak pomalu dávejte ruce dolů k tělu. Tento jednoduchý cvik vás rychle uvolní a zbaví vnitřního napětí.
 

Pro koho je jóga vhodná?

To je na ní právě to nejlepší – jóga je skvělá pro všechny! Dělejte ji tak, jak vám to tělo a mysl dovolí, a nemůžete nic zkazit.

Jóga se skládá ze cviků a figur, kterým říkáme asany. Jednotlivé asany pak vhodně kombinují fyzická cvičení, speciální dýchací techniky a meditační fáze. Díky pravidelné józe se budete snáz zbavovat stresu a získáte zpět neustále vydávanou energii. Pak se konečně zase začnete cítit dobře.

Není divu, že dnes jóga patří k nejoblíbenějším cvičení napříč planetou. Každodenní stres v práci i rodinném životě nám dává zabrat a každý z nás potřebuje něčím dobíjet baterky. Právě jóga může být vhodným řešením, a to jak pro nadšené sportovce, tak pro pasivnější osoby. Pokud s ní chcete začít, doporučujeme zaměřit se na hathajógu, která obsahuje o něco jednodušší, zato však stále efektivní fyzická a dýchací cvičení.

 

Pilates ocení všichni. Zvlášť pak ti věčně sedící

Toto cvičení vám pomůže zpevnit svaly, o kterých ještě možná ani nevíte, a přiměje vás držet tělo ve zdravém postoji a sedu.

Proč do denního režimu zařadit právě pilates?

Nejspíš to znáte: Sedíte celé dny u počítače, bez pohybu a najednou zjistíte, že máte úplně ztuhlá záda a s krkem sotva pohnete. S tím mohou souviset i časté bolesti hlavy. Cvičení pilates je tu proto, aby vše napravilo.

Během tohoto cvičení posilujete svaly a celé svalové skupiny, které jsou v těle uloženy hlouběji než svaly, které si běžně uvědomujeme. K jejich posílení stačí jednoduché cviky, které jsou však – jak poznáte později – velice účinné.

Posílené hlubší svaly přimějí vaše tělo udržovat zdravý postoj (i sed) a vy se tak vyhnete nepříjemným ztuhlostem od šíje až po pánev. Pilates se zaměřuje na svaly poblíž páteře, tedy na zádové svaly, pánevní dno a taky část břišních svalů. Jedním z efektů tohoto cvičení je právě plošší bříško, což společně s odbouráním bolesti zad a krku určitě také oceníte. 

Náš tip: Po cvičení si zasloužíte hýčkání. Vezměte si s sebou do sprchy Osvěžující gel Lemongrass & Oil. Když relaxovat, tak pořádně!

Pilates

Štíhlejší a krásnější díky cvičení pilates

Plošší bříško, štíhlejší pas a zdravé držení těla. To všechno pilates zařídí. Stačí jen, když se mu budete pravidelně věnovat!
 
product-stage-bg

Odpočinek, pohyb i zábava - to je cvičení nia a pět Tibeťanů

Žádné strojené pohyby. Vyjádřete pohybem své emoce!

Žádné strojené pohyby. Vyjádřete pohybem své emoce!

Kombinace tanečních prvků s bojovým uměním a relaxačních technik vás přiměje nejen k tomu, abyste rozpohybovala tělo, ale i k tomu, abyste sama ze sebe měla lepší pocit. 
 

Pět Tibeťanů

Pět Tibeťanů je pět cviků, které na sebe vzájemně navazují a které po staletí praktikovali mniši v tibetských klášterech. Sekvence cviků je považována za klíč k dlouhému životu. Vyzkoušejte je, třeba si to začnete myslet taky!

Pět Tibeťanů se zakládá na prvcích jógy kombinovaných s dechovými cvičeními, která mají za cíl posílit dýchací cesty. Během tohoto nenáročného tréninku svalů a šlach dochází k příjemnému a tolik žádoucímu uvolňování stresu, celého těla a mysli.

Zkuste i další tipy a triky, jak se lépe vyrovnávat se stresem! 

Všechny tyto cviky stimulují systém žláz v těle a posilují imunitu. Uvidíte, že se budete cítit vyrovnanější, bystřejší a pozornější. Celé cvičení trvá dohromady jen 15 minut, a když se mu budete věnovat pravidelně, třeba každé ráno, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Náš tip: Odstartujte den cvičením Pět Tibeťanů, dejte si příjemnou sprchu a do práce se vydejte svěže zahalená do lehkého hydratačního suflé s vůní třešňových květů!