Dejte sbohem stresu

Dejte sbohem stresu! Tipy, díky kterým se zbavíte napětí

Rozlučte se s nepříjemnými pocity a přivítejte pohodu. Náročná práce, domácí povinnosti, starosti s dětmi… Máte pocit, že je toho na vás moc? Poradíme vám, jak zatočit se stresem, zklidnit mysl a uvolnit tělo.

Užívejte si pohodu: Máme návod, jak překonat stresující situace

5 cvičení pro dokonalé uvolnění

  • Pokud pociťujete psychickou zátěž: Jemně si namasírujte boky nosu přibližně v úrovni očí a svaly, které máte po straně nosu. Uvolníte tak duševní napětí.
  • Když vás unavuje fyzická zátěž: Uvolněte tělo, projděte se zlehka po místnosti a myslete na něco pěkného. Lehké pohyby ve spojení s pozitivními myšlenkami uvolní vaše svalstvo i mysl.
  • Jestliže máte napjatý obličej: Uvolněte čelist, povolte obličejové svalstvo a zlehka vysouvejte bradu dopředu a dozadu. Prospějete tak nejen unavené pleti.
  • Pokud máte napjatá ramena: Narovnejte se a pomalu otáčejte hlavu doleva a doprava, abyste při tom viděli co nejvíce do boku. Jemně tak uvolníte i zádové svalstvo.
  • Když jste slabí v kolenou: Projděte se pevným krokem po pokoji a následně stiskněte nohy k sobě. Pomůže vám to udržet pevný postoj a dodá novou dávku energie.
 
Stress Protect DEO

Sprej antiperspirant Stress Protect vás ochrání před pocením ze stresu

Toužíte po spolehlivé ochraně, která vás podrží i při obzvlášť stresových situacích? Vsaďte na NIVEA Sprej antiperspirant Stress Protect. Jeho vysoce účinné antibakteriální složení se zinkovým komplexem a avokádovým olejem chrání před potem a pachem až po dobu 48 hodin.

Stres odbourává i dobrá organizace a plánování

Dobré plánování je polovina úspěchu. Začněte tím, že zanesete všechny své schůzky a povinnosti do diáře. Nebudete tak zbytečně zatěžovat hlavu neustálým přemítáním o tom, co ještě musíte udělat.

Kromě pracovních a rodinných povinností si také naplánujte chvilky jen pro sebe. Dejte k nim ideálně přesný čas a trvejte na jeho dodržení. Zpočátku to možná nepůjde úplně hladce, ale časem se pravidelná relaxace stane součástí vaší každodenní rutiny. Uvidíte, že taková hodinka sportu, nebo třeba jen chvilka s knížkou či šálek kávy na sluníčku udělají divy. Odplavíte tak stres a načerpáte novou energii.


Když se nemůžete stresujícím faktorům vyhnout, zmírněte jejich dopady

Jste nervózní už jen z představy pracovního pohovoru, nebo se vám potí dlaně a třesou kolena, když máte mluvit na veřejnosti? Naše tipy vám pomohou odbourat stres.
Woman in bathtub

Užijte si svoji chvilku lázeňské pohody

Po dlouhém a vyčerpávajícím dni není nic příjemnějšího než uvolňující horká koupel. Když do ní přidáte trochu koupelového oleje, rozmazlíte svoje tělo i mysl.

Vyzkoušejte 3 osvědčené tipy, jak zvládat stres

Zkoušky ve škole, pracovní pohovory, výstupy na jevišti – v některých situacích se stresu zkrátka nevyhneme. Existují ale možnosti, jak jej lépe zvládat. Vyzkoušejte například následující tři tipy:

  • Tip 1: Usmívejte se. Zní to jednoduše, ale opravdu to funguje. Odzbrojující úsměv je spolehlivá cesta, jak uvolnit vnitřní napětí i napjatou atmosféru v místnosti.
  • Tip 2: Dýchejte klidně a rovnoměrně. Při nádechu na chvilku zadržte dech a poté pomalu vydechněte. Uvolníte tak břišní svaly a zklidníte mysl.
  • Tip 3: Zívněte si. Zívání je přirozený respirační pohyb, který uvolňuje naše tělo. Zkuste si tak zívnout, když pociťujete narůstající napětí. Rychle tak zmírníte stres třeba před pohovorem. Podobně uvolňující pak může být i hlasité povzdechnutí.