cviky pro těhotné

CVIČENÍ PRO TĚHOTNÉ, KTERÉ VÁS UDRŽÍ
V DOBRÉ KONDICI

Spokojené bude i miminko.

Přesvědčte se, že být fit i v těhotenství není nic těžkého!

Zvolněte, ale nepřestávejte se hýbat

Jste nadšenou sportovkyní a máte energie na rozdávání? Dělejte dál, co vás baví. Nesnažte se ale překonávat hranice výkonu a nezačínejte ani s novými pohybově či silově náročnými sporty, na které tělo dosud nebylo zvyklé. Ideální bude, když trochu zvolníte. Rozhodně se ale nemusíte přestat hýbat hned po tom, co zjistíte, že čekáte miminko. Pokud má těhotenství normální průběh, je sportování v rozumné míře bezpečné.

Zatočte s únavou za 15 minut

Je zcela běžné, že se cítíte trochu unavená a nechce se vám cvičit.
Zkuste se přemoct a lehce si zacvičte sérii cviků vhodné pro těhotné ženy anebo si zatančete – denně alespoň 15 minut. Pokud se i po této době budete cítit stále velmi unavená, odložte cvičení na druhý den.

 

Náš tip: Udržte si svou pokožku pevnou i v těhotenství.
NIVEA Zpevňující tělový olej Q10 Multi Power 7v1 obsahuje koenzym Q10, který zpevní pokožku již za dva týdny. Navíc ji zanechá hebkou a hydratovanou a vy tak předejdete tvorbě strií.  Necítíte se na cviky v těhotenství?
Protáhněte se!

Uvolněte záda

Rostoucí bříško a prsa mění těžiště vašeho těla a je normální, že záda a ramena trochu „tuhnou”. Pro zlepšení postoje a zmírnění bolestí v zádech vyzkoušejte cviky na záda pro těhotné. Postavte se mezi dveře, rozpažte a rukama se chyťte rámu dveří po stranách. Udělejte krok vpřed a vykloňte se, abyste protáhla záda. 


Dělejte dřepy!

Cviky v těhotenství by neměly být nijak náročné. Dřepy jsou k vašemu tělu šetrné a zároveň vhodné pro posílení svalů pánevního dna. Ty vám velmi pomohou během porodu. Postavte se zády ke zdi a mezi zeď a zadeček umístěte velký cvičební míč. Dělejte dřepy a nechte míč rolovat vzhůru po vaší páteři. Míč vám pomůže dělat dřepy ve vzpřímené poloze, abyste netlačila na bříško.

činky

POŘIĎTE SI FITNESS ČINKY!

Pro posilování rukou a horní části těla můžete používat lehké činky. Ani se nenadějete a vaše miminko bude mít brzy po narození alespoň 5 kilo. Čím budou vaše ruce silnější, tím snadnější pro vás bude přenášení a chování malého „drobečka“. 

K cvičení použijte míč


3 CVIKY PRO TĚHOTNÉ, KTERÉ ZVLÁDNETE LEVOU ZADNÍ!

Stále nevíte, jak se začít hýbat? Vyzkoušejte následující jednoduché cviky pilates. Rozproudí se vám krev a miminku se to bude také určitě líbit:

Cvik č. 1 - Kroužení nohama

Posiluje dno pánevní a zmírňuje otoky. 

Postavte se rovně s nohama do „V“ (paty u sebe, špičky od sebe). Pravou ruku opřete dlaní o zeď a levou dejte v bok. Provádějte Kegelův cvik (zatínání a povolování svalů pánevního dna) a současně zvedněte levou nohu do strany pod 45 stupňovým úhlem. Horní část těla ani boky nevytáčejte do stran a zvednutou nohou opište 5 malých kroužků jedním a potom druhým směrem. Vyměňte strany a opakujte.

Cvik č. 2 - Plavání na suchu

Posiluje svaly zad a zmírňuje jejich bolesti.

Začněte v pozici „na všech čtyřech“. Natáhněte pravou ruku vpřed do vodorovné polohy s podlahou. Nehýbejte rameny. Současně natáhněte levou nohu vzad do vodorovné polohy a nehýbejte boky. Vydržte v pozici po dobu dvou nádechů. Vraťte se do původní polohy a cvik opakujte s levou rukou a pravou nohou. Vše opakujte 4x.

Cvik č. 3 - Kliky v kleče

Posilují ruce a hrudník a připravují vaše tělo na nošení miminka.

Opět začněte v pozici „na všech čtyřech“. Ruce držte blízko těla,
s výdechem přibližte hrudník k zemi, až se čelo dotkne podlahy.
S nádechem se na rukou opět zvedněte do původní polohy. Opakujte 8x.

Prohlédněte si více cviků pro těhotné a sestavte si svou oblíbenou sérii.


JAKÁ DALŠÍ CVIČENÍ MŮŽETE V TĚHOTENSTVÍ VYZKOUŠET?

Těhotenstvím aktivní život nekončí. Je nespočet cvičení a sportů, které můžete vyzkoušet, ať už na začátku těhotenství, nebo ve třetím trimestru. 

  • Plavání pro těhotné: Plávání podporuje cirkulaci krevního oběhu, napomáhá k relaxaci pánevního dna a zmírňuje bolesti páteře a kloubů, které mohou být v těhotenství časté.
  • Gravid jóga: Těhotenská jóga vám pomůže nejen po fyzické, ale především po psychické stránce. Při józe se můžete naladit na své miminko a postupně se připravovat na porod. Jóga vás naučí správně dýchat, pracovat se svaly pánevního dna a dodá vám energii a klid.
  • Pilates pro těhotné: S tímto cvičením se doporučuje začít kolem 13. týdne těhotenství. Pilates efektivně protahuje a posilňuje všechny svaly, učí vás správnému dechu a posiluje pánevní dno.