Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Objevte stylové účesy pro ženy po 50

Objevte stylové účesy pro ženy po 50

Zjistěte, jak správně pečovat o zralé vlasy

Ženy v každém věku chtějí vypadat co nejlépe. Během stárnutí se naše vlasy mění – stejně, jako by se měla měnit péče o ně. Přečtěte si rady a tipy, které vám prozradí, jak vyzrát na šedivé vlasy.

Co s vlasy po 50? Barva jim vdechne nový život

Vzhled je pro ženy jedna z nejdůležitějších věcí. Když se cítíme dobře zvenčí, cítíme se skvěle i zevnitř. Pro ženy po 50 to mnohdy znamená sáhnout po barvě na vlasy.

Jak stárnutí ovlivňuje vaše vlasy?

Čím jsme starší, tím jsou naše vlasy tenčí a náchylnější k poškození. Pro některé z nás vyšší věk také znamená menší množství vlasů na hlavě.   

Lidé často spojují šediny se zralými vlasy, to ale není tak úplně správné. Naše vlasy se každých 2 až 10 let regenerují a zároveň se přitom redukuje množství melaninu (barevného pigmentu), proto začínají šedivět, případně bělat. 

Nejde přehlédnout ani to, že vlasy ztrácí svou hydrataci a lesk. Nelekejte se, to ke zralým vlasům patří, ale i přesto jim lze jejich sílu a lesk navrátit. Pomůže vám s tím NIVEA Pečující Kondicionér Hairmilk Natural Shine, který hydratuje, usnadňuje rozčesávání a díky hedvábným proteinům dodává vlasům přirozenou krásu a třpyt.

Jak zakrýt šediny

Jak zakrýt šediny

Pokud chcete zakrýt šedivé vlasy, vyvarujte se barvě v celé délce vlasů a sytým odstínům. Právě to by se vám mohlo vymstít při odrůstání, kdy šediny opět vykouknou na povrch. Dejte přednost jemnějším technikám barvení, jako je například balayage, díky které budou vlasy vypadat přirozeně, a přesto krásně a stylově. Říkáte si "ba-la-co?" Balayage je technika, při které kadeřník na vlasy barvou "kreslí", přirozeně zvýrazňuje vlasové linie. Výsledek tedy není tak "tvrdý", jako v případě barvení celých vlasů.

Tipy na zakrytí šedin

Tipy na zakrytí šedin

Pokud máte jen sem tam šedý vlasy, můžete je skrývat pomocí světlých odstínů barev, případně promelírováním. Tím pádem si můžete uchovat svou barvu co nejdéle, a navíc ušetříte peníze za časté barvení celé hlavy u kadeřnice. 

Tipy na účesy pro zralé ženy

Jak na vlasy po 50 – objevte správnou péči

Upravit vlasy tak, abyste se s nimi byla spokojená, to jsou často roky pokusů a omylů. My vám péči o šedivějící vlasy usnadníme a pomůžeme vám k tomu, abyste se cítila skvěle i přes přibývající šediny.

Jak na styling?

Ačkoliv na ulicích často můžete potkat zralé ženy s permanentní barvou, stylisté doporučují se jí vyhnout. Permanentní barvení totiž vlasy ještě více oslabuje a vysušuje.

S přibývajícím věkem začínají naše vlasy ubývat. Ženy se často snaží přidat vlasům objem pomocí natáček, kulmy nebo žehličky na vlasy, ale pravdou je, že tyto metody vlasy akorát více vysouší a unavují. 

Skvělým způsobem, jak dodat oslabeným vlasům objem, je používání NIVEA Pěnového tužidla Diamond Volume Care, díky kterému se vlasy budou lesknout a budou nadýchanější.

Citát

Citát

"Mít kontrolu nad změnou barvy a účesu je součástí sebevyjádření." Olivia Wilde

5 tipů, jak pečovat o šedivé a barvené vlasy

  1. Nikdy nezapomínejte na kondicionér. Ten se postará o to, aby vaše vlasy vypadaly zdravě a byly lesklé. 
  2. Používejte šampon určený pro šedé nebo barvené vlasy, jen tak svým vlasům dodáte všechny potřebné živiny. 
  3. Žehličce na vlasy a kulmě se pokuste vyhýbat, vlasy tím zbytečně zatěžujete. 
  4. Objem dělá dojem! Proto by se mělo NIVEA Pěnové tužidlo Color Care & Protect stát vaším nejlepším parťákem.  
  5. Udělejte si čas na sebe a připravte si domácí masku na vlasy. Potřebujete na to pouze jeden žloutek, lžíci medu a lžíci olivového oleje. Masku naneste na konečky a nechte ji působit deset minut. Vaše vlasy poté budou jemné a hebké.