Šampony bez silikonů

Šampony bez silikonů

Objevte citlivou péči pro vaše vlasy s šampony bez silikonů! Citlivá vlasová pokožka potřebuje zvláštní péči. Pokud i vy patříte k ženám s citlivou pokožkou, potom jsou pro vás šampony bez silikonu jasnou volbou. Šetrně vyčistí a rozzáří vaše vlasy přírodními výtažky z bambusu, aloe vera nebo akátu. Vyzkoušejte sílu přírody!

Proč jsou v šamponech silikony?

Vlasy

Ochrana proti roztřepeným konečkům

Silikony použité ve správném množství mají blahodárný vliv. Vlasy jsou po nich lesklé a hebké. Poskytnou jim totiž ochranný film, který zabrání jejich rychlému třepení.

Co je vlastně účelem silikonů?

V NIVEA se silikonům v šamponech snažíme vyhýbat, jak je to jen možné. Proto je používáme pouze v případě, kdy to skutečně dává smysl, a to například při péči o poškozené nebo velmi suché vlasy. Silikony totiž okolo vlasu vytváří ochrannou vrstvu. Každý vlas je poté pružnější, hladší a hedvábný na dotek. Navíc obsahují tyto šampony regenerační a vyživující ingredience, které dodávají vlasům proteiny a potřebnou hydrataci.

Silikony dnes tedy mají díky vyváženému a přesně odměřenému složení pozitivní účinky - pomáhají vlasy uhladit a dodat jim lesk. A proč se tedy tolik žen snaží silikonům v šamponech vyhnout? V minulosti ještě nebyly technologie natolik dokonalé, aby výrobci šamponů dosáhli ideálního poměru, a proto tyto šampony vlasy zatěžovaly. Šampony NIVEA obsahují pouze silikony, které mají pozitivní účinky na vlasy, chrání je, nezatěžují a jdou snadno vymýt.


Šampony bez silikonů plné přírodních látek

Komu jsou šampony bez silikonu určeny?

Silikonové šampony vlasy nepoškozují. Na některé typy vlasů ale mohou mít nežádoucí vedlejší účinky - mohou je zatěžovat. Proto by šampony se silikony neměli používat lidé, kteří mají: 

 

Změnit šampon na ten bez silikonů je také dobré tehdy, pokud máte velmi citlivou pokožku hlavy. Abyste se zbavila zbytků silikonu na vlasech, stačí jen používat pár dní právě šampon bez silikonů v kombinaci se správnou maskou na vlasy.
Chcete své vlasy regenerovat ještě rychleji? Vyhněte se jejich namáhání – tedy barvení, trvalé ondulaci, fénování horkým vzduchem a žehlení.

Mytí vlasů

Zbytky silikonů ve vlasech? Dnes už ne

Dokonale a přitom šetrně vyčistí vaše vlasy NIVEA Micelární šampon Pure Detox. Funguje jako maska, která pomáhá vymýt všechny zbytky látek, které na vlasech nemají co dělat.


Péče rovnou z přírody

Šampony NIVEA bez silikonu obsahují vzácné rostlinné výtažky z granátového jablka, leknínu, akácie, bambusu a aloe vera. Tyto přírodní ingredience v kombinaci s tekutým keratinem a dalšími cennými složkami poskytují úžasně lehký objem bez zatížení a vymývání barvy. Přesvědčte se.
Granátové jablko

Granátové jablko

Toto orientální ovoce je jedním z nejstarších plodů využívaných v lékařství a obsahuje celou dávku užitečných látek. Kromě vitamínů C a E také beta-karoten, zinek a selen. Šampon s výtažky z granátového jablka díky nim posílí vaše vlasy a dodá jim bohatší objem.

Leknín

Lekníny nejsou pouze nádherné na pohled! Mají také úžasnou schopnost rozzářit a hydratovat do hloubky. Proto jsou šampony s výtažkem z leknínu skvělé pro suché vlasy.
Bambus

Bambus

Díky skvělému vlivu na pokožku, kterou umí vypnout a vyhladit je tato stálezelená rostlina ve světě kosmetiky čím dál oblíbenější. NIVEA Pečující šampon Volume & Strength díky výtažkům z bambusu chrání vlasy při rozčesávání a uhladí i drobné neposedné vlásky. 

Akácie

Akácie

Dokonce už faraonové ve starém Egyptě věděli o vyživující síle akátu. I dnes je akát ceněný pro své utišující a relaxační účinky. Jeho výtažky najdete například v Pečujícím šamponu a kondicionéru 2 v 1 Express. Vlasy jsou díky němu odolné, silné a jdou snadno rozčesat.

Zelený čaj

Zelený čaj

Zelený čaj má v kosmetice své nezastupitelné místo. Jeho antioxidační účinky chrání naše tělo před volnými radikály a navíc hydratuje a zklidňuje. NIVEA Micelární šampon Pure detox kombinuje blahodárné účinky zeleného čaje a limety a dodává vlasům energii a potřebnou hydrataci.
ADP005_PRODUCTSTAGE